20 stycznia 2016

DIY: Prezent - słoiczek rozmaitości dla babci


Nie macie pomysłu na prezent na Dzień Babci (albo Dziadka), a może wszystkie inspiracje wydają Wam się oklepane? Wychodzę dziś do Was z własną propozycją, którą, przyznam szczerze, nawet nie wiedziałam jak nazwać. Łatwy, szybki w wykonaniu, nawet na ostatnią chwilę prezent dla spóźnialskich, ale przede wszystkich dla lubiących kreatywne upominki zrobione własnoręcznie. Słoiczek rozmaitości dla babci - zobaczcie, o co w nim chodzi.

Cała zabawa polega na tym, żeby przygotować małe losy z różnymi napisami - które przedstawiają to, co chcielibyśmy, a raczej, co babcia sama chciałaby sobie sprezentować. Są to drobnostki, ale mogą być też większe rzeczy - co ważne, wcale nie materialne. Wśród naszych losów znalazły się: kupon na spacer, pozwolenie na danie jedzonka, licencja na całowanie stópek, poranne przytulanki, bon na 100 buziaków, kumulacja: wspólna nocka, rozbiłaś bank: weekend z Mają, wyjście na zakupy oraz szczęśliwy traf - czyli to, czego dusza zapragnie ;) 

Zasady ustalają rodzice wręczając prezent - u nas babcia przez cały rok mogła wykorzystać swoje kuponiki wtedy, kiedy chciała.Każdy kuponik wycięłam, na górze z dwóch stron oklejając taśmą klejącą.


Na powierzchni taśmy dziurkaczem robiłam obok siebie 2 dziurki. Następnie przeplatałam przez nie wstążkę i wiązałam kokardkę.


Gotowe! Nie musi być idealnie, od linijki, Fajnie, żeby było kolorowo i od serca!


Gotowe kuponiki wrzuciłam do ozdobnego słoiczka, przykryłam serwetką i przewiązałam wstążką. To znaczy, oczywiście, wszystko zrobiła Maja ;) Wybaczcie jakość zdjęć, robione były naprędce i późnym wieczorem ;)


Myślę, że taki słoiczek rozmaitości to fajny prezent nie tylko z okazji Dnia Babci. Możemy go wykorzystać tak naprawdę przy każdej okazji. A radość obdarowanego jest gwarantowana!

A Wy, jakie planujecie prezenty na Dzień Babci?

3 komentarze:

  1. no piękny prezent :) bardzo pomysłowy

    OdpowiedzUsuń
  2. To takie urocze :) Pamiętam, że robiłam takie upominki w młodości dla przyjaciółek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mi się ten pomysł podoba. Chyba w przyszłym roku Ci go podkradnę.

    OdpowiedzUsuń

TOP