17 lipca 2014

Filmy, do których lubię powracać


Cześć!

Dziś w ramach blogowego wyzwania opiszę filmy, do których wracam, i które coś wniosły do mojego życia. Do wyboru były też książki (ale tych nie lubię czytać po kilka razy) i albumy muzyczne, do których sięgam często wielokrotnie, ale ciężko byłoby opisać ich jakikolwiek wpływ na mnie czy moje życie. Nie będzie to jeden film, będzie ich kilka, właściwie to nawet nie będą same filmy, bo najchętniej wracam do...

...BAJEK!


Kocham bajki, szczególnie te Disneya. Od czasów dzieciństwa oglądałam je wiele razy, ale są aktualne po dziś dzień i na pewno wrócę do nich kiedy moje dzieci będą wystarczająco duże, żeby zrozumieć choć ogólny ich sens. Królem nad królami bajek Disneya, niosącym ze sobą głęboki przekaz i dużo życiowej mądrości jest oczywiście 'Król Lew'.


Nie pogardzę jednak Pocahontas, Herculesem czy Anastazją ;)

Z nieDisneyowskich bajek kształtowały mnie dwie. Pierwsza z nich rządziła wczesnym okresem mojego dzieciństwa, moja mama mówi, że mogłam ją oglądać na okrągło, po kilka razy dziennie. Bajka ta to 'Mój mały kucyk' z 1986 roku. Znacie? Dzisiejsze Pony moim kucykom nie dorastają nawet do kopytek ;)


Ostatnia bajka, do której wracałam bardzo często w późniejszych latach to 'Calineczka' z 1994 roku. Tutaj kibicowałam wiernie wielkiej miłości 16-letniej (!) Calineczki do Księcia Elfów. 


Jeśli chodzi o filmy, do głowy przychodzi mi jedna pozycja ze świetną ścieżką dźwiękową i genialnym 'The Scientist' Coldplay.


Chodzi oczywiście o 'Apartament' (ang. 'Wicker Park') z 2004 roku z Joshem Hartnettem i Diane Kruger. Ta historia pokazuje, że o prawdziwą miłość warto walczyć i warto na nią czekać, mimo, że życie rzuca nam czasem pod nogi kłody wielkości drzew, które budowały Arkę Noego. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, polecam!


No, wystarczy na dziś! Miłego dnia :)

8 komentarzy:

 1. Apartament? A ja się zastanawiałam nad filmem na wieczór :) dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. http://crossstitchandbracelets.blogspot.com/?m=1 . Bajki Dysney sa swietne. Wszystkie wymienione uwielbiam tez ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. o tak!zdecydowanie Król lew jest bajka którą warto obejrzeć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój Mały Kucyk i Król Lew też zaliczam do ulubionych bajek z dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam tego filmu, a do bajki oglądam wciąż i zawsze już tak będzie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam kasetę magnetofonową ze ścieżką dźwiękową z Króla Lwa. Do tej pory pamiętam niektóre piosenki. Dziś nawet śpiewałam hakuna matata:)

  OdpowiedzUsuń
 7. ...Król Lew był jedną z pierwszych bajek, które widziałam w kinie...to był efekt dla malucha z podstawówki:) ... dziękuję że przypomniałaś mi moje dzieciństwo z kucykami pony...uwielbiałam tą bajkę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zobaczyłam u Uli na stronie ikonkę z Krolem lwem i musialam odwiedzic Twojego bloga :) bajki sa super!

  OdpowiedzUsuń

TOP