Cześć!

Urządzenie pokoju dla dziecka jest jednym z największych dylematów każdego rodzica. Mnogość możliwości i przeogromny wybór w sklepach nie ułatwia nam wyboru. Dziś prezentuję zestaw pomysłów na urządzenie pokoiku dla chłopca, skupiając się zarówno na aranżacji ścian, dodatkach i różnych stylach urządzania wnętrz.

Dekoracyjne ściany

Na początek pomysł na ozdobienie ściany niestandardowym napisem lub grafiką:

Tutaj propozycja dla miłośników prostych form z przekazem, ściana nie wygląda na “przesadzoną”, napis nadaje charakteru pokojowi.

Następnie, pomysł na ozdobienie ściany grafiką misia. Efekt nie powinien być specjalnie trudny do osiągnięcia, a jest naprawdę godny zauważenia.
Spersonalizowany napis nad łóżeczkiem do dobra propozycja dla rodziców ceniących sobie oryginalność i lubiących bardziej modernistyczne rozwiązania.
Kolejna propozycja powinna przypaść do gustu zwolennikom subtelnej elegancji. Zauważcie, że wszystkie elementy wystroju pokoju są bardzo proste (łóżeczko, ramki, zasłony, ściana, jedynie namalowanie drzewa wymagałoby większego nakładu pracy), a efekt, jaki tworzą jest spektakularny.
Dla fanów stylu uniwersyteckiego przepiękny, typowo chłopięcy pokoik ze ścianą w romby.
I kolejny pomysł dla tych, którzy lubią nowoczesne wnętrza, tym razem w błękitnym wydaniu.

Wszystko w ten sam deseń

Portale aukcyjne i sklepy z wyposażeniem pokojów dziecięcych oferują teraz naprawdę szeroki wybór wszystkiego, co potrzebne do urządzenia pięknego wnętrza. Zestawy i całe serie produktów, jakie pojawiły się w sprzedaży mają na celu jak największe dopasowanie do siebie wszystkich elementów. Mnie osobiście efekty jakie tworzą podobają się średnio, ale zwolennicy powtarzających się wzorów powinni być zachwyceni.

Pokój dla Małego Księcia

Dla bardziej wymagających rodziców kilka propozycji klasycznych, ale bardziej wytwornych. Niestety, te często wiążą się z koniecznością wydania większych kwot na urządzenie pokoju dla dziecka.
Pierwsza aranżacja nie miałaby w sobie nic nadzwyczajnego, gdyby nie przepięknie urządzone miejsce na łóżeczko i samo łóżeczko, którego designu jestem wielką fanką. W Polsce jest właściwie nieosiągalne, natomiast można je sprowadzić z USA za, bagatela, 1300 dolarów 😉
Kolejna propozycja to styl typowo pałacowy, z kutym żyrandolem i przecudnym łóżeczkiem. Ciekawe skąd oni biorą takie meble… I czy są one praktyczne w użytkowaniu?
Ostatnia propozycja jest najbardziej przystępna, ponieważ efekt osiągnięto dzięki drobiazgom – doborowi kolorów, meblom, żyrandolowi. Cukierkowy, acz chłopięcy pokój dla prawdziwego Małego Księcia 🙂

Minimalizm zawsze w cenie

To, że ściany miejscami są łyse, kawałek dywanu nie przedstawia artystycznie rozrzuconych zabawek, a mebli jest mało i czasem wręcz stapiają się z wnętrzem nie oznacza, że pokoik dziecięcy jest mało atrakcyjny. To, że może być odwrotnie, potwierdzają poniższe zdjęcia:

Klasyka i równowaga

Nie do końca odnajdujesz się w żadnej z przedstawionych powyżej aranżacji? Zrównoważone pomysły powinny przypaść Ci do gustu.
Tutaj efekt tworzy ściana – pomalowana w proste, błękitno-piaskowe pasy. Prawda, że ładnie?
Kolejna propozycja, w której kwintesencją wszystkiego są meble – piękne, drewniane i odrobinę rustykalne tworzą bardzo ciepłe i przytulne wnętrze.
I znów nowoczesność – tym razem wzrok przykuwają nie tyle ciekawe ściany, co powielające wzór na nich kolorowe lampiony. Dobry pomysł dla miłośników niebanalnych rozwiązań.
Podobna, choć nieco bardziej stonowana propozycja, w której główne skrzypce gra dekoracja zawieszona pod sufitem. Nie za dużo, nie za mało.
Piękne, aczkolwiek proste pokoje w barwach szarości, błękitu i granatu…
…coś żółtego…
…i w kolorze miłości.
A także typowo dziecięcy zestaw mebli zaaranżowany w prostym wnętrzu z elementami drewna.
Spójrzcie również na przepięknie urządzoną szafę:
I pompony, których jestem wielką fanką, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecięcego.
Na koniec gadżet, który na pewno wywoła uśmiech na twarzy każdego taty. Prawda, że uroczy? 🙂

>> INSPIRACJE – POKÓJ DLA DZIEWCZYNKI <<

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ