Dziś kilka słów o poduszce (nie tylko) do spania (nie tylko) dla kobiet w ciąży. Jest to niezwykle przydatny gadżet gwarantujący nam wygodę i bezpieczną pozycję snu szczególnie w czasie ciąży.

Główną rolą poduszek do spania jest stabilizacja naszej pozycji w trakcie snu i podpora rosnącego brzuszka i obciążonego kręgosłupa. Śpiąc “w”, bo chyba nie można powiedzieć “na” takiej poduszce, zapewniamy sobie bardzo wygodny sen i nie ryzykujemy niepotrzebnego wiercenia się w nocy. Ponieważ zaleca się, żeby kobiety w ciąży spały na lewym boku (ułatwia to przepływ krwi przez wszystkie główne naczynia krwionośne, również do dziecka), jest to bardzo dobra rzecz dla kobiet, które mają problem z pozostaniem w tej samej pozycji w nocy. 
Oprócz tego, że jest to gadżet przydatny, jest też niesamowicie wygodny! Nagle przestają być potrzebne jaśki i wreszcie mamy na co zarzucić nogę 😉 Mój brzuch jeszcze nie jest tak okazały, żebym tak naprawdę potrzebowała jego stabilizacji, jednak komfort spania w poduszce sprawia, że na pewno z niej nie zrezygnuję. Jest wykonana z miękkiego wypełnienia i wykończona bawełnianym pokryciem, które można zdjąć do prania.
Poduszki mają przeróżne kształty, rozmiary i wzory, spośród których każda mama na pewno znajdzie coś dla siebie. Kosztują średnio od 40 do 200 zł. I nie wydajemy pieniędzy tylko na poduszkę do spania! W przyszłości może ona posłużyć jako poduszka do karmienia, odpoczynku, czy podpory i zabezpieczenia dziecka podczas nauki siadania!
Ja swoją poduszkę zamówiłam na Allegro za ok. 100 zł, wybrałam wzór w różowe sówki 🙂 Dokupiłam do niej też kojec-wkład do łóżeczka dla noworodka, ale czy to jest must have opowiem Wam najwcześniej w listopadzie.
EDIT: Druga ciąża, marzec 2017. KOCHAM poduszkę do spania w ciąży. Kupiłam drugą i każdej mamie polecam zakup tego gadżetu, który dla mnie jest absolutnie niezbędny!

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ