10 prac plastycznych do zrobienia z dzieckiem w marcu

Moje córki uwielbiają prace plastyczne dla dzieci. Jednocześnie też w przedszkolu panie bardzo uczulają nas na to, żeby ćwiczyć z dzieckiem motorykę małą – wycinanie, precyzyjne wyklejanie, rysowanie szlaczków. Pragnąc jeszcze lepiej zadbać o rozwój moich córek postanowiłam co miesiąc dzielić się z Tobą pomysłami na sezonowe prace plastyczne do wykonania w domu z dzieckiem. Oto pomysły na 10 prac plastycznych do zrobienia z dzieckiem w marcu!

Prace plastyczno-rozwojowe do zrobienia z dzieckiem w marcu

Początek wiosny to bardzo wdzięczny czas na przygotowywanie prac plastycznych. W marcu inspiracjami postaram się nawiązać do budzącej się do życia przyrody, przedwiośnia, oraz będę się opierać na kalendarzu świąt nietypowych – wybrałam z niego takie daty jak 5 marca (Dzień Dentysty), 17 marca (Dzień Świętego Patryka), 30 marca (Światowy Dzień Muffinka). Dużo uwagi poświęcę wiosennym kwiatom – wykonywanie ich to świetny pretekst do nauki i zapamiętania ich wcale niełatwych nazw!

Prace plastyczne – wiosenne kwiaty

Internet aż roi się od inspiracji 🙂 My postawiliśmy na: wykonane dwoma technikami przebiśniegi, żonkile z papilotek do babeczek, piękne hiacynty i kolorowe kwiaty z opakowań po jajkach. Nasze co prawda nie są takie ładne jak na Pintereście, ale cieszę się, że dzieciaki robią je praktycznie samodzielnie, pomagam im tylko z niektórymi rzeczami.
prace plastyczne z dzieckiem marzec
wiosenne prace plastyczne
wiosenne prace plastyczne

Prace plastyczne – ptaszki z piórkami

Tutaj możecie też poćwiczyć z młodszymi dziećmi liczenie – rzucając kostką, która wskaże ile piórek ma mieć dany ptaszek.

prace plastyczne na wiosne dla dzieci

Prace plastyczne na Dzień Dentysty

Pomagają oswoić lęk przed stomatologiem, uczą i bawią. Oto co można zrobić razem z dzieckiem w klimatach dentystycznych 🙂 To jest mega wypas. Zęby zrobione z pianek, które trzeba umyć i wynitkować? Super nauka i zabawa 🙂

praca plastyczna dla dzieci dentysta

Prace plastyczne na Dzień Świętego Patryka

W Polsce Dzień Świętego Patryka jest coraz bardziej popularny – i choć to patron Irlandii, chętnie świętujemy razem z nim, szczególnie w szkołach, gdzie dzieciaki uczą się o innych kulturach i dowiadują nowych rzeczy. Możesz opowiedzieć dziecku o Dniu Świętego Patryka i związanych z nim legendami (z pomocą z pewnością przyjdzie wujek Google 😉 ).

Prace plastyczne z muffinkami

30 marca obchodzimy Dzień Muffinka 🙂 To świetna okazja by upiec z dzieckiem pyszne, szybkie do wykonania smakołyki i przy okazji popisać się plastycznie 🙂 U nas dekorowaliśmy papierowe babeczki brokatowym klejem i cekinami, a papilotkę wykonałyśmy z papieru.


Mam nadzieję, że skorzystasz z tych pomysłów i zrobicie razem z dzieckiem coś fajnego! W kwietniu zaproszę Cię do obejrzenia inspiracji wielkanocnych i związanych z obchodami Dnia Ziemi.

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ