Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – ponad 50 miejsc do odwiedzenia!

W Szczecinie wbrew pozorom nie brakuje miejsc, gdzie można udać się z dziećmi. Atrakcje na świeżym powietrzu, pod dachem, gwarantujące dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia. Zobacz, gdzie w Szczecinie warto wybrać się z dzieckiem.

Atrakcje w Szczecinie na świeżym powietrzu

Atrakcji dla dzieci pod gołym niebem nie brakuje w naszym mieście! Oto one!

Szukanie Gryfusów

W lipcu 2020 pod Urzędem Miasta w Szczecinie stanęło 10 pięknych, kolorowych, 2 metrowych symboli naszego miasta – Gryfusów. Kilka dni później pieszczotliwie nazwane przez mieszkańców Gryfusiami figury zostały ustawione w różnych częściach Szczecina, a ich poszukiwanie to wspaniała przygoda nie tylko dla najmłodszych 🙂 Wrocław ma swoje krasnale, Gdańsk lwy, a my mamy Gryfusy – super!

UWAGA SPOILER 😉

Gdzie znaleźć Gryfusy w Szczecinie?

  • przy Alei Kwiatowej – przed informacją turystyczną
  • przy Alei Kwiatowej – obok zegara słonecznego
  • na Łasztowni przy napisie SZCZECIN
  • na Placu Grunwaldzkim
  • na Jasnych Błoniach koło fontanny
  • przed Urzędem Miasta
  • koło informacji turystycznej obok Galaxy
  • na Placu Lotników
  • przy Rektoracie US w drodze do Urzędu Miasta
  • koło Zamku Książąt Pomorskich

Kąpielisko Arkonka

Genialne miejsce na spędzenie ciepłego dnia. W sezonie to bardzo oblegane miejsce i trudno się dziwić. Mnogość basenów, zabawek i atrakcji na terenie kompleksu zapewni zabawę dla każdego, nie tylko dla dzieci. Są sanitariaty, gastronomia, są też gigantyczne kolejki, warto zaopatrzyć się w bilet online 🙂

atrakcje dla dzieci w szczecinie
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: gs24.pl
 
 

Jezioro Głębokie

Które miasto może pochwalić się naturalnym zbiornikiem wodnym nie tak daleko od centrum? W Szczecinie mamy jezioro Głębokie z kąpieliskiem, całkiem fajną plażą, placem zabaw, punktami gastronomicznymi. To kolejna propozycja na ciepłe dni.

atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: Wikipedia.pl
 

Wodny plac zabaw Aqua Fun

Zlokalizowany na wodzie, na Jeziorze Głębokim, jedyny tego typu plac zabaw przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia. Super sprawa!

atrakcje dla dzieci w szczecinie

Szczecin Toys Garden

Zlokalizowane przy ul. Floriana Krygiera na Gumieńcach Szczecin Toys Garden to kompleks, który promuje aktywność i wypoczynek na świeżym powietrzu. Działa w sezonie przy kąpielisku Dziewoklicz. Są kajaki, rowerki wodne, zabawki dla dzieci, a nawet paintball.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: fanpage na Facebooku Szczecin Toys Garden
 

Gospodarstwo Agroturystyczne Smętowice

Zlokalizowane na wylocie że Szczecina ranczo to fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi. Olbrzymia powierzchnia, duże wiaty do grillowania, ogromny drewniany statek, dmuchańce, mnóstwo zabawek, a do tego żywe zwierzaki – to wszystko gwarantuje godziny niezapomnianej zabawy. Moim zdaniem to jedna z najfajniejszych atrakcji dla dzieci w Szczecinie.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
 

Ranczo Podkowa

To takie mini zoo zlokalizowane w scenerii jak z westernu. Ozdobne ptactwo, kozy, konie, lamy, małpy, strusie – jest co pooglądać. Na terenie obiektu działa tez restauracja i plac zabaw. Ranczo mieści się nieopodal Szosy Polskiej, ze Szczecina trzeba kierować się w stronę Polic. Więcej zdjęć możesz obejrzeć w tym wpisie.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie

Park Kasprowicza

 
Sztandarowe miejsce spacerów szczecińskich rodzin. Piękny park pod platanami w samym sercu miasta jest oblegany przez cały rok. Szczególnie urokliwie prezentuje się latem i w marcu, gdy pod rozłożystymi drzewami kwitną tysiące tulipanów. W sezonie wokół części parku jeździ uwielbiana przez dzieci lokomotywa, jest też fontanna, można zjeść lody i różne przekąski i miło pospacerować.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: szczecin.eska.pl
 

Fontanna przy Pleciudze

 
Również w sezonie warto wybrać się na spektakl wody i światła, który jest zaprogramowany na fontannie przy Teatrze Lalek Pleciuga.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: fontanna-multimedialna.pl
 

Fontanna przy pl. Gałczyńskiego

To miejsce, które zdecydowanie warto pokazać dziecku w upalny dzień (nie zapomnij tylko wziąć ubrań na zmianę 🙂 ). To najzwyklejsza fontanna w chodniku, znana na całym świecie. Zwykła, ale zapewnia niezwykłą zabawę dzieciakom!
atrakcje dla dzieci w szczecinie
 

Holiday Park i Łasztownia/Dźwigozaury

W tym roku zamiast Wheel of Szczecin, czyli ogromnego diabelskiego młyna, mamy… cały lunapark przepełniony atrakcjami. Znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci (autka, małe kolejki, atrakcje zręcznościowe, wielki ślizg) jak i dorośli – mamy w Szczecinie aż 3 MEGA ekstremalne karuzele – łancuchową, najwyższą w Europie (80 m wysokości i 70 km/h prędkości), młot (120 km/h) i giga huśtawkę Vmaxx, na której przeciążenia sięgają 6G! Holiday Park będzie obecny na mapie Szczecina do końca wakacji, jest to atrakcja, którą trzeba odhaczyć na swojej liście! Dźwigozaury na Łasztowni również podobają się dzieciom! To miejsce, kiedyś podupadłe, dziś wygląda naprawdę… europejsko!

Zdj. Bartosz Bielicki – FP Holiday Park

Park linowy Tarzania

 
Działa przy kąpielisku Głębokie – linowe atrakcje polecane są dla starszych dzieci. Można sprawdzić swoje umiejętności, siłę i… odwagę. Park linowy to świetne miejsce dla poszukiwacza przygód!
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: pomorzezachodnie.travel

Najlepsze place zabaw w Szczecinie

 
W Szczecinie nie brakuje placów zabaw! Nawet te osiedlowe są coraz fajniejsze. Oto jednak moje ulubione, najciekawsze według mnie place zabaw w Szczecinie.

Plac zabaw przy Netto Arenie

 
Teren Netto Areny na Szafera to fajne miejsce na rodzinne spacery. Jest tu fontanna, mini amfiteatr, ciekawy plac zabaw, skatepark. Wokół jest równo i miejsca jest dużo – można śmiało pojeździć na rowerze czy hulajnodze. Warto też śledzić wydarzenia w Netto Arenie – często są tam fajne eventy dla dzieci.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
 

Plac zabaw przy Stawie Brodowskim

 
Staw Brodowski na Niebuszewie (przy ul. Komuny Paryskiej) został jakiś czas temu odnowiony, cały teren został zrewitalizowany. Oprócz tego, że sam Staw Brodowski prezentuje się przepięknie i warto wybrać się tam na spacer, w jego sąsiedztwie jest jeden z największych i najfajniejszych placów zabaw w Szczecinie.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: atrakcjedzieciece.pl
 

Plac zabaw w Parku Kasprowicza

 
Plac zabaw na północnej stronie Parku Kasprowicza, nieopodal Różanki, to kolejne miejsce, które warto pokazać dziecku. Jest na planie okręgu, jest piaszczysty – to zdecydowanie fajne miejsce dla maluchów.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
 

Plac zabaw w Parku Arkońskim

 
W Parku Arkońskim, na ul. Chopina, za terenem dawnej Akademii Rolniczej znajduje się bardzo przyjazny dziecku plac zabaw – z ciuchcią i wieloma innymi atrakcjami. Jest tam też siłownia pod chmurką.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: atrakcjedzieciece.pl
 

Skwer Misia Wojtka

Powstały całkiem niedawno Skwer Misia Wojtka na Krzekowie to pomnik słynnego Misia połączony z naprawdę fajnym placem zabaw ze wspinaczką i trampolinami. Na placu zabaw jest nawet toaleta i woda zdatna do picia – brawo!

atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: wszczecinie.pl

Atrakcje dla dzieci pod dachem

W Szczecinie znajdzie się też wiele atrakcji dla najmłodszych pod dachem – można z nich korzystać również wtedy, gdy aura nie sprzyja.

Kids Arena

 
Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci w Szczecinie – Kids Arena zapewnia ich całe mnóstwo. Wielkie, sferyczne, całoroczne namioty tworzą kompleks sal z całą masą atrakcji dla dzieci – zaczynając od kina sferycznego i restauracji sferycznej (robi wrażenie!), przez tematyczne salki urodzinowe, aż po wielkie przestrzenie z dmuchańcami, grami i ekranami multimedialnymi. Robiliśmy tam córce urodziny dla przedszkola i dzieciaki były przeszczęśliwe!
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: wszczecinie.pl
atrakcje dla dzieci w szczecinie
Restauracja Sferyczna
 

Park Rozrywki Powerland

 
Zlokalizowany na ul. Chopina nowy kompleks to wielkopowierzchniowy zadaszony park rozrywki. Jest tam całe mnóstwo atrakcji dla mniejszych i większych dzieci. To taka olbrzymia sala zabaw, z tą różnicą, że można tam spędzić cały dzień i płaci się też jednorazowo, a nie na godziny. Jeszcze tam nie byliśmy, ale znajomi bardzo polecają to miejsce – maluchom na pewno nie grozi tam nuda, i dobry sen dostają w pakiecie!
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu
 

Szczecińskie Papugarnie

 
Ja sama nie przepadam ani za ideą papugarni, ani za papugami w tak bliskim otoczeniu, ale trzeba przyznać, że odwiedzenie takiego miejsca do frajda dla dzieci. W Szczecinie działają dwie papugarnie: Carmen przy Fali i Rio na Cegielskiego. Jeśli chcesz pokazać dziecku egzotyczne ptaki i zapewnić mu nową atrakcję – trzeba to zobaczyć.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: hotmag.pl Papugarnia Rio
 

Teatr Lalek Pleciuga

Jedno z najwspanialszych miejsc na mapie dziecięcego Szczecina. Teatr Lalek Pleciuga to piękne spektakle dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Moja córka już dwukrotnie była w Pleciudze na wycieczce z przedszkola i za każdym razem wracała stamtąd oczarowana!

Multikino i Helios

W Multikinie regularnie organizowane są poranki dla dzieci – teraz lecą Kosmopieski, co weekend o 10:30. Byliśmy, mogę śmiało polecić tę atrakcję. Jeszcze fajniejszą ofertę ma Helios w Kupcu. Co drugą niedzielę o 10:30 odbywają się tam Filmowe Poranki dla dzieci z masą atrakcji w holu kina. Podczas pandemii kina niestety nie działają tak jak dotychczas.

Be Happy Sweet Art & Illusion Museum

To zdecydowanie coś nowego i wartego zobaczenia. Be Happy to nowe, cukierkowe muzeum z wystrojem w stylu pinup. To jedyne takie miejsce w Europie! Mieści się przy al. Jana Pawła II i oferuje mnóstwo wizualnych atrakcji – cukierkowe ściany, wafelkowe dekoracje, lody wystające ze ścian, basen z piankami marshmallow, gigantyczne pączki. Nigdzie w Szczecinie nie zrobisz fajniejszych zdjęć! Jest tam też pokój z huśtawkami i osiem pokoi z iluzjami optycznymi. Jeszcze tam nie byliśmy, ale to na pewno się zmieni!

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: podroze.onet.pl
 

Muzeum techniki i komunikacji

 
Zlokalizowane na ulicy Niemcewicza Muzeum Techniki i Komunikacji mieści się tuż przy Cafe Niebko. Zobaczysz tam zabytkowe pojazdy, tramwaje, syrenki, wozy do misji specjalnych. To taka fajna podróż w czasie. Byłam tam z moimi dziewczynkami, gdy jedna miała niespełna cztery lata, a druga zaledwie rok. Bardzo im się podobało.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
 

Park Trampolin

 
W Szczecinie mamy aż 3 parki trampolin. FunJump Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy, FunJump na Struga (Prawobrzeże) oraz Jump Szczecin na Mieszka I. To naprawdę świetna zabawa aktywizująca dla dzieci. Byliśmy w pierwszym z wymienionych przeze mnie miejsc i nasza trzyipółletnia wtedy córka była zachwycona tym miejscem i skwapliwie korzystała ze skocznych atrakcji.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: szczecin.eska.pl
 

Robopark Szczecin

Robopark w Szczecinie swoje wielkie otwarcie będzie miał 14 sierpnia i zostanie z nami do 27 września 2020. To wielka, interaktywna wystawa robotów – ciekawa w każdej kategorii wiekowej.

Zdj. FB Robopark Szczecin

Labirynt Laser Tag

 
To propozycja dla starszych dzieci i wielka frajda dla dorosłych 😉 Na przygotowanej arenie na 400 m2 w specjalnych labiryntach trwają wielkie pościgi i laserowe strzelaniny.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu
 

VR Planet

VR to skrót od wirtualnej rzeczywistości – bardzo modnej ostatnio formy rozrywki ze specjalnymi goglami zmieniającymi kompletnie nasz punkt widzenia. Można korzystać z jej innowacyjności (gry, zadania) w salonie VR Planet.

FiKa Szczecin

 
FiKa to kluboksięgarnia dla najmłodszych, w której często organizowane są fajne wydarzenia, takie jak spotkania z autorami książek dla dzieci czy wspólne czytanie tematycznych książek. FiKa mieści się na al. Jana Pawła II.

Wrotkarnia

Wrotkarnia Rolling Wings to pierwsze tego typu miejsce w Szczecinie. Klimat szalonych lat 80, ponad 1000m2 powierzchni, gra świateł i muzyki i ponad 150 par wrotek do wypożyczenia – to miejsce zdecydowanie zachęca rodziny z trochę starszymi dziećmi. Rolling Wings mieści się przy ul. Twardowskiego.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: fanpage na Facobooku obiektu
 

SkiPark Szczecin

SkiPark to nic innego jak zadaszony stok umożliwiający zimowe lub pseudo-zimowe szaleństwo nawet w środku lata 🙂 To jedyne tego typu miejsce w całym województwie i mieści się przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Są tam innowacyjne stoki narciarskie, kreatywne ścianki wspinaczkowe i świetna dla najmłodszych interaktywna ściana.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: fanpage obiektu na Facebooku
 

Lodowiska

Zimą warto wybrać się na lodowisko. W Szczecinie działają cztery tego typu obiekty, przy Netto Arenie, na Lodogryfie, Arkonce oraz na szczecińskiej Gubałówce. Wszystkie lodowiska mają w ofercie specjalne pingwinki ułatwiające jazdę na łyżwach najmłodszym.

atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: strona internetowa kompleksu Arkonka
 

Najlepsze sale zabaw dla dzieci w Szczecinie

Sala zabaw Tęczowa Planeta na Zawadzkiego

 
Po remoncie zmieniła się na zdecydowany plus. Są tam kulki, labirynty, gąbkowe baseny, w które wskakuje się z trampolin, zabawkowa kuchnia dla dzieci i tematyczne sale urodzinowe. Ta sala zabaw zapewni mnóstwo wspaniałej zabawy! Jej drugi oddział jest na Prawobrzeżu.
atrakcje dla dzieci w szczecinie

Bawialnia Bajkolandia na Komuny Paryskiej

 
Jeśli mieszkasz lub przebywasz na północy Szczecina – przy ul. Komuny Paryskiej, na piętrze kompleksu handlowego, mieści się przytulna i kameralna sala zabaw dla dzieci.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu
 

Zajęcia dla maluchów w Szczecinie

Bim bam bom

Centrum Edukacji i Rozwoju Bim Bam Bom to miejsce polecane przez szczecińskie mamy. Odbywają się tam zajęcia już dla najmłodszych maluchów. Jest tam rytmika, gimnastyka, sensoplastyka oraz nauka gry na różnych instrumentach.

atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu

Cuda Celestyny – warsztaty kulinarne dla dzieci

To moje niedawne odkrycie i coś, na co czekam – moje córki są jeszcze za małe, a wysłanie dzieci na takie warsztaty to moje małe marzenie – moja starsza pociecha też na to czeka. Sama kiedyś wybiorę się na warsztaty do Cuda Celestyny – bo zdjęcia i opinie mają fantastyczne, a i dla dorośli mogą pobawić się w Masterchefa 🙂

atrakcje dla dzieci w szczecinie

Yamaha

Yamaha to szkoła muzyczna dla najmłodszych w Szczecinie. Prowadzone są tam zajęcia dla maluszków już od 4 miesiąca życia (Niemowlaki w krainie dźwięków), później mamy program Szkraby i muzyka, przeznaczony dla dzieci od 18 miesiąca życia do 4 lat. To bardzo chwalona szkoła z tradycjami.

W pracowni

W pracowni to kolejne miejsce, w którym dominują zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci poznają różne techniki i rozwijają wyobraźnię, a rodzice mogą sobie przypomnieć, jaką frajdę sprawiały im niegdyś zajęcia zetpete. W pracowni zlokalizowane jest na Pomorzanach.

Baw się i buduj

 

Baw się i buduj to warsztaty dla dzieci w każdym wieku – wydarzenia jednorazowe lub całe zorganizowane cykle nauczania przez zabawę. To świetna propozycja dla małych budowniczych i konstruktorów oraz miłośników kreatywnej zabawy.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa lokalu

Szczecińska Sensoplastyka

Bardzo polecana wśród mam specjalistka od sensoplastyki pani Magda i jej zajęcia pełne frajdy – super sprawa dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych osób można nawet urządzić dziecku niezapomniane, sensoplastyczne urodziny!

atrakcje dla dzieci w szczecinie

Warsztatownia

Warsztatownia to fajne miejsce, w którym dzieci mogą kreatywnie i aktywnie spędzić czas z równieśnikami. Dzieci własnoręcznie wykonują nietypowe przedmioty, przygotowane są dla nich dwa pokoje zagadek (wg idei Escape Roomu, ale dopasowane do dzieci), jak sama nazwa wskazuje odbywają się tam liczne warsztaty, na przykład muzyczne, sensoryczne czy plastyczno-techniczne. Warsztatownia mieści się przy ul. Małopolskiej.

Quality Szkoła Językowa

Jeśli chodzi o angielski – nie mogę nie polecić szkoły mojej dawnej koleżanki z pracy. Cały zespół wkłada mnóstwo pracy i zaangażowania w pracę, a sale do zajęć są naprawdę bajeczne! Podczas ferii i wakacji w Quality bywają organizowane świetne, tematyczne półkolonie, a w trakcie roku szkolnego dzieciaki uczą się w świetnych warunkach, również bawiąc.

atrakcje dla dzieci w szczecinie

Centrum Edukacyjne Patrycji Durkin

W tym Centrum Edukacyjnym prowadzone są świetne warsztaty pt. Kreatywna Sobótka, podczas których dzieci mogą wyżyć się kreatywnie, a także w fajny sposób podczas zabawy i gier nauczyć się języka. Organizowane są tam warsztaty recyklingu, artystyczne spotkania czy spotkania Angielskiego Teatru Muzycznego. Centrum mieści się przy ul. Unii Lubelskiej.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: fanpage obiektu na Facebooku
 

Little Gym

 
Little Gym to siłownia dla najmłodszych zlokalizowana na Bezrzeczu, przy ul. Koralowej. Znajdą się tam zajęcia dopasowane dla dzieci od 4 miesiąca do 12 roku życia. W fajnej, kolorowej, atrakcyjnej i przede wszystkim bezpiecznej sali dzieci przeżywają niezapomniane sportowe przygody.
Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
źródło: strona internetowa obiektu
 

Baseny dla dzieci

W Szczecinie mamy trzy baseny przeznaczone specjalnie do nauki pływania dla dzieci. Są to: Aquarium na Warszewie, przy ul. Jodłowej, chodziłam tam ze starszą córką i tam zrealizowałam zdjęcia do wpisu Basen z dzieckiem – co musisz wiedzieć + nasze wrażenia. Oprócz tego basenu działa też Wodne Królestwo na Mierzynie, Aqua Academy na Bezrzeczu oraz Strefa H2O na Topolowej.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie
 

Zumba dla mam

 
Może nie do końca dla dzieci, ale zdecydowanie dla mam z małymi dziećmi, które chcą się trochę poruszać, a nie mają z kim zostawić maluchów. Inicjatorkami tych zajęć były szczecińskie chustomamy i ta zumba umożliwia, a nawet zachęca do tańczenia z dzieckiem w chuście lub nosidle! Jeśli interesuje Cię temat noszenia dziecka w chuście, koniecznie przeczytaj wpis Jak zacząć chustonoszenie. Zumba dla mam odbywa się w domu parafialnym przy ul. Golisza
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: radioszczecin.pl
 

Restauracje i lokale z kącikiem zabaw dla dzieci

W Szczecinie działa całkiem sporo restauracji z kącikiem dla dzieci. Jest też kilka kawiarni przyjaznych dzieciom.

Zabawa & kawa

To nowy lider na rynku klubokawiarni dla dzieci. Są tam wspaniałe ciasta, pyszne koktajle, dobra kawa, ale przede wszystkim – dużo miejsca do zabawy. Jest też mega zjeżdżalnia z kulkami, którą dzieci uwielbiają 🙂 Co ważne – część dla rodziców jest oddzielona od strefy zabawy, ale jest też osobny pokój dla rodziców z maluszkami. Można tam zorganizować urodziny. Lokal tętni życiem, i mam nadzieję, że tak zostanie! Piękny, spójny, trochę industrialny wystrój to kolejna rzecz na plus! Zabawa i kawa mieści się na ul. Mazurskiej, w samym centrum miasta.

Zdj. FB Zabawa & Kawa

Orsola

 
To piękna, marynistyczna kawiarnia i yogohaus. Przyjazna rodzinom z dziećmi, posiada spory kącik zabaw, który dzieciaki uwielbiają. Mieści się nieopodal Starego Miasta i Zamku, ale od strony centrum, przy Placu Żołnierza Polskiego.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: strona internetowa lokalu
 

Bellini

Bellini to restauracja naprzeciwko Lodogryfu oferująca naprawdę fajny, duży kącik zabaw dla dzieci, na samym końcu sali. Rodzice mogą spokojnie zjeść, dzieci są zadowolone, jedyny minus jest taki, że sala, w której jest kącik zabaw jest bardzo mała i pomieści tylko kilka rodzin. A oblężenie widać, szczególnie w weekendy w porze obiadowej.

atrakcje dla dzieci w szczecinie

Ziemniak i spółka na Deptaku

 
Kolejna bardzo fajna knajpa z baaardzo dużym miejscem zabaw dla dzieci, nawet nie mogę go nazwać kącikiem. Dzieci bawią się bezpiecznie, a rodzice mogą spokojnie zjeść mając na oku swoje pociechy. Fajne, inne menu dla dzieci! Wreszcie coś innego niż frytki i nuggetsy – dzieci mogą tu zjeść pyszną pomidorową albo placuszki ziemniaczane (między innymi!). Podobny lokal Ziemniak ma też na ul. Dworcowej.
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: strona internetowa lokalu
 

Spiżarnia Szczecińska

 
Spiżarnia to lokal zlokalizowany nieopodal Starego Miasta, na placu Hołdu Pruskiego. Można tam naprawdę dobrze zjeść, a na końcu restauracji znajduje się osobny pokój dla dzieci oraz miejsce dla mamy z dzieckiem.
 
atrakcje dla dzieci w szczecinie
 

Mała Tumska

Mała Tumska to przytulna restauracja z kącikiem dla dzieci oraz dziecięcymi niezbędnikami, typu przewijak, a nawet pieluchy! Pyszne jedzenie, przemiła obsługa i miłe wrażenia. Knajpa mieści się przy ul. Mariackiej, obok ZBiLKu.

Dom Litewski

 
Dom Litewski to rodzinna restauracja przy Wielkiej Odrzańskiej, piękna, klimatyczna, z pysznym jedzeniem i fajnym kącikiem zabaw dla dzieci.
 
atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: fanpage lokalu na Facebooku
 

Chałupa

 
Chałupa to przecudnej urody polska restauracja, która w sezonie zaprasza małych gości na wielką połać zieleni i fajny plac zabaw zlokalizowany na tyłach restauracji. To też doskonałe miejsce na imprezę w plenerze. Chałupa mieści się przy ul. Ku Słońcu.
 
restauracje dla dzieci w szczecinie

Pizza Hut Kaskada i Struga

 
Pizza Hut to sieciówka, nie wiem czy w każdej z ich restauracji jest kącik dla dzieci, ale szczecińskie lokale pod tym względem dają radę. O ile w Kaskadzie jest mały kącik dla dzieci, tak w lokalu na Struga postarali się już naprawdę nieźle, i po przebudowie obrzeża restauracji są bardziej intymne, a całe jej centrum to miejsce dla rodzin z dużym fragmentem wydzielonym dla maluchów.
 
atrakcje dla dzieci w szczecinie

Przymierzalnia

Super lokal w samym centrum, na rogu Al. Piastów i Ściegiennego. To naleśnikarnia z bardzo fajnym kącikiem zabaw dla dzieci. Jest pysznie, sympatycznie i wesoło.

źródło: fanpage lokalu na Facebooku
 

Biancafe

Biancafe to mały, biały domek przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Ostrawickiej. Jadłam tam ostatnio najlepszy na świecie czekoladowy sernik z musem z białej czekolady 🙂 A dla dzieci w sezonie oferuje świetny, zacieniony, bo w parku, duży plac zabaw. Rodzice mogą spokojnie wypić kawę i zjeść ciacho, a dzieci mają używanie.

atrakcje dla dzieci w szczecinie
źródło: fanpage lokalu na Facebooku

Szczecińskie centra handlowe

 
Szczecińskie centra handlowe oferują chwilę zabawy dla dzieci, podczas gdy rodzice chcą zrobić zakupy. Moim zdaniem faworytem jest tu Centrum Handlowe Ster, które ma super plac zabaw wewnątrz, do tego miejsce zabaw dla najmłodszych z interaktywnym ekranem, a w sezonie przed obiektem jest wielka, dmuchana gąsienica. Kaskada ma Kulkowo, gdzie dziecko od trzeciego roku życia można zostawić pod opieką animatorów i wpaść w szał zakupów. Galaxy przyciąga dzieci wielką fontanną, jest tam też sala zabaw na górnym poziomie. Super wypada też… Castorama przy Ku Słońcu, oferując super nowoczesny kącik zabaw dla dzieci z ekranem interaktywnym. Auchan Kołbaskowo od niedawna również ma fajne miejsce do zabawy, niestety wiele z tych miejsc podczas pandemii pozostaje zamkniętych. Na pewno działają punkty w Kaskadzie i Galaxy.
 
atrakcje dla dzieci w szczecinie
Kącik dla dzieci w Castoramie (z powodu koronawirusa nie działa)
 

Jesteś właścicielem jednego z takich miesc? Jeśli chcesz, żebym je zrecenzowała – zapraszam do kontaktu mailowego na adres mag.moszynska@gmail.com. Dotyczy to również restauracji – przykładową recenzję znajdziesz tutaj.

 

Widzisz w tym wpisie braki? Daj mi znać, o jakie miejsce czy miejsca powinnam uzupełnić ten post!

Jeśli szukasz podobnych miejsc z atrakcjami dla dzieci w Poznaniu – serdecznie zapraszam Cię do mojej koleżanki po fachu, Blond Pani Domu, o TUTAJ.
 

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ