30 listopada 2015

Tęsknota.


Każdy z nas czasem za czymś tęskni. Za domem, za rodziną, za kimś ważnym... A czasem za rzeczami prostymi i błahymi. Za smakiem sernika. Za zapachem świeżo skoszonej trawy. Za chwilą beztroski. Za latem.

Lato! Ach, jak ja kocham lato! Majeczka też swoje pierwsze lato przeżyła bardzo radośnie, ciesząc się z każdego pluśnięcia ciepłej wody i z każdego ulotnego momentu spędzanego wspólnie w plenerze.

Tęsknię za latem... Patrząc na te zdjęcia, tęsknię też za tym czasem, kiedy Maja była takim malutkim, słodkim bobasem. Dalej jest słodka i urocza, ale to już taka duża dziewczynka! Czas leci bardzo szybko, zbyt szybko, a ja nie nadążam za nim ani za tym, że moja dziewczynka tak szybko dorasta!


Na tym jednak polega życie. Cieszę się z tego, że moje życie wygląda tak, jak wygląda. Cieszę się, że mam taką wspaniałą rodzinę. Cieszę się nawet z tego, że jest listopad, taki szary i bury, a już jutro zacznie się grudzień (który, tak przy okazji, też uwielbiam! ;) ) - to wszystko oznacza, że już coraz mniej czasu zostało do kolejnego lata!

Myślę też, że mam wielkie szczęście, że mam całą rodzinę i przyjaciół na tyle blisko, żebym nie musiała bardzo za nimi tęsknić. Bo to za tymi najbliższymi tęskni się najbardziej, całym sercem i duszą. Szczęściarzem jest ten, kto nie musi zmagać się zbyt często z tym uczuciem!

A Wy, za czym tęsknicie w ten chłodny, ostatni dzień listopada?

*Photos by AMMC Studio

14 komentarzy:

 1. Po pierwsze - cudownie zmienił się Twój Blog! Taki rześki jest, jak na wiosnę ;) Ja też powoli tęsknię za latem. Nie lubię szybko wracać do domu, bo zimno, bo nie ma gdzie z dziecięciem iść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również bardzo tęsknie za latem , szczególnie teraz kiedy wyjście(ubieranie i td) z maluchem na zewnątrz już nie jest takie szybkie.Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Uwielbiam, gdy do wyjścia z domu trzeba ubrać tylko buty!

   Usuń
 3. Bardzo lubię czytać twojego bloga..piję herbatkę i wyobrażam sobie jak to wszystko ładnie do mnie mówisz..pozdrawiam szościu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia. Uwielbiam twoje usposobienie :) takie pozytywne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Madziu, bardzo pozytywne zmiany wprowadziłaś na blogu. Czytam Twój post i dochodzę do wniosku, że dobrze jest mieć bliskich przy sobie :) lepiej tęsknić za latem niż za rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Tak, zdecydowanie wolę tęsknić za latem :)

   Usuń
 6. Super zmiany wprowadziłaś. Ja cały czas kuleję z tymi technicznymi sprawami i nie mam pojęcia jak wgrać nowy szablon bez robienia mega bałaganu.;/
  Co do posta, masz absolutną rację. To, co najważniejsze zazwyczaj jest niematerialne, niepoliczalne i mieszka w innych, bliskich nam ludziach. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo bałagan się robi, to fakt. Dlatego do takich zmian trzeba wszystko dokładnie przygotować :)

   Usuń
 7. Ciężki temat... tęsknię za jutrem :) BTW strona trochę się krzaczy na urządzenia mobilnych w pionie do 7 cali (czyt komórki)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, tęsknić za jutrem ;) Dzięki za informację, zdaję sobie z tego sprawę, bo to nie jest mobilny szablon. Zerknę jak to wygląda i wyłączę jak będzie trzeba...

   Usuń

TOP