23 lutego 2017

A Ty - czujesz się bezpieczna na ulicy? Blogerzy dla BezpiecznaJa

Blogerzy dla BezpiecznaJa
Wracasz sama do domu po zmroku. Niby okolica bezpieczna, ale towarzyszy Ci jakiś niejasny niepokój i uczucie, że ktoś za Tobą idzie. Przekraczając próg swojego domu oddychasz z ulgą. Znasz to? Ile razy to przeżywałaś? Ile razy oddychałaś z ulgą, a to niepokojące uczucie okazywało się tylko złudzeniem? Czy pomyślałaś, ile kobiet się nie myliło w swych złych przeczuciach? Ile zostało skrzywdzonych? I ile razy można było temu zapobiec, gdyby ofiara umiała się bronić? Powiem Wam o tym kilka słów w tym wpisie, inspirowanym akcją Blogerzy dla BezpiecznaJa.

Wyjdźmy temu problemowi naprzeciw!


BezpiecznaJa to inicjatywa, której misją jest uświadamianie kobiet, jak mogą bronić się w przypadku zagrożenia przemocą domową, gwałtem, przemocą werbalną i niewerbalną. Inicjatywa, w której i Ty możesz wziąć udział i zacząć czuć się bezpieczniej jako kobieta.

Powiedz, czy nie myślałaś nigdy, żeby nauczyć się podstawowych technik dopuszczalnej obrony? Czy chciałabyś posiąść podstawową wiedzę z zakresu praw i obowiązków ofiary, wiedzę w zakresie pomocy ofierze przemocy lub gwałtu? Czy nie chciałabyś potrafić uwolnić się od strachu poprzez własne, świadome działanie? Ja bym chciała! Licząc na to, że żadnej z nas nigdy ta wiedza się nie przyda i nie będzie musiała być użyta w praktyce!

BezpiecznaJa to cykl 20 szkoleń w 10 polskich miastach, w których udział ma wziąć aż 7000 kobiet! 7000 bezpieczniejszych kobiet! Szkolenia będą bezpłatne, jednak ich organizacja wymaga dużych środków, które są zbierane w akcji crowdfundingowej (z ang. crowd - tłum, fund - fundować). To bardzo popularny obecnie sposób zbierania pieniędzy na realizację śmiałych, mądrych i POTRZEBNYCH pomysłów. W takiej zbiórce może wziąć udział każdy, Ty również! Ja już dołożyłam swoją cegiełkę.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do akcji Blogerzy dla BezpiecznaJa. Wspieram tę inicjatywę całym sercem i mam nadzieję, że dojdzie do skutku.

Mam córkę. Sama jestem kobietą. Kobietą, która nie raz wracała do domu z duszą na ramieniu. Na świecie dzieją się straszne rzeczy. Nie pozwólmy, by działy się nam, naszym siostrom, matkom i córkom! Zadbajmy o swoje poczucie bezpieczeństwa, nauczmy się bronić. Oby tylko na wszelki wypadek!Jeśli chcesz wesprzeć ten projekt nie tylko całym serduchem, ale też finansowo, akcja crowdfundingowa BezpiecznaJa zaprasza Cię serdecznie :)

Blogerzy dla BezpiecznaJa
Blogerzy dla BezpiecznaJa

--------------------------------------------------------------------------------

JESTEŚ BLOGEREM? I Ty możesz przyłączyć się do wspólnej blogerskiej działalności charytatywnej!

Jak?

1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.

Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy". Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.

4. Należy też napisać w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl "

16 komentarzy:

 1. Takie akcje są bardzo potrzebne 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo postrzegana inicjatywa. Ja sama czuje jakiś dziwny niepokój idąc pusta uliczka do domu. To naprawdę nie komfortowe uczucie i z pewnością każda z nas kiedyś się z nim zmierzyła :) świetna akcja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dominika Rygiel23 lutego 2017 13:19

  Bardzo ważna inicjatywa! Popieram całym serduchem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bożena Jędral23 lutego 2017 13:36

  Potrzeba akcja, sama uczęszczałam kiedyś na kurs samoobrony, wtedy dawało mi to bezpieczeństwo teraz po prostu mieszkam na wsi i jest mi dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matka-Dietetyczka23 lutego 2017 15:02

  Po raz pierwszy słyszę o tej akcji. A jest BARDZO potrzebna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy projekt.

  Czasami ta zwiększona pewność siebie zaznaczona gdzieś w postawie ciała już sama w sobie może uchronić przed przemocą, bo ktoś nie zdecyduje się, by to tę osobę wybrać na ofiarę

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ważny temat. Niestety nasze bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zagorożone.

  OdpowiedzUsuń
 8. Istotna kwestia za rowno dla kobiet jak i dla ich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja akurat nie mam tego problemu, bo w mojej okolicy jest bardzo bezpiecznie (to duży plus życia na wsi), ale akcja bardzo mądra i potrzebna!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wie, jakoś się nad tym nie zastanawiałam. Jeżdżę samochodem, wieczorem sama nie wychodzę. Mąż po mnie przyjeżdża. Jako nastolatka mieszkałam w szemrawej okolicy, nie raz wracając po nocach. JAsne, że się bała, ale nigdy nie myślałam, żeby chodzić na kurs samoobrony. Jakoś w to nie wierzę, że dasz sobie radę, gdy nagle spanikujesz, ktoś Cię zaskoczy i dębiejesz. A stać się coś może i w biały dzień i przy ludziach. Nie dałam się nigdy zwariować.

  OdpowiedzUsuń
 11. tez popieram, tez pisalam i niech wiecej blogerow pisze. To wazna akcja, tym bardziej w dzisiejszym czasie, gdzie za grania dzieje sie zle, a stamtąd do polski blisko! zrobimy wszystko aby nasze dzieci wychowywaly sie w bezpiecznym kraju jakim jest Polska

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szczęście nigdy nic złego mi się nie przydarzyło i prawdę mówiąc nie zbyt się boję chodzić po nocy np, jednak ciężko stwierdzić czy to odwaga, czy głupota, czy po prostu o tym nie myślę. Jednak popieram w pełni tą akcję, ponieważ wolałabym, żeby ten temat dalej mnie nie dotyczył, ani mojej córki w przyszłości...

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo mądra inicjatywa, ciekawe jak się sprawdzi w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 14. My też popieramy

  http://mlodzinadorobku.pl/blogerzy-dla-bezpiecznaja/

  OdpowiedzUsuń
 15. Marta Pawlik5 marca 2017 19:34

  W praktyce szkolenia odbywają się od maja 2016 :)

  OdpowiedzUsuń

TOP