Zbliża się lato, a co za tym idzie – uciążliwe upały. Sposobów na orzeźwienie jest mnóstwo – jednym z nich jest picie dużej ilości płynów. Najlepsza jest oczywiście woda, a ja zrobiłam coś super prostego, dzięki czemu szklanka wody aż tak oczywista nie jest 🙂 Mianowicie – lód. Ale nie takie zwykłe kostki, ale kostki z wkładką. Spójrzcie na te trzy propozycje na upalne dni.

 

 

 

 

 

 

Spokojny las

To nazwa kostek lodu numer jeden 😉 Do pojemnika wrzucamy maliny i borówki, dekorujemy uspokajającymi liśćmi melisy 😉 Zalewamy wystudzoną, przegotowaną wodą. Dzięki temu lód będzie przejrzysty, a nie mętny.
 
 

 

 

 

 

Lemon power

Czyli cytryna, limonka i mięta. Czy jakieś połączenie brzmi bardziej orzeźwiająco? Cytrynę i limonkę kroimy na małe kawałeczki, dorzucamy do nich listki mięty, całe bądź pokrojone, zalewamy przegotowaną wodą. Możemy również użyć do tego soku z cytryny/limonki. Wtedy orzeźwienie będzie jeszcze większe!
 

 

 

 

 

Arbuzowe love

Czyli po prostu zblendowany arbuz z odrobiną wody, żeby nie było nudno, na spód pojemniczków wsypałam też po kilka pestek granatu. Kostki lodu powstałe z tego połączenia świetnie sprawdzą się w czystej wodzie i czerwonych sokach/koktajlach.
 

 

 

 
Lód można dodać nie tylko do wody, świetnie pasuje też do soków, koktajli czy białego wina.
 
Pamiętajmy tylko, żeby napój w ostateczności nie był zbyt zimny. Mimo, że może wydaje się to kuszące, dbajmy o to, by nasze gardła nie zachorowały od zbyt dużej różnicy temperatur 🙂

 

 
 
 
 
A Wy, jakie macie sposoby na orzeźwienie w dzień gorącego lata?

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ