Jeśli jesteś mamą, to nawet, jeśli jesteś wyspana, nie jest to pierwsza klasa wyspania, świeżości i gotowości do działania. Jeśli jesteś mamą dziecka, które budzi się w nocy po kilka razy, o wyspaniu nie ma mowy. Ja od jakiegoś czasu należę do tej drugiej grupy. Dlaczego?

Maja ząbkuje. Tutaj doszukuję się przyczyny nocnych pobudek co dwie godziny. W ciągu jednej nocy tych pobudek potrafi być nawet 5. 
Dni są naprawdę świetne! Majeczka jest kochana, ciągle się uśmiecha, wiadomo, czasem marudzi, ale tak nieuciążliwie. Noce za to stają się koszmarem. Pierwszą pobudkę zaliczamy zanim ja zdążę zasnąć. Później sen trwa co najwyżej 2 godziny, a dodatkowo dochodzi jeszcze jedna 1,5 godzinna pobudka. Niezależnie od tego, czy je z piersi czy mm z butelki.
Suchy opis… Na pewno wiele z Was to zna. Najgorsze jest dla mnie wcale nie to niewyspanie w dzień. Najgorsze są te okropne emocje, które towarzyszą mi w nocy. Jakbym miała rozdwojenie jaźni! W dzień mam dobry humor, a w nocy zamieniam się w ogra paskudnego, i wcale nie tylko pod względem wyglądu 😉 W nocy wszystko jest złe, wszystko jest na nie, a użalanie się nad sobą to mój główny cel. Jakby cały świat walił mi się na głowę, a przecież to tylko nieprzespane noce, chyba wpisane w macierzyństwo, przecież radzę sobie całkiem nieźle i nie mam większych powodów do narzekań. Aż żałuję, że mój mózg nie ma funkcji ‘Zapisz’ i nie mogę sobie później odtworzyć tych swoich beznadziejnych myśli. A może to i lepiej… Bo myślę i gadam czasem jak potłuczona.
Nocą budzą się potwory. Nie tylko te wyimaginowane. Również te w nas. Powiedzcie, że Wy też nocą macie mniej cierpliwości i zdarzają Wam się kryzysy… Powiedzcie, że też dopadają Was czarne myśli. No bo zwariuję!
Podziwiam mamy, które muszą wstawać tyle razy do dzieci i zachowują zdrowe zmysły. Dziś w nocy Maja wstała 4 razy (23:30, 1:30, 3:30 – nie spała do 5:10, 7:30). Kochane ząbki, wychodźcie już! A może Wy macie na to niemowlęce spanie jakiś patent? Help!

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ