5 lutego 2016

1 % podatku - ku pokrzepieniu serc


Czy słyszeliście kiedyś o Pokojach Życzliwości? ( http://pokojezyczliwosci.pl/?p=100 ). Są to zbudowane, bądź odświeżone według autorskiego projektu świetlice w polskich szpitalach. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. 

Tak właśnie wyglądają pokoje Życzliwości. Każdy z maluchów możne znaleźć tam idealne miejsce dla siebie, gdyż przedsięwzięcie zakłada wytyczenie czterech stref: artysty, zabaw, edukacji oraz czytelnię. Pokoje wyposażone są w sprzęty audiowizualne, zabawki, gry edukacyjne oraz biblioteczkę z książkami. Wszystkie elementy wyposażenia charakteryzują się bezpieczeństwem, ergonomicznością i innowacyjnością. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. Wkład pracy personelu wraz z kompletnym wyposażeniem świetlic pozwala połączyć zabawę i edukacje dzieci podczas pobytu w szpitalu, tak by mogły one choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie. 

Pokoje Życzliwości powstają z inicjatywy wrocławskiego Stowarzyszenia Pozytywne.com. Głównym założeniem stowarzyszenia jest szerzenie optymizmu i zakładanie różowych okularów, po to by z uśmiechem na twarzy osiągać sukces w życiu. W ramach postanowień noworocznych celem stowarzyszenia Pozytywne.com jest otworzenie ośmiu takich pokoi dla dzieci. Do tej pory projekt zrealizowany został w pięciu świetlicach szpitalnych: w Żorach, Oławie, Rzeszowie oraz dwóch we Wrocławiu. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Pamiętaj, Ty także możesz przyczynić się do powstania kolejnego Pokoju Życzliwości, przynosząc tym samym uśmiech na twarzach dzieci. Pomaluj świat dziecka, które będąc pacjentem szpitala tęskni za rodzicami, a także często w bólu wynikającym z choroby uczestniczy w szarym szpitalnym życiu. Możesz to zrobić przekazując 1% ze swojego podatku na Pokoje Życzliwości, numer KRS: 0000280273. Rozlicz swą deklaracje roczną PIT za 2015 rok przez Internet. ( http://pozytywne.com/pozytywnypit/ ). 

Jeśli jeszcze nie wypełniliście rubryki w swoim rozliczeniu, w której przekazujecie swój 1 % jakiejś organizacji, serdecznie zachęcam Was do wsparcia tej inicjatywy. 

Artykuł publikowany na prośbę Stowarzyszenia Pozytywne.com.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP