Świąteczny stół – zobacz jak go udekorować!

Dekoracja świątecznego stołu to rzecz, która jest często pomijana, ustępując miejsca najważniejszemu, czyli temu, kto do niego zasiądzie i jaka będzie jego zawartość. Od dobrych kilku lat jednak dekoracja stołu jest coraz chętniej obmyślana przez nowoczesne panie domu. Zobacz, jak możesz udekorować stół w Święta – nie tylko w Wigilię. Te kilka drobiazgów naprawdę może zrobić robotę, dzięki czemu rodzinne spotkanie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe!


Oto najciekawsze trendy, jakie znalazłam na portalu Pinterest. To skarbnica pomysłów i inspiracji i ja sama bardzo często z niego korzystam. Spośród ogromu zdjęć wybrałam kilka nurtów, które pokazują jak udekorować stół na Święta.

Pomysł 1 – gałązki

Żywe świerkowe gałązki to bez wątpienia piękna, super modna, a do tego obłędnie pachnąca ozdoba stołu. Zobaczcie, jak można ciekawie zaaranżować stół z ich udziałem. Ich sporą wadą jest to, że zajmują dużo miejsca (a w polskich domach zazwyczaj i tak brakuje go na jedzenie :D), ale zawsze możesz wykorzystać tę dekorację wtedy, kiedy akurat świętujecie u rodziny, albo tak po prostu, na co dzień w świąteczny czas. Możesz też wykorzystać tylko małe gałązki tworząc zgrabne aranżacje, albo uformować nawet wychodzącą poza stół gałązkową kaskadę, to coś nietypowego!
 

Pomysł 2 – szkło

 
Dekoracje w szkle to moja wielka miłość, zobacz, jak proste pomysły zmieniają stół (i nie tylko!) nie do poznania. Trochę roślinek, może jakiś owoc, woda, świece – możliwości są nieograniczone, a robią efekt WOW!
 

Pomysł 3 – owoce

 
Najbardziej popularne i… polskie, mimo że wyhodowane gdzieś daleko. Od dawien dawna zapach Świąt kojarzy się z pomarańczą i goździkami. Patrząc na te zdjęcia aż czuć ten zapach! Warto wygospodarować choć mały fragment stołu na taką piękna, pachnącą dekorację. A może suszone plastry pomarańczy? Niby niedbale rozrzucone po stole też zrobią robotę!
 

Pomysł 4 – śnieżynki

 
A może tak udekorować przestrzeń… nad stołem? Na przykład żyrandol? Robiłam tak w starym mieszkaniu, na żyrandolu wieszałam akrylowe śnieżynki, które robiły fajny klimat, a do tego pięknie rozświetlały pomieszczenie. Do tego białe dodatki na stół i mamy dekorację marzeń!
 

Pomysł 5 – ozdobne serwetki i winietki

 
Już od dawna winietki nie są zarezerwowane tylko na wesela. Ja bardzo lubię sam zamysł, dodatkowo wprowadzają takie wrażenie, że myśli się o wszystkich i o każdym z osobna 😉 Poza tym, zobacz, jakie są urocze, a to tylko dwie gałązki! Ozdobnie złożona lub włożona w pierścień serwetka doda stołowi szyku i fajnie wypełni pustą (póki co!) przestrzeń na talerzu.
 
Ja sama oglądając te inspiracje mam ochotę układać na stole puste talerze i wszystko dekorować, taki ze mnie typ 🙂 Póki co jednak zostanę przy standardowym wystroju (czyli na stole nic, bo dzieci) i oglądaniu pięknych zdjęć cudownych wnętrz.
 
jak udekorowac stol na swieta
jak udekorowac stol na swieta
 
Znalazłaś tu swój typ? A może masz swój, zupełnie inny pomysł na świąteczny stół?

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ