Czy tańsze znaczy gorsze? Pieluszki Dada Premium Little One pod lupą

Często bywa tak, że tańsze rzeczy przyjmujemy automatycznie jako gorsze, nawet nie wypróbowawszy ich działania. Czy cena zawsze idzie w parze z jakością? Czy tańsze zawsze znaczy gorsze? Czy pieluszki to coś, na czym warto oszczędzać? Dziś pod lupę biorę pieluszki Dada Premium Little One.  Zobacz wyniki mojego eksperymentu!

Jeśli chodzi o pieluszki, od początku macierzyństwa przetestowałam naprawdę sporo marek. Nie ukrywam jednak, że zawsze myślałam tak, jak opisałam to na początku – Że cena idzie w parze z jakością. Dlatego bez wahania sięgałam po najdroższe na rynku pieluszki sądząc, że tym samym zapewniam moim córkom wszystko, co najlepsze.

Gdy nadarzyła się okazja przetestowania pieluszek Dada Premium Little One stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia, a mój zmysł niedoszłego naukowca już zacierał ręce z niecierpliwością oczekując eksperymentu.

I działo się, jak w reklamie! Do przeprowadzenia eksperymentu otrzymaliśmy naprawdę fajny zestaw ekspercki 🙂

Pieluszki Dada Little One recenzja
Pieluszki Dada Little One recenzja
Pieluszki Dada Little One recenzja
Pieluszki Dada Little One recenzja
Pieluszki Dada Little One recenzja
Pieluszki Dada Little One recenzja

W eksperymencie i testowaniu pieluszek udział wzięły:

Ja – matka testerka, której główną rolą było przeprowadzenie eksperymentu pilnując stopera i samowyzwalacza oraz zmienianie pieluch:

Pieluszki Dada Little One recenzja

oraz 2-miesięczna Sara, której główną rolą było testowanie pieluszek Dada Little One pilnując ich regularnego zapełniania 🙂

Pieluszki Dada Little One recenzja

Sara podczas zdjęć współpracować nie chciała, dlatego dałam jej spokój i przeszłam do meritum, czyli eksperymentu.

Eksperyment podzieliłam na trzy etapy:

TEST ELASTYCZNOŚCI

 

Eksperyment

 
Pieluszki Dada są miękkie i przyjemne w dotyku, a do tego elastyczne – podczas eksperymentu zmierzyłam długość pieluszki luzem i po naciągnięciu. Tylko spójrz, jak porządnie się naddaje! Najgorszą cechą jaką według mnie można przypisać pieluszce, oprócz oczywiście tego, że nie spełnia swej funkcji, jest twardość i brak elastyczności. Jak widzę ceratopodobne produkty to nie wyobrażam sobie, jak jakakolwiek mama może coś takiego chcieć założyć na pupę swojego dziecka.  
 

A na pupie dziecka…

 
Też jest fajnie! Testując Dada Premium Little One, Sara ważyła 5,7 kg – czyli była w górnej granicy „wytrzymałości” rozmiaru 2 (3-6 kg). Pieluszka wypadała dobrze rozmiarowo, ładnie się naciągała, nie odciskała i nie zauważyłam, by małej było w niej niewygodnie.
 
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
 

TEST CHŁONNOŚCI

 

Eksperyment

 
Na to czekałam najbardziej! Niczym kreskówkowy Dexter zabrałam się za przelewanie niebieskiego płynu i traktowanie nim pieluszki. Z niecierpliwością odmierzałam sekundy przy pomocy stopera i obserbowałam, jak ciecz wnika w pieluszkę. A działo się to naprawdę szybko! Pozwoliłam pieluszce poleżeć w spokoju całe 5 minut. Po tym czasie przykryłam ją warstwą 10 specjalnych papierków, przycisnęłam kilogramowym odważnikiem (trochę dziewczyna przeszła tego dnia ;)) i odczekałam 15 sekund. Ile warstw papierków doznało uszczerbku ze strony pieluchy? Kurczę, tylko jeden! Tylko na jednym papierku było widać jakąkolwiek pozostałość cieczy. Pozostałe warstwy zostały suche. Przyciskałam pieluszkę dłonią i też była naprawdę sucha. Wszystko wsiąkło we wnętrze pieluszki.
 

A na pupie dziecka…

 
I tu byłam przekonana, że wyjdzie gorzej. W końcu dziecko cały czas ma kontakt z pieluchą, a w eksperymencie pielucha leżała i kontakt miała tylko z powietrzem. Poza tym, gdy po raz pierwszy założyłam małej pieluszkę, zmieniając ją zauważyłam, że jest mokra. To już nastawiło mnie sceptycznie i wzmogło moją czujność, ale zaraz musiałam Dady przeprosić… Pielucha była cieplutka – co znaczy, że siku było dosłownie chwilę wcześniej 😉 Dalsze testowanie nie przyniosło niespodzianek. Żadnego przemakania, odparzania ani podrażnień. Przy czym moja mała alergiczką nie jest i jest raczej tolerancyjna na czynniki środowiskowe 😉
 
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
Pieluszki Dada Little One opinie
 

CIACH-CIACH

 
Przedłużenie testu chłonności – krok z przecięciem pieluchy miał służyć weryfikacji tego, co jest i gdzie jest w środku.
 

Eksperyment

 
Pieluszkę przecięłam w połowie. Ciecz znajdowała się zdecydowanie w środkowej warstwie pieluchy. Na zbliżeniu widać, że zaabsorbowały je malutkie mikrogranulki. Im bardziej zewnętrzna warstwa, tym mniej cieczy zawierała. Ciecz rozkładała się równomiernie, nie tworzyła zbryleń i pielucha nie była ‘bułowata’ w jednym miejscu. To jednak akurat może być wynik tego, że płyn wylałam na pieluchę równomiernie. W naturze może być trochę inaczej. Niemniej jednak i z tego testu byłam zadowolona.
 

A na pupie dziecka…

 
Wilgoć z zewnętrznej warstwy pieluszki jest wchłaniana naprawdę szybko. Darowałam tu sobie już przecinanie pieluchy na pół, ale również nie zauważyłam zbierania się moczu w jednym miejscu, zbrylania pieluchy czy przeciekania.
 
Dada Little One
Dada Little One
 

INNE CECHY PIELUSZEK DADA PREMIUM LITTLE ONE

 

Wygląd

 
Biało-fioletowe, w dyskretne, małe wzorki. Ładne, skromne pieluszki bez zwierzęcych czy bajkowych motywów, co dla mnie jest na plus. Niezadowolenie z tego faktu wyraziła jednak moja starsza córka 😉
 
Dada Little One
Dada Little One
 

Zapach

 
Nie ma! W ogóle! Patrząc na skład, a raczej brak w składzie substancji zapachowych – jest to cecha zdecydowanie na plus jeśli chodzi o dziecięcą skórę – im mniej chemii tym lepiej. Ja tam jednak lubię jak pachnie, ale tutaj już nie będę się czepiać.
 

Zapięcie

 
Mocne rzepy zamocowane na gumce. Dobrze trzymają, łatwo się zapinają i odpinają – ale nie zbyt łatwo – nie poluzują się same podczas noszenia. Jak dla mnie zapięcie mogłoby mieć trochę bardziej dyskretny kolor (do czegoś przyczepić się muszę!). Po bokach pieluszki mają elastyczne falbanki, które sprawiają, że w nóżki nic się nie wrzyna i dziecku w pieluszce jest po prostu wygodnie.
 
Dada Little One
 

Wytrzymałość/pojemność

 
Czy pielucha zda test nocny? Brak zmiany pieluchy przez całą noc to wyczyn karkołomny, ale podjęłam się sprawdzenia. Nic nie przeciekło. A swoją wagę pielucha miała, uwierz mi!
 

Delikatność

 
Z wspomnianą przeze mnie ceratą testowane przez nas Dady nie mają nic wspólnego. Są delikatne wewnątrz, siateczka w dotyku przypomina bawełniane chusteczki. Na zewnątrz też są miękkie, nie obcierają, łatwo się wyginają w każdym kierunku i na pewno nie krępują ruchów malucha.
 
Dada Little One
 

Wskaźnik wilgotności

 
Każda pieluszka ma specjalny pasek – wskaźnik wilgotności, który informuje nas o stopniu zmoczenia pieluszki. Bardzo przydatna rzecz szczególnie dla debiutujących rodziców.
 

Cena

 
Pieluszki Dada Premium Little One w rozmiarze 2 kosztują około 30 zł bez promocji za opakowanie 64 sztuk. Nietrudno obliczyć, że za jedną pieluszkę płacimy trochę ponad 45 groszy. To jedne z najtańszych pieluch na rynku. 
 
Czy więc tańsze zawsze znaczy gorsze? Kurczę, wychodzi na to, że nie! Pieluszki Dada Premium Little One naprawdę zdały egzamin. Każda marka może uczulić dziecko. Każda marka może Ci nie podpasować. A może akurat te właśnie Wam podpasują? Moim zdaniem naprawdę warto spróbować, Dady przeszły śpiewająco nasz eksperyment i z chęcią będziemy do nich wracać. Przekonaj się sama!
 
Dada Little One
Dada Little One test
Dada Little One test
Dada Little One test
Dada Little One test

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ