23 grudnia 2017

Świąteczna playlista (włącz i poczuj magiczną atmosferę Świąt!)

swiateczna playlista

Tak jak obiecałam podrzucam Ci playlistę ze świątecznymi piosenkami i kolędami. Znalazło się na niej 41 moich ulubionych utworów, po polsku i po angielsku, a całą listę zwieńcza kilka najpiękniejszych polskich kolęd. Wystarczy, że włączysz ją w tle, a wigilijne przygotowania upłyną w miłej, muzycznej atmosferze :)
Dla mnie nie istnieje grudzień bez świątecznej muzyki. Uwielbiam te przepełnione pianinem i dzwoneczkami utwory, przypominają mi dzieciństwo i okres dorastania, kiedy to święta były naprawdę magicznym czasem.

Kiedyś, jeszcze jako nastolatka, w Wigilię rano (wtedy jeszcze zazwyczaj śnieg spadał na Boże Narodzenie, nie na Wielkanoc, takim jestem dinozaurem, haha) zawsze wychodziłam na długi, zimowy spacer. Brałam ze sobą odtwarzacz muzyki (nie pamiętam, czy był to walkman czy już pierwsza empetrójka, bo o wifi i youtubie nikt wtedy jeszcze nie marzył), słuchałam i czułam tę atmosferę całą sobą.

Później brakło już czasu na spacery, ale muzyka towarzyszyła mi zawsze. Czy to wtedy, gdy jako panienka pomagałam mamie w przygotowaniach, czy później, gdy mój M. w Wigilię prosił mnie o rękę, czy teraz - gdy sama tworzę bożonarodzeniowe tradycje w naszym domu.

Oto moja playlista. Rozpocznie ją nastrojowa ballada z Listów do M. Później znajdziesz na niej klasyki, Billa Crosby, Franka Sinatry, Wham, Chrisa Rea czy Mariah Carey. Pojawią się też kawałki z amerykańskich świątecznych albumów w wykonaniu Kelly Clarkson i Ashanti (uwielbiam obie płyty!), jest też wspaniały Michael Buble, Queen, John Lennon i Coldplay. Nie zabrakło też polskich klasyków - De Su, Skaldów, Czerwonych Gitar i nowszych propozycji. Listę zamykają kolędy i ich cudowne wykonania. Słuchając ich aż się łezka w oku kręci.

Zapraszam!


Kochani... Życzę Wam spokojnych, rodzinnych, zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Zmykajcie do swoich rodzin, a komputer niech posłuży Wam w tym czasie tylko do puszczania pięknej muzyki :)

swiateczna playlista

Wpis powstał w ramach wydarzenia Blogrudzień 2017, którego jestem organizatorką :) Każdego dnia grudnia z wyjątkiem dwóch dni świątecznych jedna z uczestniczek publikuje wpis. Zapraszam Was do śledzenia!

blogrudzień 2017

A oto lista uczestniczek. Dziewczyny, dziękuję!

8 komentarzy:

 1. Pięknr zdjęcie rodzinne 😊 A muzyka? Tę świąteczną uwielbiam wyjątkowo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Monika (mama na całego)31 grudnia 2017 00:42

  Uwielbiam świąteczną muzykę :-) Last Christmas jest dla mnie The Best, ale odkąd odkryłam Michaela Buble to mnie ciarki przechodzą, kiedy go słyszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłem sporo ciekawych utworów, zwłaszcza polskich choć na liście znajduje się także większość z najbardziej znienawidzonej przeze mnie 10 zagranicznych świątecznych kawałków. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. naszebabelkowo.blogspot.com3 stycznia 2018 05:22

  Mówiąc całkiem szczerze, nie przepadam za świątecznymi piosenkami. Są pewne wyjątki - ale większość z nich chyba po prostu już mi obrzydła, puszczana non stop w radiu od tylu lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Karolina Jarosz Bąbel3 stycznia 2018 18:28

  Mimo, że jest już po świętach po odsłuchaniu playlisty czuję świątecznego ducha ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja uwielbiam mimo wszystko i czekam na nie z utęsknieniem cały rok!;)

  OdpowiedzUsuń

TOP