starsza siostra

Jak to jest być starszą siostrą? Sama nie wiem i już nigdy się nie dowiem. Będzie mi jednak dane obserwować relacje moich dwóch córeczek, to, jak będzie tworzyła się ich więź i jak będą się wychowywać razem i obok siebie.

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz ‘starsza siostra’? Strasznie jestem ciekawa, jak odbierają to ci, którzy te siostry mają bądź nimi są. Dla mnie to jednak tylko wyimaginowana sytuacja.

Najlepsza przyjaciółka. Wsparcie. Wspólne sekrety. Robienie żartów rodzicom. A w przyszłości najważniejsza osoba, świadkowa na ślubie i matka chrzestna dla dzieci.

Czy może inaczej?

Ta, która była pierwsza, po której trzeba donaszać ciuchy i tornistry? Kochana córeczka mamusi, skarżypyta, ta, co ma głupie koleżanki i bierze młodszą siostrę ze sobą na podwórko tylko za karę? Kłótliwa jędza, która zawsze wykorzystuje to, że jest trochę starsza i silniejsza?

Jak będzie, nie wiem, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Czy będę obserwować dwie kochające się na zabój i zdolne do największych poświęceń dla siostry dziewczynki, czy tłukące się i nie mogące znaleźć wspólnego języka pannice? Może być różnie. Oczywiście wolałabym pierwszą opcję. A może, jak to w życiu, wszystko będzie się przeplatać?

Jedno wiem na pewno, więź między nimi tworzy się już teraz, gdy mała jest jeszcze w brzuchu. Widzę, jak starsza oczekuje na dzidzię. Widzę, jaka jest przejęta, gdy twierdzi, że będzie ją tuliła i mówiła ‘Nie płacz. malutka’.

Nie mogę się już doczekać. Bycia mamą dwóch dziewczynek. Jakie by nie były.

starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra
starsza siostra

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ