Dekoracje do pokoju dziecięcego DIY

Dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego można wcale nie tak trudno wykonać własnoręcznie! Dziś postaram się pokazać, że niewielkim kosztem można osiągnąć rewelacyjne i unikalne efekty. Kilka pomysłów mam zamiar wprowadzić w życie. W zestawieniu nie uwzględniłam wszelkich ozdób, które wymagają maszyny do szycia, z kilku powodów – po pierwsze – nie posiadam takowej i nie miałabym jak spróbować wykonać takich dekoracji, po drugie, internet aż roi się od 'szytych’ inspiracji i w razie czego możecie znaleźć je sobie sami 🙂 Tak więc, pora na mój dekoracyjny misz-masz!

Literki

 
O literkach wspomniałam też w poście o dekoracji ścian w pokoju dziecięcym (więcej tu). Jest to piękna, oryginalna ozdoba, do wykonania której możemy użyć wielu powszechnie dostępnych materiałów. Tu: Literka z włóczki, kredek, guzików i błyszczących samoprzylepnych świecidełek.

TUTAJ zobaczysz moją literkę z koralików, jaką zrobiłam dla starszej córki

Lampki

Sama się zdziwiłam z czego można wykonać oświetlenie, nie tylko do pokoju dziecięcego! Moim faworytem na dziś są piłeczki ping pongowe, które w połączeniu z lampkami choinkowymi dają niesamowity efekt!

TUTAJ zobaczysz lampkę z tiulowych kwiatków, jaką wykonałam

 
Lampki choinkowe można wykorzystać też z innymi elementami, np. materiałem, tworząc świecące kwiatki.

TUTAJ zobaczysz, jaki pomponowy sznur z lampek zrobiłam dla córki

 
A teraz – niezwykle popularny motyw chmurki w świecącej wersji wykorzystującej przerobioną lampę z Ikei. Prawda, że pomysłowe? 🙂
Oraz chmurka w nieco innej odsłonie.
Przerobić można też zwykłe papierowe lampy i żyrandole. Ja wykorzystałam ten pomysł tutaj. A poniżej wykorzystanie papierowego żyrandola i baaaardzo popularnych w sztuce DIY elementów do scrapowania. 

Karuzele

Pomysłów na własnoręczne wykonanie karuzelki dla dziecka w internecie jest mnóstwo! Tutaj możemy popuścić wodze fantazji i wykorzystać praktycznie wszystko. Pięknie wyglądają zarówno karuzele zrobione z papieru (np. wcześniej wspomniane motylki do scrapowania):
jak i materiału – tutaj prym wiedzie filc w różnych formach i kształtach.
Uroczo wyglądają również kryształki w połączeniu z innymi materiałami oraz moje ulubione pompony.

Ozdoby na ścianę

Tutaj chciałabym pokazać kilka dodatkowych ozdób jako uzupełnienie osobnego postu o dekoracji ścian (klik). I w tym przypadku możliwości są nieograniczone. Możemy zacząć od obrazków-pamiątek, np. ukazujących odciski stópek czy rączek dziecka w różnych okresach jego życia.
Stópkę odciśniętą w masie plastycznej lub solnej możemy nawet przerobić na ozdobę choinkową:
To jest super, sama chciałabym taką pamiątkę 🙂 Sama natomiast zrobiłam takie tiulowe obrazki do pokoju córki. Później wyczarowałam też TAKI obraz z kolorowych nitek i gwoździ.
Możemy wykonać też chmurki lub inne kształty z imieniem dziecka.
Bądź bez imienia, w formie dekoracji albo girlandy.
W ramach recyklingu możemy wykorzystać guziki, stare puzzle, resztki materiału a nawet… rolki po papierze toaletowym.
Możemy też tradycyjnie wykorzystać zdjęcia ozdabiając je w sposób pasujący do pokoiku.

Dywaniki

To już wyższa szkoła jazdy 🙂 Trzeba jednak przyznać, że wykonanie własnego dywanu czy chodniczka zawsze wywoła efekt wow. A dywany takie można zrobić z filcowych kulek, włóczkowych pomponów bądź kawałków materiału.

Ozdoby okienne i drzwiowe

Jeśli nie możecie znaleźć wymarzonej firanki, możecie zrobić ją własnoręcznie, np. ze szklanych koralików lub filcowych elementów. Unikalność i idealne dopasowanie do wystroju pokoju naszego dziecka gwarantowane.
Tutaj inspiracja niekoniecznie do pokoju dziecięcego – wykorzystanie piłeczek ping pongowych i sznurka jako kurtyny do drzwi bądź separatora w pokoju. 
Skusisz się na zrobienie czegoś z powyższych inspiracji? 😉

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ
author photo
Podwójna mama, żona, nauczyciel angielskiego, przedstawiciel Thermomix, pasjonatka fotografii (szczególnie kulinarnej), blogerka, pani domu, kobieta (wiecznie) pracująca. To miejsce tworzę z potrzeby serca i wielkiej pasji. Zostań ze mną na dłużej!