W nowym roku będę NAJ!

Tak! To właśnie postanowiłam sobie dzisiejszego poranka, kiedy to znów wszystko wróciło do normalności. Szykując starszą córkę do przedszkola, a właściwie szykując siebie do szykowania jej do przedszkola, podsłuchałam, co Maja mówi do swojej półrocznej siostry. Leżały razem na łóżku, Sara tęsknie spoglądała w moją stronę, a starsza powiedziała do niej: ‘Poczekaj maluchu, mama idzie się ubierać.‘. I wtedy zrozumiałam.

Te proste, nic nie znaczące słowa uświadomiły mi, że dla nich jestem jedyna i niezastąpiona. Najlepsza! Dla starszej córki – jestem ostoją, gdy się boi, to wskakuje mi w ramiona, potrzebuje mnie, by zasnąć, najbardziej lubi, gdy to właśnie ja ją ‘ogarniam’, czy to szykując jej jedzenie, czy ubierając do wyjścia. Dla młodszej – jestem najważniejsza na świecie, widzę to. Rozpromienia się na mój widok i jest zaniepokojona, gdy znikam z jej pola widzenia.

 
Dla tych dwóch małych istot jestem najważniejsza na świecie. To niesamowite uczucie, wystarczy tylko sobie to uświadomić!
 
I uczyniwszy to postanawiam.
 
 
 

W nowym roku będę NAJ!

 
Będę NAJlepszą mamą na świecie, mimo, że nieidealną.
Będę NAJlepszą wersją samej siebie fizycznie, bo zadbam bardziej o swoje zdrowie i sylwetkę.
Będę NAJbardziej starać się pracować nad sobą też pod względem mentalnym i duchowym. Ten rok skończę silniejsza i mądrzejsza.
Będę NAJlepiej ogarniać rzeczywistość. Jestem trochę chaotyczna, ale walczę z tym od wielu lat i naprawdę chcę być coraz lepiej zorganizowana. Przy dwójce dzieci to niełatwe, ale też konieczne!
Będę NAJfajniej jak umiem pisać tu dla Ciebie i tworzyć naszą wspólną społeczność.
Będę NAJbardziej pozytywna, jak tylko się da. Wszystkim dołom i potknięciom pokazywać będę środkowy palec, niech spadają! Bo często dopadają mnie mroczne myśli i z euforii potrafię przejść w nastrój depresyjny. Temu drugiemu w tym roku wypowiadam wojnę!
Będę NAJmocniej jak tylko umiem starać się dla mojej rodziny i dla samej siebie.
 
 

Najlepiej, najbardziej, najmocniej, tak, jak tylko potrafię. Zrobię to, bo CHCĘ!

 
A chcieć to móc, podobno.
 
I to nawet nie są jakieś noworoczne postanowienia, to postanowienia życiowe, ku którym nowy rok jest jedynie okazją. By to spisać, by przemyśleć, zaplanować.
 
Cokolwiek by mówili. Jakkolwiek wkurzali. Podcinali skrzydła. Będę NAJ!
 
Tego życzę i Tobie!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!
W nowym roku będę NAJ!

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ