Pieluszki Muumi Baby – dla wrażliwej skóry dziecka

Sympatyczne muminki mają ostatnio u nas wzięcie! Poznaj pieluszki Muumi Baby, świetny, fiński produkt przeznaczony dla najdelikatniejszej skóry dziecka. Jeśli Twoje dziecko uczula większość pieluch jednorazowych, a nie masz ochoty używać wielorazówek – istnieje wielka szansa, że to właśnie Muumi Baby przypadną Ci do gustu, a skórze Twojego dziecka nie podpadną. Co w nich takiego wyjątkowego? Jako jedyne na rynku są bielone nie agresywnym chlorem a aktywnym tlenem. To minimalizuje ryzyko wystąpienia uczuleń i reakcji alergicznych. Skąd się wzięły i jakie są ich inne zalety? Oto moje wrażenia po testowaniu pieluszek Muumi Baby.

Historia pieluszek Muumi Baby

Tak! To prawdziwe pieluszki z historią, ponieważ produkt ten wymyślił pewien zatroskany tata, pragnąc ulżyć skórze swojego synka, który na wszystkie dostępne na rynku pieluszki reagował odparzeniami. Tata ten pracował w firmie papierniczej i na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń opracował technologię bielenia celulozy tlenem. Tak powstały pieluszki Muumi Baby, a było to już w 1978 roku! Od tamtej pory pieluszki zdobyły wiele cenionych certyfikatów – Certyfikat Fińskiej Federacji ds. Astmy i Alergii, znak TCF (wolny od chloru), znak Wyprodukowano w Finlandii (widnieje na pieluszkach) oraz jako jedyne pieluszki w tym kraju, Muumi Baby posiadają Certyfikat Nordic Swan Ecolabel, co daje pewność, że są to najwyższej jakości produkty ekologiczne wykorzystujące biodegradowalne surowce.

Pieluszki Muumi Baby opinia
Pieluszki Muumi Baby opinie
 

Cechy charakterystyczne Muumi Baby

Pierwszą z nich jest charakterystyczny nadruk z Muminkiem lub Muminkami. Muminki sygnują te fińskie pieluszki od 1991 roku. Jest to jednak wyłącznie estetyczna cecha, która niewątpliwie cieszy oko. A co wpływa na wartości użytkowe Muumi Baby?

Przede wszystkim to, że pieluszki te jako jedyne na rynku bielone są nie chlorem, a czystym tlenem. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień. Dodatkowo na tę ich cechę wpływa fakt, że są hipoalergiczne. Nie zawierają żadnych środków zapachowych, konserwantów, ani substancji nawilżających. Surowce do ich użycia są przyjazne środowisku i pozyskane na drodze odpowiedzialnej gospodarki surowcowej, a opakowanie pieluszek jest w 100% biodegradowalne.

A teraz odejdźmy trochę od nauki i zajmijmy się praktyką. Martwiłam się, że skoro są takie super ekologiczne, to na pewno muszą być mniej chłonne, a tym samym mniej wydajne. Nic bardziej mylnego! Pieluszki Muumi Baby dają radę całonocnej pieluszce, a skóra malucha pozostaje sucha. Są bardzo komfortowe, bo mają specjalny system gumek – oprócz tych standardowych po bokach mają też gumkę z tyłu – najfajniejsza rzecz w pieluszkach! Dzięki temu nic nam nie przecieka tyłem i plecki dziecka są bezpieczne i zawsze suche.

Muumi Baby opinie
Pieluszki Muumi Baby recenzja

Dla kogo Muumi Baby

Pieluszki występują we wszystkich rozmiarach, nadają się zarówno dla noworodka jak i dla aktywnego malucha – oprócz pieluszek w ofercie są też pieluchomajtki. Ich rozmiar jest standardowy – nasza Sara waży niespełna 7 kg i wchodzi w rozmiar 3.

Pediatrzy polecają pieluszki Muumy Baby przede wszystkim dzieciom o wrażliwej skórze, także tym z objawami chorobowymi takimi jak AZS. Pieluszki te są całkowicie bezpieczne pod względem dermatologicznym i alergologicznym.

Co najbardziej mnie do nich przekonało?

  • Nie jestem jakimś eko-freakiem, ale to, że są ekologiczne do mnie przemawia, ponadto celuloza używana do ich produkcji pochodzi z certyfikowanych upraw. No i nie zawierają ŻADNEJ chemii. 
  • Mają elastyczny pasek z tyłu, co dodatkowo poprawia ich walory użytkowe. Są mega chłonne i pozostawiają skórę dziecka suchutką przez całą noc!
  • Coś, o czym do tej pory nie wspomniałam – są nietypowo składane, dzięki czemu zajmują dużo mniej miejsca, spójrz na zdjęcia 🙂
  • Najważniejsze! Stworzył je troskliwy tata w odpowiedzi na potrzeby swojego dziecka. Dla mnie to sygnał, że pieluszki Muumi Baby to wybór świadomych i troskliwych rodziców.
Pieluszki Muumi Baby recenzja
Pieluszki Muumi Baby czy warto
 

Jakie są wady Muumi Baby

Wady tych pieluszek znalazłam dwie. Jedną z nich jest dostępność – pieluszki Muumi Baby JESZCZE nie zawojowały rynku i na razie są dostępne głównie w drogeriach internetowych. Kolejnym minusem jest cena, ponieważ koszt jednej pieluszki waha się w granicach 1,50 zł, ale jeśli moje dziecko miałoby problemy ze skórą, nie wahałabym się ani chwili przed zakupem Muumi Baby, bo są naprawdę godne polecenia!

Jaka jest zatem moja opinia na temat pieluszek Muumi Baby?

Są super!

Cieszę się, że mogłam je poznać i przetestować. Jeśli znasz kogoś, kto ma wyjątkowo wrażliwe na takie produkty dziecko, powiedz mu o Muumi Baby koniecznie. Może wspólnie uratujemy przed odparzeniem czy alergią jakąś wrażliwą pupę 🙂 Z pełną odpowiedzialnością – POLECAM!

Pieluszki Muumi Baby opinie
Pieluszki Muumi Baby opinie
Pieluszki Muumi Baby opinia
Pieluszki Muumi Baby recenzja
Pieluszki Muumi Baby azs
Pieluszki Muumi Baby

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ