Grudzień to czas, gdy większość z nas przynajmniej myśli o swoich pragnieniach. Dzieci, ale i dorośli. Pisanie listu do świętego Mikołaja do piękna tradycja, dlatego, mimo, że moja mała Maja jeszcze nie umie czytać ani pisać, a nawet nie rozumie, o co w tym wszystkim chodzi, napisałam w jej imieniu krótki list do Mikołaja.

‘Drogi Święty Mikołaju!

Mamy do Ciebie z Mamą nietypową prośbę. Nie chcemy w tym roku niczego dla siebie. Nam już niczego więcej do szczęścia nie potrzeba, mamy wszystko, co najważniejsze. Ze smutkiem jednak obserwujemy, co dzieje się na świecie, w naszym bliższym i dalszym otoczeniu.

Prosimy Cię tylko o jedną rzecz. Jeśli możesz, spraw, żeby wszystkie dzieci na świecie były zdrowe. Świat byłby taki piękny bez chorób i wypadków, nieprawdaż? Szczególnie miło byłoby, gdyby los oszczędzał tych malutkich, niewinnych zupełnie ludzi.

Mikołaju, możesz sprawić, że świat będzie lepszy, prawda?

Zrób to, prosimy, byłyśmy w tym roku bardzo grzeczne…’

A teraz kilka słów o grudniowo – świątecznych ubraniach. W sklepach aż roi się od sweterków, bluzek, spodni, piżam, no właściwie wszystkiego w świąteczne wzory. Gwiazdki, bałwanki, choinki, renifery, czego dusza zapragnie. Fajnie jest mieć w swojej szafie coś w ten deseń, a pokusa jest jeszcze większa, jeśli chodzi o dziecko.
Nie odkryję Ameryki pisząc, że ubranka dziecięce są masakrycznie drogie. Szczególnie te kupione nie na promocji 😉 Na szczęście mamy Pepco! Czasem jakość ciuszków oferowaną przez tę sieciówkę jest wątpliwa, ale zdarzają się wyjątki – a jeśli chodzi o ciuszki sezonowe, takie typowo świąteczne, które będą ubrane tylko kilka razy, a za rok będą już za małe – jesteśmy w domu! Za spodnie i koszulkę zapłaciłam niecałe 30 zł. Ponadto w Pepco jest naprawdę duży wybór. Świątecznie polecam! 🙂
Maja

Spodnie, bluzka – Pepco
Buty – H&M

Magda

Śnieżynkowy sweterek – H&M

A Wy, lubicie codzienne ubrania w świątecznym wydaniu?

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ