14 grudnia 2015

Nasz List do Mikołaja + tania grudniowa stylizacja


Grudzień to czas, gdy większość z nas przynajmniej myśli o swoich pragnieniach. Dzieci, ale i dorośli. Pisanie listu do świętego Mikołaja do piękna tradycja, dlatego, mimo, że moja mała Maja jeszcze nie umie czytać ani pisać, a nawet nie rozumie, o co w tym wszystkim chodzi, napisałam w jej imieniu krótki list do Mikołaja.


'Drogi Święty Mikołaju!

Mamy do Ciebie z Mamą nietypową prośbę. Nie chcemy w tym roku niczego dla siebie. Nam już niczego więcej do szczęścia nie potrzeba, mamy wszystko, co najważniejsze. Ze smutkiem jednak obserwujemy, co dzieje się na świecie, w naszym bliższym i dalszym otoczeniu.

Prosimy Cię tylko o jedną rzecz. Jeśli możesz, spraw, żeby wszystkie dzieci na świecie były zdrowe. Świat byłby taki piękny bez chorób i wypadków, nieprawdaż? Szczególnie miło byłoby, gdyby los oszczędzał tych malutkich, niewinnych zupełnie ludzi.

Mikołaju, możesz sprawić, że świat będzie lepszy, prawda?

Zrób to, prosimy, byłyśmy w tym roku bardzo grzeczne...'
A teraz kilka słów o grudniowo - świątecznych ubraniach. W sklepach aż roi się od sweterków, bluzek, spodni, piżam, no właściwie wszystkiego w świąteczne wzory. Gwiazdki, bałwanki, choinki, renifery, czego dusza zapragnie. Fajnie jest mieć w swojej szafie coś w ten deseń, a pokusa jest jeszcze większa, jeśli chodzi o dziecko.

Nie odkryję Ameryki pisząc, że ubranka dziecięce są masakrycznie drogie. Szczególnie te kupione nie na promocji ;) Na szczęście mamy Pepco! Czasem jakość ciuszków oferowaną przez tę sieciówkę jest wątpliwa, ale zdarzają się wyjątki - a jeśli chodzi o ciuszki sezonowe, takie typowo świąteczne, które będą ubrane tylko kilka razy, a za rok będą już za małe - jesteśmy w domu! Za spodnie i koszulkę zapłaciłam niecałe 30 zł. Ponadto w Pepco jest naprawdę duży wybór. Świątecznie polecam! :)

Maja

Spodnie, bluzka - Pepco
Buty - H&M

Magda

Śnieżynkowy sweterek - H&M


A Wy, lubicie codzienne ubrania w świątecznym wydaniu?

2 komentarze:

  1. Lila w swojej szafie też ma te spodenki! I to jest właśnie jedna z tych rzeczy, której jakość jest naprawdę dobra.;)
    Maja śliczna!:*

    OdpowiedzUsuń
  2. Tęsknię za Pepco. Choć u nas Primark jest takim mega Pepco :p Moim zdaniem szkoda przepłacać, szczególnie przy małym dziecku, które szybko wyrasta. Nie oszczędzam jedynie na butach. One muszę być dobre. A potem, jak już dziecię chwile się wstrzyma można kupować droższe i lepsze jakościowo ubrania :)

    OdpowiedzUsuń

TOP