Gra, która podbija serca rodziców – i jest darmowa!

Jak często rozmawiasz ze swoim dzieckiem? Założę się, że każdego dnia, prawda? Czy jednak poruszasz tematy, które Tobie wydają się oczywiste, a dla malca wcale takie być nie muszą? Szczęście, złość, niepokój… Z grą ‘Ciekawskie zwierzaki‘ zacieśnisz więź z dzieckiem, porozmawiacie prawdziwie, głęboko, a wszystko w formie zabawy i to… za darmo! Zobacz na czym polega rozgrywka i pobierz swoją grę!

ciekawskie zwierzaki

Gdy autorka gry ‘Ciekawskie zwierzaki‘, Ola z bloga Mamologia – z wykształcenia psycholog i pedagog, z zamiłowania propagatorka rodzicielstwa bliskości, w życiu mama Frania, szukała blogerów chętnych do przetestowania jej najnowszego dzieła – zgłosiłam się bez wahania. I okazało się, że ‘Ciekawskie zwierzaki’ ukazały nagą i przykrą prawdę, której nie byłam świadoma.

ciekawskie zwierzaki

Dotychczas nie rozmawiałam z dzieckiem na ‘trudne’, wymagające tematy!

Przynajmniej nie z reguły. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by spytać starszą córkę co to jest przyjaźń; jak można ją uspokoić, gdy się złości; co sprawia, że czuje się szczęśliwa… Dlatego gdy po raz pierwszy spróbowałyśmy grać w ‘Ciekawskie zwierzaki’

Zrobiło mi się trochę przykro

Bo poczułam, że coś ważnego dla mojego dziecka w jego wychowaniu pominęłam, a nasze rozmowy, mimo że częste, były, cóż… takie zwyczajne. Powierzchowne. To uczucie wzmógł fakt, że Maja, 4,5-letnia dziewczynka, miała pewne opory przed odpowiadaniem na niektóre zadawane przez zwierzaki pytania. Było widać, że nie umie rozmawiać w ten sposób.

ciekawskie zwierzaki

Trochę zła na siebie, ale też gotowa do boju i pełna chęci i determinacji, by poprawić jakość naszych rozmów, polepszyć relacje i po prostu poznać się lepiej – obiecałam sobie i córce, że będziemy próbować, grać, i rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać.

Z każdą kolejną rozgrywką jest coraz lepiej i lepiej, a Maja staje się coraz bardziej wygadana i widać, że umiejętność wyrażania uczuć znacznie jej podskoczyła! Jest też bardziej otwarta i z coraz większą chęcią siada do gry 🙂

Na czym polega gra ‘Ciekawskie zwierzaki’?

Sama rozgrywka jest bardzo prosta – mamy do dyspozycji planszę z 50 polami, każde pole to pytanie – a te są naprawdę różne, łatwe i trudniejsze, pozwalają poznać się lepiej, nawet najbliższym członkom rodziny, umocnić więzi, fajnie spędzić czas, i zrobić to naprawdę jakościowo! Gracze rzucają kostką i poruszają się po planszy odpowiadając na pytania zadawane przez, a jakże, ciekawskie zwierzaki 😉 To fajny patent, by zachęcić dziecko do głębszego myślenia, spojrzenia na pewne sprawy z innej perspektywy i po prostu do chwili szczerości.

Ciekawskie zwierzaki do pobrania ZA DARMO!

Ola, twórczyni gry, chce udostępnić tę grę jak najszerszej grupie odbiorców – rodzicom, opiekunom, dzieciakom i ma wielką nadzieję na to, że pomoże ona wielu polskim rodzinom – być razem, rozmawiać, poznawać się z każdym kolejnym pytaniem. Oto, co pisze o grze sama autorka:


Ta gra, choć pozornie wydaje się banalna, otwiera głowy i serca. Zbliża, pozwala lepiej poznać siebie i innych, uczy dzielenia się emocjami, doświadczeniami i przeżyciami. Bawcie się dobrze!

Mamologia.pl

Rodzice, którzy już przetestowali grę są nią zachwyceni – jest tak prosta, a wnosi tyle w życie całej rodziny! Grę ‘Ciekawskie zwierzaki’ możesz pobrać całkowicie za darmo z bloga Oli, o tutaj:

CIEKAWSKIE ZWIERZAKI DO POBRANIA I DRUKU

Do gry będą Ci potrzebne tylko pionki i kostka, i oczywiście wydrukowana plansza oraz kartka z pytaniami 🙂

Mam nadzieję, że skorzystasz i że spodoba Ci się tak bardzo, jak mnie i wszystkim innym rodzicom, których serca zostały szturmem podbite przez sympatyczne zwierzęta i mądrą panią psycholog 🙂

sprytna mama blog

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ