Cześć!
Co prawda nasza kuchnia urządzona jest od dawna i na razie nie będę bawić się w projektantkę wnętrz, jednak temat kuchni jest mi tak bliski, że postanowiłam podzielić się z Wami inspiracjami dotyczącymi tym razem nie gotowania, a urządzania domu. Zobaczcie, jakie piękne wnętrza wyszperałam!

Podzielę inspiracje na dwie grupy. Pierwszą z nich będą

KUCHNIE NOWOCZESNE / FUTURYSTYCZNE

Z nowoczesnych rozwiązań najbardziej podobają mi się białe kuchnie połączone z jasnym drewnem. Do tego kilka zielonych roślinek, dobrze dobrane oświetlenie, i można z takiego wnętrza w ogóle nie wychodzić. W ostatnich latach prym wiodą kuchnie białe, pomieszczenia w stylu ‘plain’, jednak dla mnie są one ciut zbyt zimne. Dlatego drewno tak bardzo do mnie przemawia. Gadżety do kuchni uzupełnią nowoczesne i futurystyczne wnętrza i uczynią je unikalnymi. Takie kuchnie możemy dopełnić różnymi elementami ‘pod siebie’ – tworząc niepowtarzalne pomieszczenia.
Kuchnia nowoczesna, a jednak retro? Retro, a jednak nowoczesna? Jak najbardziej! Ta słodka propozycja podoba mi się, ale wydaje się, że pasuje tylko do młodej singielki bądź naprawdę zakręconej pary 🙂
Kuchnie ultranowoczesne. W takiej raczej bym się nie odnalazła, ale nie można powiedzieć, że nie są piękne. Przyciągają wzrok, industrialne, a nawet kosmiczne elementy wykończenia nadają im niepowtarzalnego charakteru. Świecące kafelki, ledy w każdym możliwym miejscu, fantazyjne wyspy, futurystyczne sufity i na pewno super nowoczesny sprzęt – znajdziecie w nich to wszystko.

KUCHNIE KLASYCZNE

Klasyczne, czyli w mojej interpretacji te w stylu angielskim, prowansalskim czy vintage. Tu króluje drewno, dbałość o detale, świeże kwiaty, śliczne uchwyty i piękna, złamana biel. Marzę o takiej kuchni i gdy patrzę na te zdjęcia, oczami wyobraźni widzę siebie w dużym domu z wielkimi oknami i krokwiami przeszywającymi sufit… Wierzę, że kiedyś przekonam Szefuncia i sobie taką sprawimy! (Tylko muszę już zacząć na nią odkładać :P)
Taki obrazek chyba muszę sobie sprawić, perełka na koniec 🙂
A Wam, jakie kuchnie podobają się najbardziej?
*Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ