5 powodów, dla których kocham Szczecin
Szczecin – mój dom. Kocham to miasto! Pewnie zdziwilibyście się, gdybym Wam powiedziała, że kiedyś go nie cierpiałam i każdy tydzień na studiach, kiedy wracałam do Szczecina, przypłacałam łzami. W pewnym momencie pokochałam to miejsce tak bardzo, że śmiało i bez wahania mogę powiedzieć, że to mój dom! Poznajcie moje 5 powodów, dla których kocham Szczecin.

#1 Dużo zieleni – parki, Jasne Błonia, place, skwery

Szczecin jest bardzo zielonym miastem. Mimo, że mieszka tu ponad 400 000 mieszkańców, nie jest to świątynia betonu. Na każdym kroku spotykamy mnóstwo zieleni. Wiosną na Jasnych Błoniach kwitną krokusy (w moim poście zobaczycie je tu), latem wszędzie jest mnóstwo drzew, krzewów i kwiatów. Nie mogę też pominąć zimy, bo mimo, że z zielenią niewiele ma wspólnego, nasze miasto wygląda wtedy wyjątkowo urokliwie, niejednokrotnie zresztą wygrało konkurs na najpiękniej przystrojone zimą miasto. Warto też odwiedzić Jezioro Szmaragdowe czy Puszczę Bukową.
fot. szczecinblog.pl

#2 Imprezy cykliczne – The Tall Ships Races, festiwal fajerwerków Pyromagic, Dni Morza

Wyścigi Wielkich Żaglowców i festiwal fajerwerków Pyromagic to imprezy, na które zawsze czekam. Organizowane z wielkim rozmachem przyciągają całe tłumy, wtedy miasto naprawdę żyje, a my jesteśmy świadkami czegoś niesamowitego! Wielkie żaglowce spływają z całego świata stanowiąc cudowną ozdobę i atrakcję naszego miasta przez kilka dni, a po obejrzeniu choć jednego pokazu na Pyromagic, żaden Sylwester już nigdy nie zrobi na Was wrażenia 😉 Zobaczcie zresztą na zdjęcia…
fot. abc.podroze.gazeta.pl
fot. fotojaga.info
fot. radioszczecin.pl

#3 Zapach czekolady

Tak naprawdę nie wiem nawet skąd się bierze. Ale kiedy przejeżdża się mostem z jednego brzegu miasta na drugi, pachnie czekoladą, chyba mamy tu jakąś fabrykę. Zapach jest cudowny, ale też okropny dla kogoś, kto ciągle jest na diecie, tak jak ja 😉

#4 Brak korków

Tak, w Szczecinie nie ma korków z prawdziwego zdarzenia. Może dlatego, że plan miasta rozrysowany został na kształt Paryża w układzie gwiaździstym. Dlatego też mamy dużo rond i skwerów, wbrew pozorom jest to bardzo przyjazny zmotoryzowanym mieszkańcom układ. Na drugi koniec miasta można spokojnie dojechać w 30 minut. No, w godzinach szczytu oczywiście zajmuje to więcej czasu, ale korki w Szczecinie mogą się schować przed tymi w innych dużych miastach Polski 😉

fot. cezaryskorka.pl
fot. cezaryskorka.pl
fot. turystyka.wp.pl

#5 Architektura

Wały Chrobrego i przyległe bulwary. Wspomniany wcześniej układ gwiaździsty z przepięknymi, starymi kamienicami. Nowe Stare Miasto. Nowa Azoty Arena i Filharmonia… To nic, że nie mamy prawdziwego ratusza, to nic, że nie ma super słynnych monumentów. Szczecin jest przepięknym miastem i jest w nim tyyyyle miejsc do obejrzenia! Gdyby jeszcze znalazły się pieniądze na odrestaurowanie wszystkich przedwojennych kamienic w centrum, mieszkalibyśmy jak w bajce!
Dzisiejszemu wpisowi ‘akompaniują’ zdjęcia małych szczecinianek, Mai i jej koleżanki Ali, wykonane na Jasnych Błoniach 🙂
Maja
 
Sukienka: Wójcik
Buty: Emel
Kapelusz: Aliexpress
A Wy, znacie Szczecin? Podoba Wam się? A może nigdy tu nie byliście? Zapraszamy! 🙂

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ