8 września 2014

Zorganizuj się, kobieto!


Cześć!

Organizacja czasu, pracy i życia zawsze była dla mnie dużym problemem. Jak każda aspirująca perfekcyjna pani domu, postanowiłam z tym walczyć :) O tym, jak ułatwić sobie organizację, przestać zapominać, a skupić się na odhaczaniu zrealizowanych zadań i planów, a przynajmniej jak spróbować to wszystko jakoś ogarnąć, przeczytajcie dalej :)


Internet aż roi się od wszelkiego rodzaju poradników, jak efektywnie zorganizować swoje życie. W praktyce jednak nie jest to takie proste, szczególnie jak ma się milion pomysłów na minutę, pamięć dobrą, ale krótką i słomiany zapał do 90% nowych przedsięwzięć.

Natykając się na mnóstwo dobrych rad na wielu blogach zastanowiłam się, czy jest możliwe nauczenie się organizacji, jeśli z natury jest się raczej roztrzepańcem. Próbuję, i muszę powiedzieć, że póki co wychodzi nieźle ;) Oczywiście, zdarzają się obsuwy, przesunięcia, bądź rezygnacje z niektórych planów, jednak efektywność moich działań wzrasta, a od dziś wszystko wpisuję w wydrukowanym przez siebie z trzech rewelacyjnych źródeł organizerów. Jakie to źródła i co w nich takiego fajnego?

Projekt Życie Edyty Zając


Genialny projekt jednej z popularnych blogerek. Zaprojektowała ona kompleksowy organizer, w którym zapisać można wszystko, od planów pielęgnacji, przez budżet, po cele rodzinne. Cały do pobrania i wydrukowania. Ja wybrałam z niego to co interesowało mnie najbardziej, czyli:

30 rzeczy, które chcę zrobić w tym miesiącu

 Codzienne rytuały - ciągle walczę z tym, żeby wprowadzić przyzwyczajenia, na których mi zależy. Wpisując je tutaj będę pamiętać i obiecuję sobie nie machać na to ręką i nie mówić 'Później'.

Tydzień w skrócie - żeby nie zapomnieć o ważnych sprawach, rozpisać i odhaczać zadania, które zaplanowałam sobie na dany tydzień.

Wrześniowe plany - czyli pogrupowane zadania do wykonania na dany miesiąc.

Zdrowie i piękno - czyli kalendarz, w który możemy wpisać wszystkie zabiegi, które zamierzamy przeprowadzić w danym miesiącu oraz zapisać najważniejsze cele miesiąca.

Miesięczna karta pielęgnacji - czyli arkusz do odhaczania zrealizowanych urodowych planów z całego roku. Nie pozwala zapomnieć np. o podcinaniu końcówek, farbowaniu, peelingu, wizycie u kosmetyczki czy stomatologa.

Plan sprzątania - podzielony na dni tygodnia planer pozwalający zorganizować prace domowe - coś dla mnie niesamowicie przydatnego i potrzebnego. Muszę tylko zastanowić się, czym zająć się w każdy dzień tygodnia :)

Mój wymarzony dom - czyli skrót tego, co trzeba kupić, naprawić, sprzedać czy zrobić w domu.

40 celów do końca roku 2014. U mnie na razie tylko jeden, najważniejszy :)

Organizer blogowy Wioli z Mama Bloguje


Śliczny i kolorowy organizer pozwalający na zaplanowanie postów i celów blogowych na dany miesiąc. Bardzo przydatna sprawa, jeśli bloga prowadzimy na serio.Blogowa lista zadań Uli Phelep


Niezawodna Ula przygotowała listy rzeczy do zrobienia w ramach działalności bloga każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Świetny sposób na organizację działań blogowych i przemyślenie, co najbardziej lubimy w blogowaniu, a co przysparza nam najwięcej problemów.
Swoją REorganizację dopiero zaczynam i bardzo liczę na to, że choć trochę pozwoli mi to efektywniej zarządzać czasem. Takie doświadczenie na pewno przyda mi się w przyszłości, kiedy nasza córeczka przyjdzie na świat i będzie wymagała stosowania codziennych, czasem żmudnych rytuałów. Choćby dla niej muszę nauczyć się, jak ogarnąć to całe zamieszanie!


A Wy, lubicie spisywać swoje plany i zadania do wykonania?

10 komentarzy:

 1. Ja dopiero uczę się "żyć według planu" i nadal szukam takiego sposobu, który mógłby mnie zmotywować do tego, żeby rzeczywiście działać według organizera. Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś byłam bardzo zorganizowana, a potem pojawiły się dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No coś Ty! Ja właśnie liczę na to, że będzie odwrotnie ;)

   Usuń
 3. ja mam wrażenie, że jestem chodzącym chaosem! w pracy zawsze byłam świetnie zorganizowana ale teraz trzeba powiedzieć, że ledwo ogarniam żeby napełnić lodówkę:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj przydałoby się zrobienie takiego organizera. Ale zapewne zrobiłabym i odstawiła w kąt- bo wiadomo jak przy dzieciach wszystko samo jakoś wychodzi. A tym bardziej jak ja jeszcze taka niepoukładana :D

  OdpowiedzUsuń
 5. po pierwsze to dziękuję za ten post! już mam ochotę wydrukować sobie te propozycje do organizowania sobie życia. długo szukałam czegoś podobnego i nic nie mogłam znaleźć. myślałam,żeby samodzielnie zaprojektować coś, ale jakoś brakowało mi weny. uwielbiam wszelkie kalendarze, organizery. lubię mieć zapisane wszelkie ważne sprawy, które organizują mi życie:) naprawdę świetny ten post:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, podziękować trzeba tym, które te organizery stworzyły, nie wiem ile czasu poświęciła taka Edyta Zając na stworzenie swojego organizera, należy się jej jakaś nagroda :)

   Usuń

TOP