18 grudnia 2018

Świąteczny stół - zobacz jak go udekorować!

jak udekorowac stol na swieta

Dekoracja świątecznego stołu to rzecz, która jest często pomijana, ustępując miejsca najważniejszemu, czyli temu, kto do niego zasiądzie i jaka będzie jego zawartość. Od dobrych kilku lat jednak dekoracja stołu jest coraz chętniej obmyślana przez nowoczesne panie domu. Zobacz, jak możesz udekorować stół w Święta - nie tylko w Wigilię. Te kilka drobiazgów naprawdę może zrobić robotę, dzięki czemu rodzinne spotkanie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe!

Oto najciekawsze trendy, jakie znalazłam na portalu Pinterest. To skarbnica pomysłów i inspiracji i ja sama bardzo często z niego korzystam. Spośród ogromu zdjęć wybrałam kilka nurtów, które pokazują jak udekorować stół na Święta.

Pomysł 1 - gałązki

Żywe świerkowe gałązki to bez wątpienia piękna, super modna, a do tego obłędnie pachnąca ozdoba stołu. Zobaczcie, jak można ciekawie zaaranżować stół z ich udziałem. Ich sporą wadą jest to, że zajmują dużo miejsca (a w polskich domach zazwyczaj i tak brakuje go na jedzenie :D), ale zawsze możesz wykorzystać tę dekorację wtedy, kiedy akurat świętujecie u rodziny, albo tak po prostu, na co dzień w świąteczny czas. Możesz też wykorzystać tylko małe gałązki tworząc zgrabne aranżacje, albo uformować nawet wychodzącą poza stół gałązkową kaskadę, to coś nietypowego!


Pomysł 2 - szkło


Dekoracje w szkle to moja wielka miłość, zobacz, jak proste pomysły zmieniają stół (i nie tylko!) nie do poznania. Trochę roślinek, może jakiś owoc, woda, świece - możliwości są nieograniczone, a robią efekt WOW!


Pomysł 3 - owoce


Najbardziej popularne i... polskie, mimo że wyhodowane gdzieś daleko. Od dawien dawna zapach Świąt kojarzy się z pomarańczą i goździkami. Patrząc na te zdjęcia aż czuć ten zapach! Warto wygospodarować choć mały fragment stołu na taką piękna, pachnącą dekorację. A może suszone plastry pomarańczy? Niby niedbale rozrzucone po stole też zrobią robotę!


Pomysł 4 - śnieżynki


A może tak udekorować przestrzeń... nad stołem? Na przykład żyrandol? Robiłam tak w starym mieszkaniu, na żyrandolu wieszałam akrylowe śnieżynki, które robiły fajny klimat, a do tego pięknie rozświetlały pomieszczenie. Do tego białe dodatki na stół i mamy dekorację marzeń!


Pomysł 5 - ozdobne serwetki i winietki


Już od dawna winietki nie są zarezerwowane tylko na wesela. Ja bardzo lubię sam zamysł, dodatkowo wprowadzają takie wrażenie, że myśli się o wszystkich i o każdym z osobna ;) Poza tym, zobacz, jakie są urocze, a to tylko dwie gałązki! Ozdobnie złożona lub włożona w pierścień serwetka doda stołowi szyku i fajnie wypełni pustą (póki co!) przestrzeń na talerzu.


Ja sama oglądając te inspiracje mam ochotę układać na stole puste talerze i wszystko dekorować, taki ze mnie typ :) Póki co jednak zostanę przy standardowym wystroju (czyli na stole nic, bo dzieci) i oglądaniu pięknych zdjęć cudownych wnętrz.

jak udekorowac stol na swieta
jak udekorowac stol na swieta

Znalazłaś tu swój typ? A może masz swój, zupełnie inny pomysł na świąteczny stół?
Na Facebooku znajdziesz mnie TUTAJ
Na Instagramie jestem TUTAJ
Poplotkować ze mną możesz w mojej grupie TUTAJ
 A moje inspiracje podejrzysz na Pinterest TUTAJ

Do zobaczenia wkrótce! :)

5 komentarzy:

 1. Piękne te dekoracje! Sama chętnie bym zasiadła przy jednym z takich stołów... Tylko tak sobie myślę, jako osoba praktyczna... Gdzie na takim stole ustawić wazę, półmisek czy inne rzeczy z jedzeniem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziu przepiękne inspiracje. Cudne po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magdalena - te zdjęcia są super jakości. Co do dekoracji - uwielbiam pomarańcze i goździki. Ten zapach jest niesamowity:)*

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne inspiracje! Podziwiam, choć samej nie chciałoby mi się robić tych dekoracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo piękne dekoracje, tylko gdzie tu miejsce na potrawy.

  OdpowiedzUsuń

TOP