5 maja 2016

Bardzo znośna lekkość bytu


Macie tak czasem, że nachodzi was ochota na nicnierobienie? Ja tak! A od kiedy jestem mamą, taka ochota nachodzi mnie nader często ;) Świetnym powodem do jej zrealizowania była majówka. Co roku w tym czasie gdzieś wyjeżdżamy, zwiedzamy, tym razem jednak wybraliśmy wypad do rodzinnego miasta.
Would you rather do nothing, from time to time? I would! And since I became a mom it happens to me quite ofren ;) A great reason to do so (or not to do ;) ) was a long May weekend. Every year at this time we go somewhere, visit new places, but this time we chose to go to our hometown.


Dopiero teraz doceniam jak świetnie mieć blisko rodzinę. Jak miło jest, gdy rano ktoś zajmie się dzieckiem, śniadanie czeka na stole, a na obiad przychodzi się na 14. I jest zrobiony! Jak fajnie, gdy nie trzeba myśleć o praniu, sprzątaniu i pogodzeniu ze sobą wszystkich obowiązków. Jak przyjemnie oderwać się na chwilę!
Only now I appreciate how great it is to have family so close. How nice it is - to have your child attended in the morning, to see breakfast waiting on the table, to go for dinner at 2. And it's done! How cool it is not to think about the laundry, cleaning and bring all the duties together. How pleasant it is to get away for a while!

Pogoda dopisała, choć miało być chłodno. Maja całe dnie spędzała na dworze, przeszczęśliwa biegała po podwórku jak radosny mały źrebaczek. A my odpoczywaliśmy. Szkoda, że takie majówki nie mogą być częściej :)
The weather was nice, although they said it was going to be chilly. Maja was spending all days at the backyard, she was over the moon running across the lawn as a joyful little foal. And we were just resting. It's a pity such long weekends are so rare :)

Maja

Sukienka, rajstopki / dress, tights: Zara
Buty / shoes: Emel

4 komentarze:

 1. Majeczce pięknie włosy już odrastają :) Będziecie podcinać je ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie, zapuszczamy, no chyba, że zaczną jej przeszkadzać, ale to raczej szybko nie nastąpi :)

   Usuń
 2. Madziu czy Maja chodzi do żłobka? jak z chorobami? często lapię?pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maja chodzi do domowego przedszkola/żłobka/niani - jak zwał tak zwał :) Jest tam tylko 5 dzieci, więc ryzyko chorób mniejsze :) Właśnie teraz jest chora, pierwszy raz od kiedy poszła. Ale to trzydniówka, a wszystkie dzieci u niani zdrowe, więc pewnie złapała gdzie indziej

   Usuń

TOP