5 czerwca 2015

Inspiracje: Piękne kuchnie


Cześć!

Co prawda nasza kuchnia urządzona jest od dawna i na razie nie będę bawić się w projektantkę wnętrz, jednak temat kuchni jest mi tak bliski, że postanowiłam podzielić się z Wami inspiracjami dotyczącymi tym razem nie gotowania, a urządzania domu. Zobaczcie, jakie piękne wnętrza wyszperałam!


Podzielę inspiracje na dwie grupy. Pierwszą z nich będą

KUCHNIE NOWOCZESNE / FUTURYSTYCZNE


Z nowoczesnych rozwiązań najbardziej podobają mi się białe kuchnie połączone z jasnym drewnem. Do tego kilka zielonych roślinek, dobrze dobrane oświetlenie, i można z takiego wnętrza w ogóle nie wychodzić. W ostatnich latach prym wiodą kuchnie białe, pomieszczenia w stylu 'plain', jednak dla mnie są one ciut zbyt zimne. Dlatego drewno tak bardzo do mnie przemawia. Gadżety do kuchni uzupełnią nowoczesne i futurystyczne wnętrza i uczynią je unikalnymi. Takie kuchnie możemy dopełnić różnymi elementami 'pod siebie' - tworząc niepowtarzalne pomieszczenia.

Kuchnia nowoczesna, a jednak retro? Retro, a jednak nowoczesna? Jak najbardziej! Ta słodka propozycja podoba mi się, ale wydaje się, że pasuje tylko do młodej singielki bądź naprawdę zakręconej pary :)


Kuchnie ultranowoczesne. W takiej raczej bym się nie odnalazła, ale nie można powiedzieć, że nie są piękne. Przyciągają wzrok, industrialne, a nawet kosmiczne elementy wykończenia nadają im niepowtarzalnego charakteru. Świecące kafelki, ledy w każdym możliwym miejscu, fantazyjne wyspy, futurystyczne sufity i na pewno super nowoczesny sprzęt - znajdziecie w nich to wszystko.

KUCHNIE KLASYCZNE


Klasyczne, czyli w mojej interpretacji te w stylu angielskim, prowansalskim czy vintage. Tu króluje drewno, dbałość o detale, świeże kwiaty, śliczne uchwyty i piękna, złamana biel. Marzę o takiej kuchni i gdy patrzę na te zdjęcia, oczami wyobraźni widzę siebie w dużym domu z wielkimi oknami i krokwiami przeszywającymi sufit... Wierzę, że kiedyś przekonam Szefuncia i sobie taką sprawimy! (Tylko muszę już zacząć na nią odkładać :P)

Taki obrazek chyba muszę sobie sprawić, perełka na koniec :)


A Wam, jakie kuchnie podobają się najbardziej?

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

1 komentarz:

TOP