20 czerwca 2016

6 zabawnych nawyków mojego dziecka


Każde dziecko ma swoje nawyki, Czasem dobre, czasem złe, a niekiedy przezabawne. Dziś przedstawiam Wam najzabawniejsze nawyki mojego dziecka, zobaczcie, może Wasze maluchy mają podobnie? 

#1

Przed kąpielą zawsze wrzuca do wanienki WSZYSTKIE swoje kąpielowe zabawki. Zajmują całą powierzchnię wanny, ale nie da sobie przetłumaczyć, że nie potrzebuje wszystkich. Mają być WSZYSTKIE i koniec.

#2

Przed wyjściem z domu zawsze żegna się ze swoimi zwierzakami - balonami. A trochę ich ma i tak je lubi, że szkoda mi je wyrzucić! Tak więc za każdym razem, gdy wychodzimy, odbywa się rytuał: "Siań - pa pa! Asioł - pa pa! Mimi - pa pa! Siu - pa pa! Hau - pa pa!". W ten sposób żegna się ze słoniem, osłem, myszką Minnie, misiem i psem.

#3

Nie zacznie jeść, dopóki nie założy jej się śliniaczka. Zazwyczaj więc, gdy mówię, żeby usiadła do stolika, bo zaraz przyniosę jej jeść, biegnie najpierw w miejsce, gdzie trzymamy śliniaczki, wyciąga jeden i każe sobie założyć. Dopiero wtedy może zasiąść do posiłku.

#4

Rozdaje buziaki. Najbliższym - bardzo chętnie. I jest przy tym bardzo sprawiedliwa! Jeśli da buzi tacie, zawsze biegnie ucałować też mamę, żeby nie czuła się poszkodowana. Kochana moja!

#5

Lubi się przeciwstawiać. Jest przekorna z natury. Gdy mówię jej, że ma skądś zejść, wlezie jeszcze wyżej. Gdy każę jej coś oddać, trzyma to mocno, uśmiechając się szelmowsko, jest przy tym nieskończenie urocza! Gdy widzi babcię - woła dziadka. Gdy zostaje z dziadkiem - woła babę. Posłuch ma tylko u taty, przy nim jest super grzeczną i ułożoną dziewczynką.

#6

Nie może mieć upaćkanych rąk. Kiedyś zupełnie jej to nie przeszkadzało. Dziś jedząc cokolwiek, jogurt, kanapkę, jajko - gdy tylko coś ubrudzi jej ręce, zamienia się w słup soli, woła mamę i czeka, aż jej się te obce ciała powyciera. Nawet najmniejsza ilość masła na paluszku nie umknie jej uwadze.

Mogłabym tak jeszcze wymieniać, ale myślę, że wystarczy :)
Maja

Bluza: Coccodrillo
Czapka: Cubus
Legginsy: Pepco
Buty: Adidas

A Wasze dzieci, jakie mają zabawne nawyki?

5 komentarzy:

 1. Podoba mi się, że odeszłaś od postów angielskojęzycznych ;) wtedy więcej piszesz. Co do nawyków, to Bąbel wyciera buzię po jedzeniu i blat stoliczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za pozytywny komentarz w tej sprawie, doszłam do wniosku, że to trochę bez sensu, zabiera mój cenny czas i wpływa na mniejszą ilość postów, no i zrobił się trochę bałagan. Jednak czasem warto zrobić krok w tył i skupić się na jednym, a dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden krok w tył... trzy kroki do przodu... Moja zasada.

   Usuń
 3. Haha pierwszy punkt i ostatni identycznie, jak u nas :) Kuba jeszcze ma nawyk ściągania skarpetek przed snem. Tak, jak w dzień, nawet w najgorsze upały musiał mieć je ubrane, tak, jak kładzie się do łóżka i je ściąga, to jest znak dla nas, że chce iść już spać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tymi brudnymi rączkami to u nas też przeprawa. Kiedyś synek mógł mieć ręce uwalone po łokcie a teraz mała plamka czegokolwiek i jest krzyk.

  OdpowiedzUsuń

TOP