Kalendarz adwentowy dla dziecka – cudowny sposób na grudniową aktywność!

Już od bardzo dawna chodziło mi po głowie zrobienie kalendarza adwentowego dla mojego dziecka. Wcześniej jednak albo uznawałam, że córka jest za mała, albo byłam w ciąży i nie miałam siły, albo ledwo ogarniałam dwójkę małych dzieci w domu. W tym roku się udało! Postanowiłam zrobić swój własny kalendarz adwentowy z zadaniami. Do tego przygotowałam dla Ciebie zestawienie cudownych projektów do pobrania, numerki do kalendarza adwentowego do druku (aż 10 modeli!) i naszą listę zadań. Baw się razem z nami!

Do wzięcia się do roboty zainspirowała mnie Gosia z bloga Jaśkowe Klimaty tym wpisem. U niej też podpatrywałam pomysły na zadania, część modyfikując na własne potrzeby. Jeśli robicie swój kalendarz, koniecznie zerknijcie do Gosi i zobaczcie, jakie fajne aktywności proponuje.

Nasz kalendarz adwentowy dla dziecka

Postawiłam na kalendarz ścienny – w ten sposób istnieje szansa, że młodsza córka go nie zdemoluje. Pierwotny projekt jaki chciałam wykonać był inny, ale akurat w sklepie nie mieli do niego materiałów, więc naprędce wymyśliłam coś takiego. Z kartki brystolu wycięłam większe kwadraty, a z ozdobnego papieru w złote gwiazdki mniejsze kwadraty. Z nich zrobiłam kieszonki, w które włożyłam wydrukowane zadania. Karteczki z zadaniami przyozdobiłam na jednym końcu cekinkiem, żeby nie wpadały do środka. Na kieszonkach przykleiłam numerki odpowiadające grudniowym dniom. Wszystko przymocowałam do ściany na kształt choinki masą mocującą.


Proste, fajne i dobrze wygląda. Ja miałam wielką frajdę z wykonywania kalendarza, i mam wielką nadzieję, że moja córka będzie miała równie wielką z wykonywania zawartych w nim zadań 🙂

kalendarz adwentowy z zadaniami
kalendarz adwentowy z zadaniami
kalendarz adwentowy z zadaniami
kalendarz adwentowy z zadaniami
kalendarz adwentowy z zadaniami
 

Kalendarze adwentowe – pomysły i projekty do druku

 
Internet to prawdziwa kopalnia inspiracji! Poniżej możesz zobaczyć cudowne projekty, których autorzy na swoich blogach udostępniają materiały potrzebne do ich samodzielnego wykonania. Kliknięcie w zdjęcie poprowadzi Cię na Pinterest, a kliknięcie tam zaprowadzi Cię w miejsce, z którego pochodzi dany projekt. 
A tutaj znajdziesz projekty elementów do druku!

Numerki do kalendarzy adwentowych

 
Chciałam zrobić swoje, ale gdy zobaczyłam te cudowności na Pintereście, nie mogłam ich Ci tu nie pokazać. Jednak ktoś zrobił to dobrze i postanowiłam wybrać jeden z gotowych projektów. Zobacz, ile ich jest i jakie są cudne! Oto moje top 10!

 


Możesz też postawić na bardziej tradycyjny kalendarz, ale nie z czekoladkami, tylko z zabawkami. Ostatnio wyszperałam takie na Ceneo:

Tutaj jeszcze wrzucam Ci plik z naszymi zadaniami napisanymi śliczną, ozdobną czcionką.

W wykonaniu zadań mogą pomóc Ci poniższe wpisy moich znajomych blogerek:

List do Mikołaja do druku autorstwa przezdolnej Agnieszki z 321startDIY

 

Przepis na świąteczne pierniczki jest mój i możesz go zobaczyć TUTAJ
Proste ozdoby DIY do wykonania z dzieckiem znajdziesz na przykład u Karoliny na blogu Nasze Bąbelkowo

 

A jeśli sama masz ochotę coś wykonać, na przykład cudne ozdoby na choinkę, kopalnie inspiracji znajdziesz u Beaty na jej blogu Arbuziaki

 

Sposoby na pięknie zapakowane prezenty podejrzysz u Moniki z bloga Kamperki

 

Świąteczne kartki do zrobienia z dzieckiem podejrzysz w innym moim wpisie TUTAJ, ale ostatnio absolutnie zaczarował mnie filmik na Facebooku, na którym są super inspiracje, na pewno wykorzystam je w tym roku. A oto jedna z kartek w nim przedstawionych:

 
Powiało Świątami, prawda? 🙂

 

kalendarz adwentowy zadania
kalendarz adwentowy zadania
kalendarz adwentowy zadania
 
A Ty, planujesz zrobienie kalendarza adwentowego dla swojego dziecka? Podobają Ci się takie projekty?

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ