18 listopada 2015

Domy i inne marzenia...


Hej hej!

Któż z nas nie marzy o własnym domu z ogródkiem? Ja marzę! I to jedno z moich największych marzeń, takich materialnych. Mam nadzieję, że za jakiś czas się ziści, a tymczasem zapraszam Was na garść inspiracji - tym razem trochę architektonicznie, bo o projektach będzie mowa.

Oczami wyobraźni widzę już nasz dom. Średni, z poddaszem użytkowym, bo zawsze marzyłam o schodach w domu. Na zewnątrz kremowy, z brązowymi oknami, ciemnym dachem, wykończony klinkierem, kamieniem lub drewnem... No właśnie... Tak trudno się na cokolwiek zdecydować! Jest tyle cudownych projektów! Podobają mi się też domy parterowe i te nowoczesne, ze względu na to, że zazwyczaj mają duże okna, a ja kocham duże okna! Ale najbardziej przemawiają do mnie chyba te klasyczne - z kolumienkami, są takie piękne i sprawiają wrażenie miejsc ciepłych i rodzinnych. A przecież taki właśnie ma być nasz dom! 

Świetnie byłoby też mieć piękny ogród, z dużą ilością roślin, patio, na którym można by usiąść w letnie, ciepłe wieczory. No i basen oczywiście, haha ;)

A tak na serio, chciałabym, żeby ten dom był po prostu nasz. Na szczęście z Szefunciem mamy bardzo podobny gust, podobają i nie podobają nam się te same rzeczy - jesteśmy zgodni, jak miałby wyglądać dom z zewnątrz, wiemy też, że nie chcemy za dużej ilości elementów architektonicznych, jak wykusze czy zewnętrzne krokwie. Wewnątrz może być ciężej, bo mąż mój chyba preferuje klasykę, a ja uderzałabym w klimaty prowansalskie lub skandynawskie. No ale jak już będziemy musieli (OBY!), to w końcu dojdziemy do konsensusu :). Albo powierzymy to trudne zadanie profesjonalistom (http://www.grupainterio.pl/).

Tymczasem zapraszam Was na kilka inspiracji.A Wam, jakie domy podobają się najbardziej? Na co w pierwszej kolejności zwracacie uwagę?

*Źródło grafik: Google Graphics

3 komentarze:

  1. Mi by wystarczyła jakas skromna chatka ale żeby byla :D też nie lubię przepychu, a wnętrze to tak pól na pól. Sypialnia w klimatach skandynawskich a salon bardziej nowocześnie. Biala kuchnia, koniecznie. I poddasze użytkowe, a jak! Trzeba gdzies pomieścić dzieciaki :p

    OdpowiedzUsuń

TOP