25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz – każdego dnia

Bo kochać prawdziwie znaczy dbać o siebie nawzajem i o związek – każdego dnia, nie tylko od święta. Taka idea przyświeca akcji #DBAMboKOCHAM. Luty to nie tylko Walentynki. O tym przypominają blogerzy, przypominam też ja podrzucając Ci listę 25 drobnych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego partnera każdego dnia pokazując mu tym samym, że dbasz i kochasz – oczywistych rzeczy, które często umykają nam w codziennej rutynie i zabieganym życiu.

25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz – każdego dnia

 
Ponieważ jestem kobietą – lista jest adresowana do kobiet właśnie. Oczywiście panowie też mogą z niej skorzystać wprowadzając jedynie drobne modyfikacje 🙂 
 
#1 Zrób mu pyszny posiłek do pracy. Przez żołądek do serca 🙂
 
#2 Do posiłku dołącz karteczkę życząc mu miłego dnia. Ten drobny gest z pewnością wywoła u niego uśmiech na twarzy.
 
#3 Wyślij mu ciepłego SMS-a. Niech wie, że myślisz o nim, gdy go nie ma.
 
#4 Powiedz mu, że jest dla Ciebie ważny. Tak po prostu.
 
#5 Pochwal go. Mężczyźni uwielbiają komplementy!
 
#6 Robiąc codzienne zakupy kup mu ulubiony smakołyk. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a pokaże, że chcesz sprawić mu drobną przyjemność.
 
#7  Wyślij mu swoje zdjęcie. Możesz na nim pokazać odrobinę za dużo 😉 Niech wie, co czeka na niego w domu!
 
#8 Zapytaj, jak mu minął dzień. I NAPRAWDĘ słuchaj co ma Ci do powiedzenia. Codzienne rozmowy, nawet te najbardziej błahe, zbliżają.
 
#9 Rozśmiesz go! Znasz go najlepiej i wiesz jakie żarty poprawią mu humor. Może to być dowcip lub przypomnienie mu jakiejś wspólnej, zabawnej historii.
 
#10 Pokaż radość, gdy go zobaczysz. Pamiętasz wasze pierwsze randki? Przypomnij i jemu i sobie, jak miło było, gdy cieszyliście się na swój widok.
 
#11 Przytul się! Niech poczuje, że jest dla Ciebie oparciem.
 
#12 Dotykaj go mimochodem. Przechodząc obok muśnij dłoń, czy pogłaszcz po policzku. Te drobne gesty pokazują, że jesteście blisko!
 
#13 Zaproponuj mu masaż. Nic tak nie relaksuje po męczącym dniu, jak dotyk kochanej osoby.
 
#14 Zwracaj się do niego czule. To Twój facet, a nie współpracownik, zasłużył czasem na pieszczotliwe określenie, prawda?
 
#15 Uśmiechaj się! To poprawi nastrój nie tylko jemu, ale również Tobie – szukaj okazji do uśmiechu.
 
#16 Obdaruj go drobnym upominkiem. Nie codziennie, ale czasem, bez okazji. To strasznie miłe!
 
#17 Daj mu powód do dumy! Wiesz, co najbardziej lubi w Tobie Twój facet, przypomnij mu o tym – niezależnie od tego, czy jest to elokwencja, kuchenne umiejętności czy wygląd.
 
#18 Mów mu, że jest świetnym tatą. Jeśli macie dzieci, to konieczne. Dowartościowuj go również w tej kwestii.
 
#19 Rozpieszczaj go trochę. Przygotuj na obiad jego ulubione danie, puść wieczorem miłą płytę, zaproś go do kąpieli. Na pewno to doceni!
 
#20 Pomóż mu! Oprócz tego, że prowadzicie razem dom, każde z was ma też swoje własne sprawy. Możesz czasem pomóc mu w tych jego – zaoferuj mu pomocną dłoń, będzie wdzięczny, że ma tak wspaniałą partnerkę.
 
#21 Pójdź na kompromis. Nie staraj się zawsze być szyją, która kręci głową domu 😉 Czasem pozwól mu na zwycięstwo, niech ma tę satysfakcję 😉
 
#22 Zrób mu niespodziankę! Zabierz na koncert podrzucając dzieciaki do zaufanej osoby. Wyciągnij go na szybki lunch. Zaplanuj wspólny weekend. Faceci na ogół nie przepadają za organizacją, zrób to za niego, dla was obojga.
 
#23 Używaj magicznych słów. Proszę, dziękuję i przepraszam, gdy są szczere, mają przeogromną moc!
 
#24 Daj mu buziaka na dzień dobry i na dobranoc!
 
#25 Powiedz, że kochasz. <3
 
W dzisiejszych czasach zdecydowanie zbyt często narzekamy. Chcemy dużo nierzadko nie dając zbyt wiele od siebie. Może warto zacząć, wyjść z inicjatywą i naprawdę postarać się stworzyć taki związek, jakiego pragniemy? Tylko Ty możesz pokazać, że można! Jestem przekonana, że o wzajemność w takim przypadku, w kochającym się, a trochę przygaszonym związku, wcale nie będzie trudno! A jeśli już macie to, co tak piękne i ważne, to naprawdę warto to pielęgnować! 
 
25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz - każdego dnia
25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz - każdego dnia
25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz - każdego dnia
25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz - każdego dnia
25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz - każdego dnia
——————–
 
Wpis powstał w ramach akcji #DBAMboKOCHAM zainicjowanej przez Madzię z Save The Magic Moments i Dagę z Socjopatka.pl. Dziewczyny robią kawał dobrej roboty przypominając o tym, co naprawdę ważne w związku i w życiu. Zachęcam Cię do śledzenia wpisów biorących w akcji blogerów – wystarczy, że na Facebooku wyszukasz je pod hashtagiem #DBAMboKOCHAM .

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ