8 czerwca 2016

Niezastąpiona


Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jak we wszystkich powiedzonkach, jest w tym ziarenko prawdy. Ale ja dziś tej prawdy nie dopuszczam. Są ludzie niezastąpieni. To matki.
They say irreplaceable people don't exist. As in every saying, there is also a grain of truth. But this truth isn't true to me. There are irreplaceable people. They are mothers.
To my wydałyśmy na świat nasze dzieci. Nie mógł za nas tego zrobić nikt inny. To my od maleńkości opiekowałyśmy się tym małym istnieniem, czasem nieporadnie, bez doświadczenia i wprawy, jednak z jedyną w swoim rodzaju matczyną troską i miłością. To my ustaliłyśmy i czuwałyśmy nad rytmem dnia naszych dzieci, tak, żeby czuły się bezpieczne. To my wiemy najlepiej, czego nasze dzieci najbardziej potrzebują, tak, wcale nie mówię tego prześmiewczo, to prawda, każda normalna matka WIE NAJLEPIEJ.
We bring our babies to lives. Nobody else could do this for us. We take care of these tiny little beings from the very beginning, sometimes helplessly, without any experience or skill, but with unique motherly care and love. We establish and watch over the rythm of the day of our children so that they feel safe and sound. We know best what our children need, and yes, I mean it, every single mother knows best.Nawet najbardziej oddany i zaradny tata, nawet najlepsza babcia na świecie nie zastąpi dziecku matki. Nawet matka, która w oczach swoich czy innych, to nieistotne, macierzyńsko kuleje, jest niezastąpiona.
Even the most devoted and resourceful father, even the best grandmother in the world can not replace child's mother. Even a mother who seems to be lame at motherhood, according to herself or other people, is irreplaceable.Jakie to uczucie, być niezastąpioną? Nie ukrywajmy, czasem strasznie wkurzające. W końcu my też jesteśmy odrębnymi jednostkami, które raz na jakiś czas chciałyby zrobić coś dla siebie, samemu, choćby skorzystać z toalety. Ale jedno uczucie bierze tu górę. Uczucie nieskończonej miłości, które uskrzydla, do tego stopnia, że możemy WSZYSTKO. Uczucie wyjątkowości. Więc, matko, jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, albo jeśli jesteś wkurzona, że wszystko jest na twojej głowie, wypnij pierś do przodu, wypuść głęboko powietrze, i dopuść do siebie to najcudowniejsze uczucie! Jesteś najlepsza! Niezastąpiona! I nikt i nic tego nie zmieni.
What does it feel like, being irreplaceable? I can't hide it's sometimes a pain in the ass. After all we're still separate beings, who'd like to do something for herself once in a while, even use a toilet. But one feeling is superior here. A feeling of endless love which inspires us so we can do anything. A feeling of uniqueness. So, mother, if you still have any doubts, or if you're pissed off because everything's on you, keep your head up, breathe deeply and let this most wonderful feeling wrap around you. You are the best! Irreplaceable! Nothing  and nobody can change it.Magda

Spodnie / trousers: Cubus
Bluzka / blouse: Mohito
Bransoletka / bracelet: W. Kruk

8 komentarzy:

 1. ... oj powiało skromnościa... Za 2 lata będzie córka tatusia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję!!! ;) a skromnością wcale wiać nie miało, nawet odrobinę

   Usuń
 2. Niekiedy trudno tak myśleć, jak chce się wyjść z domu i już nie wrócić :) ale potem dym opada i jest właśnie to uczucie spełnienia i dumy. Piersi wypiętej. Uczucie, kiedy dziecko odtrąca wszystkie ręce i ufnie się do ciebie tuli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna z Ciebie mama :) i masz rację dla pewnych osób jesteś niezastąpiona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczna jestes!

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna jestes. Czytam juz dlugo ale pisze pierwszy raz....
  Uważaj na ten rozanecznik ( rododendron) ktory tak pięknie sie prezentuje na zdjęciach. Jest to roślina trująca zarówno liście jak i kwiaty, mysle tu o Twojej Córeczce.....
  .Przykladowe zródło informacji: http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/rosliny/roslinytrujace/roslinytrujace.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, dziękuję!! Nie wiedziałam, na szczęście zdechł, więc bez skrupułów się go pozbędę :)

   Usuń

TOP