15 maja 2015

Inspiracje: Co można zrobić z palet?


Cześć!

Zapraszam na porcję inspiracji wszystkich, którzy lubią nietypowe rozwiązania w swoim domu. Często spotykamy się z materiałami, które są tak niepozorne, że nawet nie przyszłoby nam na myśl wykorzystanie ich do wystroju wnętrz. Jednym z nich są europalety. Pasują one do modnego ostatnio towarzystwa, jakim jest drewno lub imitacja drewna. Zobaczcie, jakie cuda można wyczarować z kilku pozbijanych desek.

1. Stolik


Czy to rustykalny, czy nowoczesny (dzięki zastosowaniu szkła), czy prowansalski (dzięki wygiętym nóżkom). Taki stolik z pewnością znajdzie miejsce w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego styl.

2. Komplet wypoczynkowy na taras


Odpowiednia konfiguracja, kilka poduch i mamy idealny, lepsze niż niejeden 'kupny' zestaw idealny do umieszczania na tarasie czy w ogrodzie. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie i byłabym skłonna zrobić coś takiego u siebie.

3. Hamak / huśtawka


Znów coś do ogrodu. Takie zabawki są zazwyczaj bardzo drogie. Jeśli jednak ktoś jest choć trochę zdolny i zdeterminowany, może sam wykonać wspaniały mebel do relaksu. Zobaczcie na to wiszące łoże - coś cudownego!4. Szafka 


Chyba najbardziej praktyczne ze wszystkich rozwiązań. A jakie efektowne!
5. Coś dla najmłodszych


W domu, czy w ogrodzie - świetnie byłoby mieć taką konstrukcję! W każdym razie ja, gdybym była dzieckiem, byłabym wniebowzięta. W takim domku mogłabym bawić się godzinami. A paletowe teepee? Toż to szczyt dizajnu! :)


  

6. Paletowe kino domowe


Mój hit! Pragnę mieć coś takiego prawie tak bardzo, jak garderobę Carrie Bradshaw. Kino domowe na paletach - piętrowe, stylowe, za sprawą dopasowanych do niego poduch na pewno mięciutkie i super wygodne. Nic, tylko wziąć męża, czwórkę dzieci (ha ha!), przygotować popcorn i serwować sobie seanse każdego wieczora!


Podoba Wam się takie wykorzystanie palet? Postawilibyście coś takiego u siebie?

*wszystkie pomysły pochodzą z serwisu Pinterest

1 komentarz:

  1. Ale świetne! Tipi, łóżko i hamaki wymiatają. Brat mojego męża ma łóżko z palet

    OdpowiedzUsuń

TOP