List do samej siebie… 20 lat temu

Witaj, mała! Nawet nie wiesz, ile przed Tobą. Fascynująca podróż zwana życiem. Już teraz je kochasz, prawda? Ale nie zawsze będzie tak miło i beztrosko. Co nie znaczy, że nie będzie dobrze. Posłuchaj mnie uważnie, to co Ci teraz powiem pomoże Ci na Twojej drodze. 

Kiedy się urodziłaś dla swoich rodziców byłaś całym światem. Wciąż jesteś. Masz dopiero 10 lat i niewiele wiesz o życiu. Zawsze jednak w nim będą oni – Twoi rodzice. Szanuj ich i kochaj, póki są. 
 
Teraz dorastasz, a droga stąd do dorosłości jest krótsza niż Ci się wydaje. To czas nauki, prób, pierwszych, lecz bardzo ważnych decyzji A także czas popełniania błędów. Każdy je popełnia, nie martw się. Pozwól sobie na nie i ZAWSZE pamiętaj, że wszystko co Cię spotyka, sukcesy, ale i porażki czyni Cię dokładnie taką osobą, jaką jesteś. 
 
Głupoty rób… świadomie. Młodość ma to do siebie, że i ich nie braknie. Znaj jednak umiar i granice tak, żebyś zawsze mogła bez skrępowania samej sobie spojrzeć w oczy w lustrze. 
 
Nie żyj tak, jakby jutra miało nie być. Zawsze trzeba myśleć o jutrze, bo bez niego dziś nie miałoby sensu. Żyj jednak tak, żeby z dziś wycisnąć jak najwięcej i by co wieczór zasypiać z poczuciem, że zrobiłaś wszystko, by to był dobry dzień. 
 
#adatowypada
 
 
A teraz najważniejsze. To, co robisz rób tak, byś to Ty była z tego zadowolona. Wiedz, że jesteś jedyną osobą, która będzie z Tobą w momencie narodzin, i jedyną, która będzie obecna na łożu Twojej śmierci. Tylko Ty. Tak, w życiu otaczać Cię będzie mnóstwo ludzi, ale we wszystkich momentach swojego życia towarzyszysz sobie … Ty sama. Bądź dla siebie dobrą przyjaciółką. 
 
Wiele razy spotkasz się w życiu ze ścianą. Będą mówić, że nie wypada, że to się nie uda, że chyba upadłaś na głowę. Ale pamiętaj, o tym, że 
 

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.                

Paulo Coelho Alchemik

#adatowypada
 
 
A gdy dopadnie Cię zwątpienie, powtórz sobie, że 
 

Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę.

Winston Churchill 
 
I nastaw się pozytywnie! To od Ciebie zależy jak będzie wyglądało Twoje życie, nawet najbardziej słotnego dnia! 
 
Jedna bardzo znana piosenkarka w moich czasach, Lady Gaga, odbierając Oscara powiedziała: 
 

Miałam kiedyś chłopaka, który powiedział mi, że nigdy nie osiągnę sukcesu, że nigdy nie będę nominowana do Grammy, nigdy nie nagram hitu – i miał nadzieję, że wszystko co robię, będzie porażką. Powiedziałam mu, że kiedyś – jak już nie będziemy razem – nie będzie w stanie zamówić kawy w pie*******j kawiarni, nie słuchając mojej piosenki i nie oglądając mojego teledysku.
Jeśli siedzisz teraz na kanapie i to oglądasz – to chcę Ci powiedzieć, że to była ciężka praca. Pracowałam ciężko przez długi czas. Tu nie chodzi o wygrywanie – ale o to, że nigdy się nie poddałam. Jeśli masz marzenie – walcz o nie! To dyscyplina i pasja. Nie chodzi o to, ile razy coś Ci się nie powiodło – ale o to, ile razy upadłaś i wstałaś ponownie! Bądź dzielna i walcz o to, czego chcesz!

Bądź jak ona! Wierz w siebie i swoje pomysły. Kształtuj swoje umiejętności i charakter. Nigdy nie wątp w to, jak bardzo wartościowa jesteś. Wiedz, że idziesz po coś wielkiego. Nieistotne, czy będzie to oscarowa rola, czy wyrywająca z butów zabawa dla Twoich dzieci. 
 
#adatowypada
 
 
Niech wszystko, co robisz będzie na sto procent. A wiesz kiedy tak będzie? Kiedy w to uwierzysz! Ty i nikt inny. 
 
Kiedyś będziesz miała dzieci, wiesz? Będą patrzeć na Ciebie każdego dnia. W jaki sposób? To Ty o tym zdecydujesz. Swoją postawą, swoim zachowaniem i swoim uczuciem do nich. Staraj się i bądź dla nich przykładem! 
 
Z problemów czyń wyzwania. Wtedy dni nie będą wypełnione przykrymi obowiązkami, a ciekawymi zadaniami. 
 
Bądź sobą, mała. Choć wcale nie tak łatwo znaleźć prawdziwą siebie. Ale uda Ci się, wiem to!
 
ada to wypada
———————–
Wpis powstał w ramach akcji społecznej #ADAtoWYPADA organizowanej przez Anię z bloga popaprana.pl

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ