Sprawdzone sposoby na mycie Thermomixa

Thermomix to sprzęt, który niewątpliwie ułatwia nam życie. Istnieje wiele trików, które pomogą Ci w codziennym funkcjonowaniu z TM i jeszcze bardziej usprawnią pracę z tym sprzętem. Poznaj moje niezawodne patenty na MYCIE THERMOMIXA.

Stworzyłam dla Was takie grafiki – ściągawki jak myć Thermomix w różnych sytuacjach.

Podzieliłam je na kilka kategorii – z każdego z tych sposobów korzystam wedle potrzeby.

Mycie Codzienne

Użycie trybu TURBO to super sposób na to, by szybko oczyścić naczynie, które jest lekko zabrudzone. Naprawdę nie potrzeba ani więcej czasu, ani żadnych specjalnych warunków, jak w myciu wstępnym. Raz – dwa i wyczyszczone.

mycie thermomixa turbo

Czyszczenie noży lub usuwanie resztek przy pomocy skorupek jaj (można też użyć suchego ryżu)

Czasem noże wydają się wyjątkowo zabrudzone, bądź coś uparcie się do nich przyczepi (na przykład przy rozdrabnianiu mięsa). Wtedy super sposobem jest użycie skorupek jajek, ryżu, bądź zużytej cytryny. Kilkunastokrotne uruchomienie trybu TURBO przy tych produktach i poziomie wody 'do zakrycia noży’ ładnie nam je oczyści – UWAGA – nie ma to nic wspólnego z ostrzeniem, noży w Thermomixie się nie ostrzy 😉

czyszczenie nozy thermomix

Usuwanie nadmiaru przyklejonego ciasta

Tryb MYCIE WSTĘPNE PO CIEŚCIE sprawdza się znakomicie, ale czasem ciasto jest wyjątkowo lepkie i trudne do usunięcia, szczególnie wokół noży. Ja wtedy do naczynia dodaję trochę mąki, żeby ciasto zmieniło konsystencję i w efekcie było łatwiejsze do wypłukania.

mycie thermomixa po ciescie

Czyszczenie gruntowne z tabletką do zmywarki

A to moje ulubione 🙂 Thermomix po tym czyszczeniu wygląda jak nowy. W zależności od tego czy używacie żelowych kapsułek czy twardej tabletki – gdy tej drugiej, polecam najpierw włączyć tryb czajnik i uruchomić go dopóki tabletka się nie rozpuści, żeby nie obijała się o ścianki naczynia. Po takim myciu naczynie miksujące należy dokładnie, porządnie wypłukać.

mycie thermomixa z tabletka do zmywarki

Co zrobić gdy Thermomix się przypali

Czasem zdarza się tak, że dno naczynia miksującego się przypali i to całkowicie normalne przy pewnych produktach i temperaturach. Wtedy zaczynamy od uruchomienia MYCIA WSTĘPNEGO PO PRZYPALENIU, a jeśli to nie pomoże, możemy na przypalenie nałożyć papkę z sody i octu. Jeśli przywarcie jest naprawdę mocne i masz wrażenie, że przypalenie wręcz wżarło się w garnek (nie wżarło się, spokojna głowa ;)), użyj specjalnego preparatu do przypaleń, zazwyczaj to preparaty do garnków, patelni czy grilla.

czyszczenie thermomixa

Zapisujcie sobie te grafiki, udostępniajcie, korzystajcie – mam nadzieję, że te proste sposoby się wam przydadzą 🙂


Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto kupić Thermomix – koniecznie przeczytaj TEN WPIS. Napisałam go zanim zostałam przedstawicielem i właściwie to dzięki niemu jestem w firmie 🙂 W razie pytań – zapraszam do kontaktu 500 263 853.

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ