14 lipca 2014

Must have: Poduszka do spania dla kobiet w ciąży


Dziś kilka słów o poduszce (nie tylko) do spania (nie tylko) dla kobiet w ciąży. Jest to niezwykle przydatny gadżet gwarantujący nam wygodę i bezpieczną pozycję snu szczególnie w czasie ciąży.

Główną rolą poduszek do spania jest stabilizacja naszej pozycji w trakcie snu i podpora rosnącego brzuszka i obciążonego kręgosłupa. Śpiąc "w", bo chyba nie można powiedzieć "na" takiej poduszce, zapewniamy sobie bardzo wygodny sen i nie ryzykujemy niepotrzebnego wiercenia się w nocy. Ponieważ zaleca się, żeby kobiety w ciąży spały na lewym boku (ułatwia to przepływ krwi przez wszystkie główne naczynia krwionośne, również do dziecka), jest to bardzo dobra rzecz dla kobiet, które mają problem z pozostaniem w tej samej pozycji w nocy. 

Oprócz tego, że jest to gadżet przydatny, jest też niesamowicie wygodny! Nagle przestają być potrzebne jaśki i wreszcie mamy na co zarzucić nogę ;) Mój brzuch jeszcze nie jest tak okazały, żebym tak naprawdę potrzebowała jego stabilizacji, jednak komfort spania w poduszce sprawia, że na pewno z niej nie zrezygnuję. Jest wykonana z miękkiego wypełnienia i wykończona bawełnianym pokryciem, które można zdjąć do prania.

Poduszki mają przeróżne kształty, rozmiary i wzory, spośród których każda mama na pewno znajdzie coś dla siebie. Kosztują średnio od 40 do 200 zł. I nie wydajemy pieniędzy tylko na poduszkę do spania! W przyszłości może ona posłużyć jako poduszka do karmienia, odpoczynku, czy podpory i zabezpieczenia dziecka podczas nauki siadania!


Ja swoją poduszkę zamówiłam na Allegro za ok. 100 zł, wybrałam wzór w różowe sówki :) Dokupiłam do niej też kojec-wkład do łóżeczka dla noworodka, ale czy to jest must have opowiem Wam najwcześniej w listopadzie.

EDIT: Druga ciąża, marzec 2017. KOCHAM poduszkę do spania w ciąży. Kupiłam drugą i każdej mamie polecam zakup tego gadżetu, który dla mnie jest absolutnie niezbędny!

2 komentarze:

  1. Dlaczego ja o tym nie pomyślałam wcześniej! Może uniknęłabym tylu bezsennych nocy :) motyw sówek bardzo trafiony, czyżby to byla dziewczynka?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzisiaj najprawdopodobniej okaże się na 100 % Dziękuję za odwiedziny :)

    OdpowiedzUsuń

TOP