Wielkanocna kartka DIY – czyli co można zrobić ze sznurka

Wielkanocne kartki DIY to wspaniały sposób na obdarowanie bliskiej osoby i spędzenie czasu z dzieckiem. Rok temu postawiliśmy na wycinane laurki króliczki z buzią córeczki i odciskami jej stóp, w tym roku też głównym bohaterem naszych kartek jest królik – ale w innej formie. Siedziałyśmy z Mają znudzone w domu i ze względu na jej chorobę mogłyśmy wykorzystać tylko to, co akurat miałyśmy – czyli kartkę, kawałki włóczki i wstążkę z rafii. Co nam z tego wyszło? Zobacz!

Jak wykonać taką kartkę ze sznurka bądź wstążki?

 
Krok 1 – Kartkę składamy na pół i na jednej części wycinamy nożykiem do tapet kształt króliczka. Można go wydrukować bądź narysować samemu.

 

Wielkanocna kartka DIY
 
Krok 2 – Przygotowujemy odpowiedniej długości sznurki. Najlepiej, żeby wszystkie były jednakowej długości, wtedy łatwiej je przykleimy na jednej ‘prostej linii’ kleju.

 

Wielkanocna kartka DIY
 
Krok 3 – Po wewnętrznej stronie kartki nanosimy klej (u mnie było to nie bezpośrednio przy wyciętym konturze króliczka, a na spodzie kartki, chciałam uniknąć nieestetycznych marszczeń od kleju). Ja używam kleju Magic, ale można też użyć kleju na gorąco bądź taśmy dwustronnej dla bardziej papierowych materiałów. Tak też zrobiłam przy wstążce z rafii.

 

Wielkanocna kartka DIY
 
Krok 4 – Na kleksy kleju przyklejamy włóczkę, sznurek, wstążkę czy bibułę (jej też możemy użyć do wykonania kartki – to najprostsza wersja). Kiedy po wykonaniu pierwszego króliczka z włóczki trzysta razy trafił mnie szlag, przerzuciłam się na łatwiejszą w obróbce rafię 😉
 
Krok 5 – Sklejamy środek kartki, przycinamy wystające kawałki sznurka lub włóczki.
 
Krok 6 (opcjonalnie) – Z włóczki robimy pomponik. Jeśli pamiętamy z podstawówki, próbujemy to zrobić samodzielnie. Jeśli nie pamiętamy, instrukcji szukamy w internecie 😉 Ogonek przyklejamy tam, gdzie jego miejsce na króliczku. 
 
Krok 7 (opcjonalnie) – Wokół szyi króliczka przewiązujemy wstążkę. Polecam ten krok tylko wtedy, kiedy widzimy, że na kartce czegoś brakuje, albo wtedy, gdy zrezygnowaliśmy z ogonka. Bo przecież ogonek i kokardka po jednej stronie królika to trochę bez sensu 😉
 
Krok 8 – Na odwrocie możemy napisać życzenia, wkleić zdjęcie czy obrazek. Polecam też wykonanie tego kroku na początku, bo później z ogonkiem mamy utrudnioną sprawę.
 

Gotowe!

 
Wielkanocna kartka DIY
Wielkanocna kartka DIY
Wielkanocna kartka DIY
Wielkanocna kartka DIY
Wielkanocna kartka DIY
 
Jak podoba Ci się nasza wielkanocna kartka DIY z króliczkiem? Która wersja bardziej przypadła Ci do gustu?

A jeśli to dla Ciebie za mało, tutaj znajdziesz inne inspiracje na wielkanocne DIY z dzieckiem. Nasze wielkanocne kartki DIY są już gotowe, a Twoje? Jeśli nie, pospiesz się, czasu zostało już niewiele 🙂

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ