Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

W życiu każdej mamy bardzo szybko okazuje się, co jest przydatne, a co jest tylko zbędnym gadżetem. Nie inaczej było w naszym przypadku. Po dwóch miesiącach życia małej Sary już wiem, co było strzałem w dziesiątkę, a co wyprawkowym kitem. Dziś przedstawiam nasze najlepsze gadżety dla niemowląt i wyjaśniam, dlaczego się sprawdziły.

Poduszka do karmienia

To jedna z tych rzeczy, których żałuję, że nie miałam przy pierwszym dziecku. Komfort karmienia zarówno dla mamy jak i dla malucha gwarantowany! Poduszkę – fasolkę układa się wokół talii i kładzie na niej dziecko. Odciąża to nasz kręgosłup i ramię, łatwiej jest dobrze się ułożyć i dłuuuugie godziny spędzane na karmieniu, szczególnie na początku życia maleństwa nie są już obarczone bólem pleców 🙂

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt
Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Szumiś

U nas właściwie serce Szumisia 😉 Szumiących misiów jest na rynku całe mnóstwo. Najważniejsze jest jednak jedno – emitują tak zwany biały szum. Ja kupiłam kiedyś Mai śpiącego misia z bijącym serduszkiem (do tego był jeszcze szum fal, suszarka i możliwość nagrania czegoś swojego) – kostką, która jest przyczepiana na rzep i chowana w brzuszku misia. Teraz przy Sarze łatwiej mi wsadzić jej tę kostkę do wózka. Fajne jest to, że gdy mała zapłacze, dźwięk automatycznie się włącza. Teraz to nazywa się Cry Sensor 🙂 W miarę wzrostu popularności szumiących zabawek pojawiło się ich na rynku całe mnóstwo. Niektóre z nich są naprawdę prześliczne!  Tutaj znajdziecie kilka praktycznych porad, dzięki którym dowiecie się jak wybrać szumiącą maskotkę dla swojego dziecka.

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Pas do przenoszenia fotelika Cocobelt

 

Jedna z najfajniejszych rzeczy w naszej wyprawce, choć wydawać by się mogło, że to zbędny gadżet. Teraz, gdy odbieram starszą córkę z przedszkola jest w użyciu CODZIENNIE. Więcej informacji i moją recenzję pasa Cocobelt znajdziesz tutaj.

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt
Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Huśtawka elektryczna

Czyli leżaczek bujaczek w wersji super 🙂 Kolejna rzecz po starszej córce (wtedy był to nasz zdecydowany wyprawkowy numer 1), która i tym razem się sprawdza. Wyciągnęliśmy ją dopiero niedawno, jak mała skończyła 5 tygodni. To świetna rzecz, kiedy potrzebuję coś zrobić. Mała wtedy leży, buja się i wpatruje we fruwające nad jej głową owady. Jest w stanie poleżeć tak dłuższą chwilę, co zdecydowanie ułatwia mi wykonywanie codziennych czynności w domu. My mamy huśtawkę Caretero Bugies.

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Chusta

 
Chustonoszenie było jedną z rzeczy, których chciałam spróbować przy drugim dziecku. Udało się! Spróbowałam i nam obu bardzo się to spodobało. Na spotkanie z doradcą chustonoszenia (już niebawem relacja!) umówiłam się, gdy mała przechodziła skok rozwojowy i była całkowicie nieodkładalna. Wtedy stwierdziłam, że chusta uratuje mi życie i zdrowie psychiczne 😉 Wiązanie idzie mi coraz lepiej i naprawdę czerpię wiele radości z tej bliskości. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór ergonomicznego nosidła, jednak do tego maluch musi już samodzielnie siedzieć.

 

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt
Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej

 

Sara, podobnie jak jej siostra, od początku musiała być dokarmiana mlekiem modyfikowanym. Do tych wszystkich butelek i smoczków akcesoriów jest naprawdę multum. Bajerów też 🙂 Nie cierpię wygotowywać butelek w garnku, bo osad, który na nich powstaje jest nie do zdarcia! Dlatego szukając lepszego rozwiązania trafiłam na woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Super sprawa! Niedrogie, nie zajmują miejsca, a swoją rolę spełniają w stu procentach. Mała właśnie skończyła dwa miesiące i chyba udaje nam się odstawić mleko modyfikowane, taki był mój zamysł od początku, dlatego nie kupowałam specjalnego sterylizatora. Ale gdybym w domyśle miała karmić mm, na pewno taki sprzęt znalazłby się w naszej wyprawce.

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Suszarka do butelek

 
To kolejna rzecz bardzo przydająca się dla mam karmiących butlą. Nasza jest naprawdę bajerancka, a do tego łatwa do utrzymania w czystości i bardzo trwała. To suszarka do butelek Boon, dokupiłam o niej też silikonową szczotkę i stojak na smoczki. Prawda, że wygląda super? 🙂 Ale spokojnie, i ‘zwykłe’ suszarki spełnią tu swoją rolę.

 

Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt
Nasze najlepsze gadżety dla niemowląt

Niania elektroniczna

Mimo, że mała generalnie śpi z nami nie wyobrażałam sobie jej okresu noworodkowego bez niani elektronicznej. Na ‘pierwszy sen’ zawsze odkładałam córkę do kołyski i włączałam nianię z monitorem oddechu. Inaczej sama nie usnęłabym spokojnie! Niania elektroniczna przyda nam się jeszcze zapewne w późniejszym okresie – kiedy będę chciała podejrzeć z drugiego pokoju jak bawią się lub śpią dziewczynki.

Wszystkie nieopatrzone znakiem wodnym zdjęcia pochodzą z zasobów sklepu internetowego HulaHop.pl.

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ