Basen z dzieckiem – co musisz wiedzieć + nasze wrażenia

Zajęcia na basenie to jedna z najpopularniejszych obecnie form aktywności rodziców z małym dzieckiem. Co musisz wiedzieć, przed zapisaniem malucha na takie zajęcia? My jesteśmy już po pierwszym semestrze, łapcie zatem garstkę dobrych rad 🙂

Wybór basenu

 
Patrzymy tu przede wszystkim na dobro i komfort dziecka. Nie liczy się ilość atrakcji czy zjeżdzalni wodnych, kiedy zależy nam do przyzwyczajenia naszego malucha do wody, poruszania się w niej zachowania. Wybierając basen do nauki pływania zwracajmy uwagę, by woda w nim była ozonowana, a nie chlorowana, ponieważ chlor bardzo podrażnia skórę i śluzówki. 
 
Ponadto, temperatura na basenie musi być nieco wyższa niż na standardowych basenach sportowych czy rekreacyjnych – mowa tu zarówno o temperaturze wody, jak i temperaturze powietrza.
 
Po trzecie, sprawdźmy, czy obiekt, który oferuje wodne zajęcia posiada odpowiednie zaplecze dla mam z małymi dziećmi, tj, przewijaki, szatnie dostosowane tak, by dzieci były bezpieczne, a mamy mogły swobodnie przygotować siebie i swoje maluchy do zajęć.
 
Ważny jest też instruktor – powinien być odpowiednio przeszkolony do pracy z dziećmi.
 

Co ze sobą zabrać?

 
Lista jest dość krótka. Co zabrać ze sobą na zajęcia na basenie z dzieckiem?
 
– klapki basenowe dla siebie i malucha
– strój kąpielowy dla siebie + pieluszka basenowa dla malucha
– ręcznik dla siebie i dla malucha (polecam szybkoschnące i dobrze chłonące wodę z mikrofibry
– pieluszka na zmianę
– skarpetki/rajstopki na zmianę (na wszelki wypadek)
– płyn do umycia dziecka po wyjściu z wody
– balsam do ciała
– jakaś przekąska do uzupełnienia energii po zajęciach i picie.
 

Nasze wrażenia

 
Maja niestety niezbyt polubiła zajęcia z nauki pływania. Mimo, że wodę toleruje bardzo dobrze, to jakąkolwiek próbę poruszania się w niej samodzielnie traktuje jak karę płacząc wniebogłosy, nie lubi też robić tego, o co akurat prosi instruktor, najchętniej siedziałaby na brzegu i bawiła się kolorowymi zabawkami.
 
Musimy tu pamiętać, że nic na siłę, bo zamiast wielkiej frajdy możemy zgotować dziecku wielką krzywdę i trwale zrazić do wody.
 
Same zajęcia oceniam bardzo pozytywnie, były urozmaicone, instruktorki miały podejście do dzieci i organizowały dobrze czas. Będziemy jeszcze próbować, ale z mniejszym naciskiem, skupiając się na zabawie w wodzie, a nie stricte nauce pływania.
 
Polecam Wam jednak spróbować, bo ta forma zajęć z dzieckiem jest bardzo rozwijająca, to zawsze coś innego, stanowi dobrą atrakcję zarówno dla rodzica, jak i dziecka, o ile zaakceptuje ono wodę i nowe miejsce.
mama i dziecko na basenie
 
dziecko na basenie
co zabrac na basen z dzieckiem
 
W Szczecinie miałyśmy przyjemność uczęszczać do całkiem nowego basenu Aquarium na Warszewie, który z całego serca Wam polecamy.

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ