Roczek mojej córeczki zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze nie wiem, jaki charakter będzie miała impreza z tej okazji, nie wiem nawet gdzie się odbędzie, wiem natomiast, że nie zabraknie na nim uroczych dekoracji – bardzo teraz modnych, do tego niezwykle uroczych, które uczynią ten dzień jeszcze bardziej niezapomnianym. Dlatego dzielę się z Wami znalezionymi inspiracjami – zobaczcie, jakie mamy pole do popisu 🙂

Candy bary

Czyli stoliki ze słodkościami. Przywędrowały do nas, a jakże, z Ameryki, i z miejsca podbiły serca wielu. Candy bar można ozdobić właściwie wszystkimi elementami wymienionymi w tym wpisie i czym tylko dusza zapragnie. Pamiętajmy jednak o tym, by zachować, nie tyle umiar, bo nie jest to konieczne na przyjęciu dla dziecka ;), ale smak i spójność całego projektu. Tutaj nie będę wstawiać osobnych zdjęć, bo większość moich inspiracji to elementy właśnie candy barów, zobaczycie je poniżej 🙂

Girlandy

To ozdoby, które zdecydowanie są teraz w modzie. W zależności od tego, czy mamy chłopca czy dziewczynkę, możemy wykorzystać różne motywy. Na szczególną uwagę zasługują girlandy – chorągiewki, styl marynarski, girlandy ze wstążek, a także rozwiązania unikatowe – takie jak pokazane na obrazku pastelowo – brokatowe kółka. Girlandy można kupić, ale też z łatwością zrobić samemu. Możliwości są nieograniczone.

Pompony / lampiony

Jestem ich wielką fanką. Tiulowe czy bibułowe dekoracje są naprawdę urocze, można je spotkać w wielu kolorach i rozmiarach i są doskonałym uzupełnieniem dziecięcego przyjęcia. Tworzą fajny klimat i są bardzo ładne. Są świetną dekoracją candy baru – a o tym już za chwilę 🙂

Stoliki tutu

Czyli stół w spódniczce. Najlepsze na imprezy dla dziewczynek, ale znajdzie się też stylizacja chłopięca 😉 Urocze, zwiewne, łatwe do wykonania, można je też kupić.

Balony

Nie ma przyjęcia urodzinowego bez balonów! Tutaj mamy kilka opcji. Możemy wykorzystać zwykłe balony wypełnione helem. To najprostsza z nich. Dla bardziej kreatywnych – możemy stworzyć z balonów niezwykłą kompozycję, to jednak wymaga wiele pracy i, nie ma co ukrywać, zdolności, a także miejsca. Fajną alternatywą jest zakup dużego balonika z cyferką 1, ewentualnie literek z imieniem dziecka. Wyglądają bajerancko i pewnie nie nadszarpną zanadto naszej kieszeni 🙂 I jeszcze jeden super pomysł, który znalazłam – balony z helem przy suficie i przyczepione do nich zdjęcia dziecka – rewelacja!

Słomki

Dla mnie prawdziwy hit. Strasznie mi się podobają takie ozdobne słomki – z wzorem zygzaka czy w kropki, paski czy też serduszka. No wszystkie mi się podobają. Sami zobaczcie!

Tort

Najważniejszy! Ma być najpiękniejszy, najsmaczniejszy, najbardziej pasujący do naszej pociechy. W dobie internetu i szeroko rozpowszechnionych sztuk cukierniczo – rękodzielniczych – tort może wyglądać tak, jak sobie wymarzyliśmy. Może być w kształcie biedronki, księżniczki czy pająka, może być biały, czarny czy różowy, a figurki na nim śmiało mogłyby konkurować z tymi w muzeach Madame Tussaud. 
Może to nie tort, ale fajny pomysł na prezent dla gości 🙂

Rekwizyty dla gości

Wiele imprez ‘roczkowych’ to imprezy tematyczne. Można zainwtestować w czapeczki dla gości, wianki, naszyjniki, ozdobne muchy, winietki czy co tam sobie wymyślimy. 

Pamiątka dla dziecka

Wielu rodziców decyduje się na upamiętnienie tej szczególnej chwili, jaką jest skończenie przez ich dziecko roczku. Z tej okazji można przygotować pamiątkowy album ze zdjęciami pokazującymi, jak zmieniało się i jakie umiejętności nabywało dziecko w poszczególnych miesiącach życia. Można zrobić też ozdobną grafikę – kolaż, albo proste porównanie zdjęć z pierwszych dni i z ukończenia przez dziecko roku.
Wiem, szaleństwo, nie? Które z pomysłów Wam się podobają? Jest tu ktoś, kto już urządzał roczek swojego malucha? Wykorzystaliście jakieś dekoracje? A może w ogóle nie podobają Wam się takie rzeczy? Podzielcie się koniecznie w komentarzu! 
Aha, tak na koniec 😉 Nie chcąc zbankrutować na zakupach, polecam zapoznać się z ofertą coraz bardziej popularnego ostatnio chińskiego serwisu ofertowego, Aliexpress 😉

Jakie dekoracje na roczek podobają Wam się najbardziej?

*wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ