Ile razy zadawałaś sobie pytanie: jak skutecznie zrzucić kilogramy po ciąży, po Świętach, albo jak szybko schudnąć do wakacji? Ja nie raz 😉 I właśnie dlatego, że mam w tym temacie spore doświadczenie i pewne sukcesy, mimo ciąży postanowiłam wypowiedzieć się na ten temat i pokazać Wam rozwiązanie, na jakie trafiłam ostatnio.

Co trzeba zrobić, żeby skutecznie zrzucić kilogramy?

Pytanie dodatkowe: jakie cechy trzeba mieć, żeby schudnąć? Tak, tak, to nie żart. Żeby do odchudzania podejść poważnie, trzeba wykazywać pewne cechy charakteru. Je jednak możemy sobie wyrobić ciężko pracując – bo pracując nad utratą kilogramów zdecydowanie kształtujemy też swój charakter. Zacznę więc od pytania pomocniczego: jakie cechy trzeba mieć, żeby zabrać się za odchudzanie na poważnie?
  1. Konsekwencja – bez niej jakiekolwiek działania są bezcelowe.
  2. Upór – brat bliźniak konsekwencji, idą ze sobą łeb w łeb i współdziałają pomagając nam w osiągnięciu sukcesu.
  3. Zdecydowanie – czyli jasno wyznaczony cel i trzymanie się tego celu kurczowo!
  4. Wiara – we własne siły i w to, że damy radę walczyć ze słabościami, czasem mimo otoczenia i okoliczności, które nie sprzyjają.
A teraz przejdźmy do meritum, co trzeba zrobić, żeby skutecznie zrzucić kilogramy?
  1. Postawić sobie cel. Konsekwentnie, uparcie i zdecydowanie do niego dążyć wierząc w to, że wreszcie go osiągniemy!
  2. Wprowadzić odpowiednią dietę. Bo dieta to 70% sukcesu w odchudzaniu.
  3. Wprowadzić ćwiczenia fizyczne. Odpowiednie do naszego wieku, kondycji, stanu zdrowia.
  4. Po osiągnięciu celu NIE WRACAĆ do starych, złych nawyków. Nie zasiadać przed telewizorem z paczką czipsów w rękach. Cieszyć się nowym ciałem i lepszym zdrowiem w mądrzejszy sposób!

A może podejść do tego kompleksowo i bardziej profesjonalnie?

Sama niejeden raz mówiłam, że byłoby mi łatwiej schudnąć, gdyby ktoś stał nade mną z biczem i mówił, co mam robić 😉 Przypominał o diecie, podawał na tacy przepisy (a najlepiej gotowe dania), wspierał i motywował. Znalazłam coś, co spełnia moje wymagania i na pewno wykorzystam te materiały po porodzie. Co to takiego? Poradnik Odchudzania. To zestaw ponad 50 porad dotyczących odchudzania, diety, zdrowego trybu życia, aktywności fizyczne i motywacji. Porad, które możemy chapnąć ‘na raz’, lub serwować sobie porcjami, które przychodzą prostą na naszą skrzynkę mailową.
Najważniejsze jest to, że porady te są krótkie i rzeczowe, dzięki czemu nie muszę się zastanawiać, która z przedstawionych informacji jest istotna. Łatwo je zapamiętać i wprowadzić w życie. Porad ciągle przybywa, a aktualizacje na zawsze będą darmowe! Kupujemy poradnik raz, a nowa wiedza spływa do nas bez względu na to, kiedy zdecydujemy się na zakup. Taki luksus zapewnia tylko forma elektroniczna. Materiały można jednak wydrukować sobie i używać w sposób tradycyjny.
Oprócz samych porad mamy też zadania do wykonania, one przychodzą w osobnych mailach. Zadania dotyczą między innymi tego, jak prawidłowo się ważyć, mierzyć, obliczać zapotrzebowanie kaloryczne i układać dietę. Dostajemy do tego specjalne tabelki. Idealne dla wszystkich – zorganizowanych, którzy kochają mieć wszystko ładnie zapisane w jednym miejscu i tych chaotycznych, którzy nigdy nie wiedzą co, jak i gdzie 😉
Autorami poradnika są profesjonaliści – trenerka fitness i dietetyk Ania Szymanek oraz trener Krav Maga Radek Klimek.
Ja, jako osoba, która wiele razy podchodziła do tematu diet i odchudzania jestem naprawdę oczarowana projektem, ponieważ wiem, jak ciężko było mi pilnować wszystkiego samej bez żadnego wsparcia. Nie mogę się już doczekać wykorzystania tych materiałów w praktyce!
Żeby było milej, mam dla wszystkich moich czytelniczek specjalny rabat na zakup Poradnika Odchudzana – 20% mniej na hasło – wielkanoc. W sam raz do wykorzystania po świątecznych obżarstwach lub przed wakacjami 🙂 Pamiętaj o tym, że wszystkie aktualizacje i nowe porcje wiedzy na zawsze masz zagwarantowane za darmo!
A, wspominałam o tym, że po zakupie poradnika na stronie po 50% rabacie dostępna jest też dieta odchudzająca? Ta dieta to 100 przepisów podzielonych na 5 kategorii, które łączymy samodzielnie w całodniowy jadłospis według własnych upodobań, zachcianek i tego, co akurat mamy w lodówce 🙂 Nie zawahaj się z niej skorzystać, jeśli tylko wiesz, że to odpowiedni moment, żeby wziąć się za siebie i zrzucić trochę ciałka!
Mimo ciąży wciąż pozostaję na bieżąco z tematami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Ciągle czytam, uczę się i nie mogę doczekać, kiedy tę wiedzę wcielę w życie. I wierzę w to głęboko, że dzięki niej stanę się prawdziwym przykładem, jak skutecznie zrzucić kilogramy nie tylko po świętach, ale po czasie znacznie dłuższym i bardziej obfitym w pokusy – po ciąży.
Poniżej przykładowe porady, przepisy i tabelki. 
Powodzenia w walce ze zbędnymi kilogramami!

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ