16 marca 2015

Inspiracje: Pokój dla większego dziecka


Cześć!

Dzisiaj wreszcie udało mi się usiąść do dawno zaplanowanego posta. Zapraszam na multum inspiracji dotyczących pokoju dla dziecka - większego niż niemowlaka - w wieku przedszkolnym. Jest to pierwszy, ale na pewno nie ostatni inspirujący post tego typu - znalazłam tyle wspaniałych pomysłów, że na pewno poświęcę im jeszcze kilka postów :)


Pokój dla malucha powinien składać się minimum z dwóch stref - strefy snu i strefy zabawy. Strefa zabawy może być jednocześnie strefą rozwoju, można też wydzielić osobną strefę, będą się one jednak zazwyczaj przenikać. Dodatkowo, na pewno w pokoju znajdzie się strefa przechowywania.

STREFA SNU


Najważniejsze jest tu wygodne łóżko. Ja marzę o zrobieniu kiedyś dla Mai pokoju marzeń - z unikalnym łóżkiem, którego konstrukcję wykonamy sami. Zobaczcie, jak piękne są takie projekty!

Nie trzeba jednak posiadać super wymyślnego łóżka, żeby stworzyć piękny, unikalny pokój dla dziecka. Zobaczcie jak dodatki i kolory spajają design pokoju.

STREFA ZABAWY


Kreatywność przede wszystkim! W dziecięcym pokoju można stworzyć po prostu WSZYSTKO! Ja pokażę Wam pomysły, które spodobały mi się najbardziej. Z dzieciństwa pamiętam zabawę, gdy rozkładało się na oparciach krzeseł koce i bawiło we wnętrzu prywatnego, domowego namiotu. Teraz w modzie są teepee - cudowne!
Inne pomysły na strefę zabawy:

STREFA PRZECHOWYWANIA


Gdzieś te wszystkie graty trzeba trzymać! Najlepszym pomysłem na przechowywanie zabawek według mnie są pudełka i koszyki. Komodę można natomiast urozmaicić ciekawymi uchwytami, a drobiazgi trzymać w przygotowanych z nietypowych materiałów (jak np. rolki po papierze toaletowym lub rurki PCV) półeczkach. Ozdobne elementy pięknie będą prezentowały się na stolikach - tutu DIY.
Warto przyjrzeć się poszczególnym zdjęciom, żeby odnaleźć ciekawe detale, które będzie można wykorzystać w pokoju naszego malucha.

A Wam, co podoba się najbardziej?

8 komentarzy:

 1. Jakie cudneeee !! <3 na pewno coś wykorzystam w przyszłości ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne inspiracje wyszukałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się pomysł namiotu dla maluszka. Bardzo fajne rozwiązanie, na pewno spróbuję to wykorzystać, gdy będę urządzać pokój córeczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama chciałabym mieć taki domek-łóżko na drzewie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze mi się podobały łóżka w kształcie domów <3 i marzę o regale z kwadratowymi pudełkami. Tak pięknie wyglądają, a mieszczą tyle małych grajdołów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomysły, a ten domek do spania po prostu boski, szkoda że u nas w pokoiku nie ma tyle miejsca, żeby wstawić taki domek albo chociażby tipi:( Pozdrawiam
  www.fistaszkowelove.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne! I teraz jak z tego wybrać? Na pewno zastosuję strefy! Fajna sprawa a nawet o tym nie pomyślałam :) Ja na pewno będę chciała sama namalować obrazki do pokoju córki :)
  Ale jednego nie będę miała... Takiego porządku w pokoju małej ! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudne te łóżka, domki, łódki, karoce. Ale chyba trzeba mieć sporą powierzchnię dziecięcego pokoju :)

  OdpowiedzUsuń

TOP