Cześć!
Były tu już pomysły na pokój dla dziewczynek, chłopców, a nawet bliźniaków. Co jednak, gdy maluszek śpi w pokoju z rodzicami? Przecież to jedna z najczęstszych sytuacji w polskich domach. Zobaczcie, jak zaaranżować wspólną przestrzeń, żeby było funkcjonalnie, wygodnie i ładnie.

MAŁA SYPIALNIA

Posiadając mały pokój dość trudno zaaranżować przestrzeń tak, żeby było funkcjonalnie. Najważniejsze rzeczy, o jakich należy pamiętać to to, żeby dostęp do łóżeczka był jak najłatwiejszy. Dlatego też polecam stawianie łóżeczka tak jak na pierwszym zdjęciu: krótkim bokiem prostopadle do dłuższej krawędzi łóżka, jeśli jest taka możliwość. Sami mamy łóżeczko przystawione blisko łóżka tak, że ledwo wciskam między meble nogi. Odłożenie małej jest tym samym kłopotliwe i ona bardzo często się przez to wybudza. Niestety, nie mamy na razie możliwości innego ustawienia w sypialni, ale wkrótce mała będzie mieszkała u siebie w pokoju, dlatego jakoś to przeżyję 🙂
Pamiętajmy też o tym, by w pokoju, gdzie śpimy z maluchem umieścić lampkę dającą delikatne, nie rażące światło. Najlepiej, by tylko odrobinę oświetlała ona pokój. Niektóre dzieci lubią spać w ciemności, inne od małego się jej boją. Nawet jeśli dziecko preferuje ciemność, potrzebujemy światła do zmiany pieluchy czy podania butelki. Zadbajmy o to, by zbyt mocne światło nie budziło maluszka.
Aspekt estetyczny nie dla wszystkich jest istotny, czasem ciężko zachować spójność w takiej łączonej sypialni. Jednak jeśli macie możliwość – postarajcie się, żeby kolory do siebie pasowały. Zadbajcie o gustowne dodatki. A efekt może być taki, jak na zdjęciu. Prawda, że pięknie?
Organizacja! To w pokoju, ba, domu, w którym jest dziecko, priorytet. U nas ten czynnik szwankuje 😉 Odpowiednia ilość, a przede wszystkim zagospodarowanie szafek jest kluczowa, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z małą przestrzenią. Tu sprawdzą się wszelkiego rodzaju organizery, w których upchniemy znaczną część dziecięcych niezbędników.

ŚREDNIA/DUŻA SYPIALNIA

Jeśli jesteście szczęściarzami i możecie się pochwalić dużą sypialnią, zazdroszczę! Możliwości aranżacyjne w takim pokoju są właściwie nieograniczone. Zasady pozostają takie same jak w przypadku małej sypialni. Ale pomysłów możecie wdrożyć więcej. Możemy podzielić taki pokój na strefę rodziców (która składa się głównie z łóżka) i malucha.
W pokoju, w którym jest na to miejsce, zdecydowanie umieściłabym wygodny fotel do karmienia bądź nocnego lulania malucha. Jest to mebel, którego do tej pory brakuje mi u nas w sypialni.
A może wykorzystać dużą ilość przestrzeni i sypialnię podzielić na dwie części? Możecie to zrobić dzięki parawanom czy kotarom. Można wykorzystać nawet ścianki działowe, ale to już większa ingerencja. Mnie osobiście to rozwiązanie bardzo się podoba.
To tyle z inspiracji na dziś 🙂 Mam nadzieję, że spośród tych propozycji znajdziecie coś dla siebie 🙂

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ