14 listopada 2015

3 sposoby na większą motywację do ćwiczeń


Hej! 

Zdarza się, że brakuje Wam motywacji do ćwiczeń? Poznajcie moje 3 sposoby, które pomagają mi przełamać 'niechcemisizm' i zachęcają do dalszej pracy nad sylwetką.


# 1 ZDJĘCIA PORÓWNAWCZE

Kiedy już coś osiągnęłaś w temacie odchudzania, fajnie jest zobaczyć efekty swoich wysiłków nie tylko przed lustrem. Nic tak nie pokaże nam zmiany jak zdjęcia sylwetki przed i po - naprawdę warto co jakiś czas zrobić sobie zdjęcie w całej krasie, a później porównać je z późniejszym. Dla mnie to olbrzymia dawka motywacji! Lubię też oglądać czyjeś przemiany. Pozwalają mi uwierzyć, że jeśli się chce, to naprawdę można wszystko!

Niezwykła metamorfoza! Też dążę do takich efektów :)

#2 FAJNE CIUCHY DO ĆWICZEŃ

Kobiety kochają zakupy. Jakiekolwiek. Wiesz to, prawda? Mnie przyjemność sprawia nawet wyjście do Biedronki. Nie musimy zaopatrzać się w super profesjonalny sprzęt, żeby ćwiczyć. Ważne, żeby ubrania do ćwiczeń były po prostu wygodne. A jeśli są ładne i trafiają w nasz gust - dużo chętniej będziemy w nie wskakiwać. Czy to kolorowe i rzucające się w oczy stroje, czy gustowne, stonowane legginsy i dopasowane topy - wszystko, w czym czujemy się dobrze zda egzamin. Ważne też są dobrze dobrane buty - znacznie zmniejszają ryzyko kontuzji.

Super strój, prawda?

Buty kocham miłością wielką. Te sportowe również. Do ćwiczeń wybieram oryginalne, kolorowe modele. Świetne bury do ćwiczeń znajdziecie tu: http://www.butydobiegania.pl/

#3 ĆWICZENIE W SKĄPYCH UBRANIACH


Brzmi absurdalnie, co? Zauważyłam jednak po sobie, że im więcej wylewającego się ciałka widzę podczas ćwiczeń, tym bardziej chcę się go pozbyć! Latające sadełko naprawdę motywuje mnie do tego, żeby nad nim pracować! Muszę się go wreszcie pozbyć! Dlatego nie hołduję zasadzie 'Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal'. Ma być żal! Dlatego ćwiczę w wygodnej spódniczce do tenisa, albo krótkich spodenkach i w sportowym staniku. Nie, nie jest mi zimno, bo treningi, które wykonuję szybko i skutecznie mnie rozgrzewają :)


A Wy, jakie macie sposoby na zmotywowanie się do ćwiczeń?

5 komentarzy:

 1. Najważniejsze wg. mnie to znaleźć formę ruchu którą pokochamy. Jeśli ktoś nie lubi biegać (tak jak ja ;) ) to nawet najlepsze ciuchy mnie do tego nie przekonają. Uwielbiam za to poskakać sobie przy PS3 Move (np. fitness czy sporty) czy jeździć na rowerze - i wtedy nawet stare i rozciągnięte dresy mi nie przeszkadzają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w stu procentach! Też nienawidzę biegać ;)

   Usuń
  2. Bieganie jest przereklamowane ;)

   Usuń
 2. Lustro + waga...

  OdpowiedzUsuń

TOP