Szczęście to kawałek ciastka

Wiesz, w każdej chwili możesz zmienić wszystko. Wziąć życie w swoje ręce i osiągnąć co tylko tylko zechcesz. Jesteś kowalem swojego losu. Wystarczy na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, by to zrozumieć, choć w praktyce wcale nie jest to takie proste. Szczęście to kawałek ciastka, wiesz? Jak ta metafora zainspirowała mnie do napisania tego tekstu?

Ostatnio gdzieś w sieci trafiłam na obrazek z napisem:

‘Happiness is a piece of cake’

‘No rzeczywiście’ – pomyślałam. Dla kogoś kto jest wiecznie na diecie do szczęścia (przynajmniej chwilowego) naprawdę wystarczy kawałek ciastka 😉 Liznęłam to powiedzonko najbardziej powierzchownie jak tylko się dało. Później mimowolnie załączył mi się tryb analityczny razem z tym językowym, w końcu z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego. Nie wiem czy wiesz, w końcu trafiają tu różni ludzie, różne pokolenia, niektórzy nie znają angielskiego, ale ‘piece of cake’ to idiom – dosłownie oznacza kawałek ciastka, a w przenośni to coś niebywale łatwego – pestka.

No i to szczęście rzeczywiście jest tak samo złożone jak angielski idiom.

Szczęście to pestka

Zastanawiałaś się kiedyś, co naprawdę daje Ci szczęście? Czy jest to rodzina, czy wspólny posiłek przy zastawionym stole, czy zagraniczne wakacje? Czy trening na świeżym powietrzu, czy poczucie beztroski i niezależności? To zależy tylko od Ciebie. I tylko od Ciebie zależy, czy po to szczęście sięgniesz, czy sobie na to pozwolisz.

Zauważyłam, że szczególnie my, kobiety – a mamy już w ogóle – mamy tendencję do odmawiania sobie wielu rzeczy, bo ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia. Zgoda, obowiązki są ważne, ale nie zapominaj o sobie! Pozwól sobie na chwilę, która Cię uszczęśliwi. Zrób sobie przerwę i zrób coś dla siebie. Wyrwij się z toksycznych relacji, uwolnij od ludzi, którzy zatruwają Twoje życie (choć to w niektórych przypadkach może być naprawdę trudne), zawalcz o siebie. Bądź panią swojego życia (gorąco zachęcam do przeczytania też tego tekstu)! Zrozum, że WYŁĄCZNIE Ty sama decydujesz o tym, jak będzie wyglądać Twoje życie, o tym jak je przeżyjesz. Jesteś jedyną osobą, która JEST w Twoim życiu od początku do końca. Nie umniejszaj więc swoich potrzeb, a nawet zachcianek, choć raz na jakiś czas – jesteś naprawdę ważna, to co czujesz jest ważne – zrób to dla siebie, by osiągnąć nową jakość życia!

Szczęście to kawałek ciastka

Pozwól sobie na szaleństwo, nie musisz być wiecznie super poprawną mamą i żoną, dla której liczy się tylko dom i dzieci, która uparcie dąży do celu – by zrzucić te 10 kg, by ugotować te dwa dania siedem razy w tygodniu, by wykonać wszystkie mniej lub bardziej ważne rzeczy, które widnieją na liście ‘do zrobienia’.

Naprawdę nic się nie stanie, gdy czasem… zjesz to ciastko. Gdy na obiad podasz dzieciom i mężowi mrożoną pizzę. Gdy oddelegujesz obowiązki, albo po prostu na chwilę machniesz na nie ręką! Pozwól sobie sięgnąć po to ciastko. I po szczęście.

Wystarczy… Naprawdę wystarczy chcieć. Odrzucić złe myśli. Pogodzić się z tym, na co nie mamy wpływu. A to na co mamy wpływ, a co nam przeszkadza – zmienić.

Same dla siebie jesteśmy ograniczeniem. Nie pozwalamy sobie na szczęście codzienność sprowadzając do obowiązków i płaczu nad niespełnionymi pragnieniami. Nie zawsze, ale często to my jesteśmy tym, co stoi nam na przeszkodzie w realizacji swoich celów!

Wystarczy się odważyć.

I sięgnąć po ten kawałek ciastka pozwalając sobie na szczęście!

zdjęcia Inny wymiar

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ