Wychowanie dziecka to wielka sztuka. Zapewne każdy rodzic chciałby, żeby jego pociecha wyrosła na dobrego, mądrego i rozsądnego człowieka. Jak to zrobić? Recepty na to nikt nie poda nam na tacy. Od najmłodszych lat możemy się jednak starać wpoić dziecku pewne zasady.

Bringing up a baby is a big deal. I’m sure every parent would like his baby to become a good, wise and reasonable person. How to achieve that? There is no certain recipe. Nevertheless, we can always try to instill some rules into our little ones from the very beginning.

I ja staram się to robić. Ostatnio pod postem ze zdjęciami wśród krokusów ktoś zarzucił mi, że słit focia była ważniejsza od przyrody, że robiąc zdjęcia olałam etykę i pozwoliłam małej beztrosko niszczyć kwiaty. Nic bardziej mylnego! Moje dziecko wie, że kwiatków nie można deptać i wyrywać. Nie pokłada się wśród nich i nie robi z przyrody placu zabaw. Wie, że nie można krzywdzić zwierząt, być agresywnym, siłą dążyć do tego, czego się chce.
I also try to do so. Recently under one post with pictures among the crocuses someone has accused me of making photos not taking care of the nature, of ignoring ethics and letting my daughter merrily deteriorate the flowers. Nothing could be more wrong! My child knows, that flowers are not to be trodden and pulled out. She does not lie on them and does not make a playground out of the nature. She knows that animals are not to be harmed, that one cannot be aggresive and strive for something at all costs.
Co z tego, że jest jeszcze mała. To, co wpajamy jej teraz bardzo prawdopodobnie zaowocuje w przyszłości. Chciałabym, żeby była miłą, empatyczną dziewczynką, która jednak będzie potrafiła wyrazić swoje zdanie, rozsądnie, bez zbędnych krzyków i gestów. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to tylko dziecko i czeka nas wiele przeróżnych sytuacji. Wierzę jednak, że wkład rodziców ma zasadnicze znaczenie w tym, jakie w przyszłości będzie dziecko. Nasze starania determinują to, jakim człowiekiem stanie się to małe istnienie, które stworzyliśmy. W połączeniu z jego indywidualnymi cechami. 
So what she’s still a little girl. All the things we instill into her now will very probably take their toll in the future. I would like her to be a nice, sympathetic girl, who will still know how to tell her opinion, reasonably, without unnecessary yelling and gestures. I surely realise she’s just a kid and many various situations are ahead of us. I believe that the parents’ contribution has a vital meaning in the way the child behaves in the future. Our endeavour determines what kind of person the little existence we created will become. Altogether with his individual traits.

Kwiatek zerwany przez babcię z własnego ogródka jako prezent od dziecka dla mamy 😉 The flower was cut out by a grandma from her own yard as a gift from Maja to her mom 😉
Dlatego będę starać się, żeby moje dziecko potrafiło kochać, lubić i szanować. Dzielić się, pomagać. Walczyć o swoje. Spełniać marzenia. Doceniać życie i czerpać z niego pełnymi garściami.
That’s why I will be trying to teach my baby to love, like and respect. To share and help. To fight for herself. To make her dreams come true. To appreciate life and live it to the full.

Maja
Kurtka / coat: Wójcik
Legginsy / leggins: Mayoral
Buty / shoes : Emel

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ