Cześć!
Dzisiaj wreszcie udało mi się usiąść do dawno zaplanowanego posta. Zapraszam na multum inspiracji dotyczących pokoju dla dziecka – większego niż niemowlaka – w wieku przedszkolnym. Jest to pierwszy, ale na pewno nie ostatni inspirujący post tego typu – znalazłam tyle wspaniałych pomysłów, że na pewno poświęcę im jeszcze kilka postów 🙂

Pokój dla malucha powinien składać się minimum z dwóch stref – strefy snu i strefy zabawy. Strefa zabawy może być jednocześnie strefą rozwoju, można też wydzielić osobną strefę, będą się one jednak zazwyczaj przenikać. Dodatkowo, na pewno w pokoju znajdzie się strefa przechowywania.

STREFA SNU

Najważniejsze jest tu wygodne łóżko. Ja marzę o zrobieniu kiedyś dla Mai pokoju marzeń – z unikalnym łóżkiem, którego konstrukcję wykonamy sami. Zobaczcie, jak piękne są takie projekty!
Nie trzeba jednak posiadać super wymyślnego łóżka, żeby stworzyć piękny, unikalny pokój dla dziecka. Zobaczcie jak dodatki i kolory spajają design pokoju.

STREFA ZABAWY

Kreatywność przede wszystkim! W dziecięcym pokoju można stworzyć po prostu WSZYSTKO! Ja pokażę Wam pomysły, które spodobały mi się najbardziej. Z dzieciństwa pamiętam zabawę, gdy rozkładało się na oparciach krzeseł koce i bawiło we wnętrzu prywatnego, domowego namiotu. Teraz w modzie są teepee – cudowne!
Inne pomysły na strefę zabawy:

STREFA PRZECHOWYWANIA

Gdzieś te wszystkie graty trzeba trzymać! Najlepszym pomysłem na przechowywanie zabawek według mnie są pudełka i koszyki. Komodę można natomiast urozmaicić ciekawymi uchwytami, a drobiazgi trzymać w przygotowanych z nietypowych materiałów (jak np. rolki po papierze toaletowym lub rurki PCV) półeczkach. Ozdobne elementy pięknie będą prezentowały się na stolikach – tutu DIY.
Warto przyjrzeć się poszczególnym zdjęciom, żeby odnaleźć ciekawe detale, które będzie można wykorzystać w pokoju naszego malucha.
A Wam, co podoba się najbardziej?

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ