Najlepsze gry dla dzieci – zestawienie na Dzień Dziecka

W poprzednim tygodniu przedstawiłam na blogu giga zestawienie prezentów na Dzień Dziecka. Zabrakło w nim jednak gier, a czy potrafisz wyobrazić sobie dzieciństwo bez gier? Ja nie! Dlatego poświęciłam im osobny wpis. Oto mój ranking najlepszych gier dla dzieci, dla graczy od 2, 3, 4, 5, 6 i 7 roku życia. W każdej kategorii wiekowej znajdziecie po 3 propozycje. Zapraszam!

Najlepsze gry 2+

 

Masza i Niedźwiedź Colorino – Ravensburger

 
Kolory i kształty przestają być tajemnicą – coś w sam raz dla najmłodszych. Maluchy dopasowują kolorowe klocki do ulubionych bohaterów z bajki, przy tym ucząc się i bawiąc.
Najlepsze gry dla dzieci

Na jagody! – Trefl Little Planet

 
Pierwsza planszówka dla maluchów. Mieszkańcy lasu w postaci pionków wracają ze zbierania jagód w lesie – kto dotrze pierwszy do chatki królika, oczywiście z jagodami – wygrywa. Nagrodą jest jagodowe ciasto.

 

Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci
 

Figle-Migle w oceanie – Trefl Little Planet

 
Kolejna gra planszowa dla najmłodszych, nie jest to jednak typowa planszówka. Mamy kilka gotowych scenariuszy zabawy – przygody z morskimi zwierzakami, wyścigi, wierszyki, gra w berka z rekinem – to wszystko znajdziemy w tej propozycji.

 

Najlepsze gry dla dzieci


Najlepsze gry 3+

 

Grzybobranie w zaczarowanym lesie – Granna

 
Dobrze wszystkim znane grzybobranie w nowoczesnej odsłonie – plansza 3D, w trakcie rozgrywki pojawiają się pomocne bądź wrogo nastawione zwierzaki i wiedźmy, które urozmaicają zabawę.

 

Najlepsze gry dla dzieci
 

Czego brakuje? – Alexander

 
Bardzo fajna gra edukacyjna dla graczy w różnym wieku. Pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość i pamięć. Polega na zapamiętywaniu elementów na planszach, odrzucaniu jednego po zakryciu wszystkich i odgadnięciu, którego z nich brakuje. Można stopniować trudność gry.

 

Najlepsze gry dla dzieci
 

Kreciki – Jawa

 
Kolejna przygodowa planszówka – gracze wcielają się w rolę krecików i ich zadaniem jest wydostanie się na powierzchnię – kto pierwszy utworzy kopiec (czyli dotrze na metę) – wygrywa. Grę uatrakcyjniają karty ‘szans’ i ‘narzędzi’, które trzeba zdobywać podczas rozgrywki.

 

Najlepsze gry dla dzieci


Najlepsze gry 4+

 

Bim Bom – Granna

 
Gra z płytą CD, rozmaitymi dźwiękami instrumentów i sytuacji, rozwijająca umiejętności słuchowe graczy. Dźwięki dobiegające z przedszkola, sali koncertowej, hałaśliwej ulicy czy sielskiej wsi – to wszystko znajdziemy w tej grze i będziemy mieli okazje wsłuchać się towarzyszące dźwięki podczas rozgrywki.

 

Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci
 

Gorący Ziemniak Junior – Alexander

 
Gra na czas – szybko odpowiedz na pytanie i pozbądź się rozgrzanego ziemniaka, zanim Cię oparzy! Popularna gra w wersji junior to świetna, dynamiczna rozgrywka w formie gry planszowej. Gracze muszą szybko i trafnie odpowiadać na pytania i odrzucać niechcianego ziemniaka konkurentom. Wielka frajda dla całej rodziny!
 
Najlepsze gry dla dzieci
 

Pajęczyna, łowcy motyli – Alexander

 
Gra jest tak naprawdę dwiema grami. W pierwszej gracze są… muchami uwięzionymi w sidłach pająka. Kto pierwszy wydostanie się z pajęczyny – wygrywa. Druga gra polega na schwytaniu jak największej ilości motyli na planszowej łące. Obie rozgrywki są bardzo emocjonujące i wciągające dla małych graczy.

 

Najlepsze gry dla dzieci


Najlepsze gry 5+

 

Gobblety – Foxgames

 
Gobblety to zmodyfikowana wersja kółka i krzyżyka. Każdy gracz dysponuje pionkami w swoim kolorze i o… różnych rozmiarach – większe pionki mogą przykrywać mniejsze – to utrudnia i zarazem uatrakcyjnia rozgrywkę.

 

Najlepsze gry dla dzieci
 

Monopoly Junior – Hasbro

 
Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Uczy strategicznego myślenia, przedsiębiorczości i współzawodnictwa. Poruszając się po planszy gracze nabywają nieruchomości i zbierają jak największą ilość gotówki.

 

Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci
 

Przy-gotuj się! – Promatek

 
Gra skupiająca się przede wszystkim na ścisłej współpracy między graczami. Żeby ugotować pyszny posiłek muszą zdobyć wszystkie składniki – mogą to zrobić tylko wspólnymi siłami. Gra jest inna niż wszystkie – sprzyja integracji, nie rywalizacji; wspiera budowanie poczucia własnej wartości i kształtuje rozwój emocjonalny.

 

Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci

 

Najlepsze gry 6+

 

Qwirkle Travel – Schmidt Spiele

 
Świetna gra, która sprawdzi się także podczas podróży (występuje w wersji podróżnej). Prosta, ale dająca wiele możliwości gra strategiczna polegająca na ułożeniu w jednym rządku klocków o jednym kolorze, lecz innych wzorach, lub o jednym wzorze, a w innych kolorach. Gracze oczywiście starają się przeszkadzać sobie nawzajem, aby ugrać jak najwięcej dla siebie. Wspaniała rozrywka dla dużych i małych.

 

Najlepsze gry dla dzieci
 

Zgadnij kto to? – Hasbro

 
Gra, którą nawet ja pamiętam ze swojego dzieciństwa. Każdy gracz ma swoją planszę z różnymi postaciami i za pomocą krótkich, prostych pytań ma za zadanie zgadnąć, w jakiej kolejności te same postacie ułożone są u przeciwnika. Kto pierwszy odgadnie wszystkie imiona – wygrywa.

 

Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci
 

Smoczy wyścig – Ogry Games

 
Wspaniała, rozwijająca wyobraźnię i przepięknie wydana gra. Jest to dynamiczna planszówka, która uczy analitycznego myślenia i planowania strategii. Każda rozgrywka jest inna za sprawą różnych kart i cech bohaterów, które ciągle zmieniają warunki gry. 7 tur z rywalizacją o karty i zdobycie pucharu – w bajkowym klimacie fantasy.

 

Najlepsze gry dla dzieci


Najlepsze gry 7+

 

Dookoła świata – Trefl

 
Gracze stają się podróżnikami i wyruszają w podróż dookoła świata, a wygrywa ten, kto odwiedzi najwięcej państw. Emocjonujące quizy, zadania, ciekawostki, poznawanie flag i stolic – to świetna propozycja dla dzieci, które interesują się odkrywaniem świata i poznawaniem jego zakątków.

 

Najlepsze gry dla dzieci
 

Kłamczuch – Cobi

 
Mamy karty… albo ich nie mamy. Wykładamy ją na środek tak, żeby przeciwnicy jej nie widzieli, jednak my mówimy, jaką kartę wykładamy. Naszym zadaniem jest grać tak, żeby przeciwnicy myśleli, że mówimy prawdę, podczas gdy blefujemy. Po każdym ruchu inny gracz ma prawo sprawdzić, czy faktycznie wyłożyliśmy tę kartę, którą twierdziliśmy, że wykładamy. Wygrywa ten, komu nie urośnie nos 😉
 
Najlepsze gry dla dzieci
Najlepsze gry dla dzieci
 

Superfarmer & Borsuk – Granna

Początki tej gry sięgają  1943 roku! Jesteśmy farmerami i naszym zadaniem jest zebranie swojego stadka. Kostka jednak nie zawsze jest łaskawa i nie tak łatwo jest ukończyć to zadanie! Bo czasem wyskakuje wilk, który zjada wszystkie zwierzaki oprócz konia, a czasem lis, który kradnie króliki!

Najlepsze gry dla dzieci

Zestawienie powstało dzięki uprzejmości sklepu internetowego HulaHop.pl. Tam też możecie zamówić wszystkie przedstawione propozycje. Najlepsze gry dla dzieci czekają na swoich właścicieli! Jeszcze zdążycie przed Dniem Dziecka 🙂

sprytna mama blog

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ