18 lutego 2016

Mama - Nie! Ja sama!


Słyszałam o tym, że dzieci często mają etapy Zosi Samosi. Ale nie przypuszczałam, że przytrafi się nam to tak szybko! Dorasta mi córka! 

Chcę ją nakarmić - 'Nee'. Głową macha na boki z taką prędkością, że aż wiatr wieje. Jak mały wentylator ;) Ona siama. Łyżka w łapkę i heja. To nic, że serek wiejski zazwyczaj ląduje na ubranku. Krzesełku. Podłodze. I w moim oku. Chcę ubrać kapcie - 'Neeee'. Siama. Prawy na lewą, lewy na prawą, zapiąć nie umie, ale dobra. Oto i nasza Zosia Samosia. 

Gdy mówię, że idziemy na spacer, biegnie po buty. Zakłada je oczywiście sama. potem leci po szalik, mimo, że za nim nie przepada. Wie, że taka jest kolejność. W międzyczasie nadstawia rączki, żeby ubrać jej kurtkę, i szybko szybko szuka czapy (mimo, że jej szczerze nie cierpi!). Nie ma czasu do stracenia, wszystko musi być zrobione na wczoraj! Drepcze do drzwi. Siama oczywiście. Bo wózek to złooo. Na szczęście czasem udaje się ją do niego przekonać. Za pomocą chrupka albo wafelka ryżowego wciśniętego w każdą z dwóch ciekawskich łapek :)

Maja dorasta. Z dnia na dzień widzę, że umie, rozumie, mówi, pokazuje coraz więcej. Zadziwia mnie każdego dnia! Chętnie chwali się swoimi postępami. A ja pękam z dumy!

Dziś na przykład swój słowny repertuar zasiliła o słowa 'czapka', 'ciocia' i 'jajo'. Nasza mała mądrala! A teraz popatrzcie, jak pięknie siama-siama lata po osiedlowych chodnikach :)A u Waszych pociech, kiedy pojawił się etap 'siam-siama'? :)

Maja

Kurtka Zara
Spodnie Pepco
Buty CCC

3 komentarze:

  1. W naszym przypadku zaczęło się gdzieś koło 10 i 11 miesiąca Łucja siama zaczęła jeść nie dało się jej nakarmić a od kilku dni dreptamy po osiedlowym chodniku i oczywiście tak jak u Was-siama by chciała ! W sobotę kończy rok ! ❤

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas etap ja sam rozwija się już od kilku miesięcy, ale mnie najbardziej rozwala kiedy mój synek usiłuje sam sobie zapiąć suwak kurtki, oczywiście mu to nie wychodzi i oczywiście złości się kiedy chcę go wyręczyć :D wychodzenie z domu nieco się przez to przedłuża ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. A u nas jeszcze się nie zaczęło ,moja córeczka ma 13 i pół miesiąca :) Ania

    OdpowiedzUsuń

TOP