17 grudnia 2015

Dreaming Of A White Christmas...


'I'm dreaming of a white Christmas... Just like the ones I used to know...'... Melodia brzmi znajomo? Przesłanie też? Dla mnie bardzo! Święta z dzieciństwa nierozerwalnie kojarzą mi się ze śniegiem. I cudowną, magiczną, zimową atmosferą Bożego Narodzenia. Teraz to już nie to samo...

Sorry, taki mamy klimat. Grudnie są coraz cieplejsze. Przypominają mi dawny listopad. Ciemny, melancholijny i deszczowy miesiąc. Kiedy spacery nie są przyjemnością, a z domu nie ma się ochoty wypuścić nawet psa. 

Ratujemy ten nasz ponury grudzień jak się da, szukając atmosfery gdzie indziej. Z pomocą przychodzą centra handlowe, które rozbłysły lampkami, zapraszają dzwoniącymi dzwonkami i aniołkami zapierdzielającymi wkoło roznosząc opłatki ;) Na szczęście Majka nie rozumie jeszcze, że to wszystko na niby, świecidełka strasznie jej się podobają, a do choinek ciągnie ją jak mamę na zakupy - pieczemy więc kilka pieczeni na jednym ogniu.

Dodatkowo, gdzieś przecież trzeba spożytkować ten wulkan energii, który drzemie w małej od kiedy zaczęła chodzić. Trenuje więc nowo nabytą umiejętność na dużych przestrzeniach. No dobra, trenowała... bo przecież teraz, przed samymi świętami, centra handlowe są zapełnione ludźmi jak puszka sardynkami!

Szaleństwo!

No, ale co komu potrzeba!

I w naszym domu rozbłysły światełka, rozbrzmiały świąteczne piosenki, i staramy się jakoś wczuć w klimat. Białych, pięknych magicznych świąt. Nie ponurych, mrocznych i deszczowych. Nasze święta na pewno będą białe, nawet, jeśli zabraknie śniegu!


Maja

Spódniczka - Mothercare
Bluzka - Wójcik
Kamizelka - Coolclub

A Wy, odczuwacie atmosferę świąt?

3 komentarze:

  1. niestety nie odczuwamy i jakoś za tym wyjątkowo w tym roku nie tęsknię a miały być to piękne pierwsze święta Łucji i tu klops

    OdpowiedzUsuń
  2. niech każdy dzień spędzony z naszymi dziećmi będzie świętem

    OdpowiedzUsuń

TOP