Bycie mamą to wielka radość. Jestem bardziej niż pewna, że każda z mam potrafi jednak wymienić kilka rzeczy, które są w macierzyństwie trudne. Małe niedogodności, które czasem sprawiają, że czujemy się złymi matkami, niezaradnymi paniami domu, przytłoczonymi kobietami. Dobre nastawienie to najlepszy sposób na zwalczenie złych myśli!
Being a mom is a real joy. Nevertheless, I’m more than sure that each mom can tell a few things they find difficult in motherhood. Tiny inconveniences, which sometimes make us feel bad mothers, crappy housewives, oppressed women. Positive approach is the best way to cope with bad thoughts!

Tylko pomyśl… Czy naprawdę będziesz szczęśliwsza, gdy pranie będzie równo poskładane w szafkach? Czy będzie Ci rzeczywiście lepiej, gdy podłogi będą lśnić, mimo, że wymyjesz je resztkiem sił między pracą a obiadem? Nie twierdzę absolutnie, że mamy, które mają porządek w domu są złe, podziwiam je, i sama chciałabym tak potrafić. Chcę tylko pocieszyć te, które czasem nie zdążą posprzątać, ugotować obiadu, czy ułożyć misternej fryzury.
Just think… Will you really be happier, when the laundry is aligned on shelves? Will you feel better when the floor is clean, even if you do it on your last legs between your work and dinner? I do not claim that mothers able to keep their houses clean are bad, I admire them and I would love to do so. I just want to comfort these, who are sometimes short of time to clean up, cook dinner or be perfectly coiffed.
Sama czasem (przepraszam, ekhm… dość często) narzekam, że nie udaje mi się utrzymać porządku w domu, czeka na mnie sterta prasowania i wszystko robię w biegu. Wtedy staram się na chwilę zatrzymać. Zapewniam i siebie, i Ciebie, że dziecko nie będzie pamiętało okruszków leżących na podłodze. Nie zapamięta mamy z rozczochranymi włosami. Nie będzie wypominać Ci, że szyba od prysznica nie zawsze jest idealnie czysta. 
From time to time (well, to be honest, quite often) I do complain that I cannot keep my house clean, a mountain of laundry is waiting for me to iron it and I do everything in a rush. Then I try to stop for a moment. I assure myself and you, that baby will not remember crumbs on the floor. Will not remember mom with messy hair. Will not point out that shower glass is not always perfectly clean. 
Życie pędzi. Wszystkim brakuje czasu, a dobra organizacja to jedna z najlepszych, ale też najtrudniejszych do wypracowania cech, przynajmniej dla mnie. Nie będę biczować się za to, że nie zawsze wszystko jest na tip-top. Niezadowolona, wiecznie strudzona mama to też zmartwienie dla dziecka. Uśmiechnę się, wypnę pierś do przodu, przytulę mocno swoje dziecko i poświęcę mu jeszcze więcej czasu – będzie takim maluchem jeszcze tylko przez chwilkę! Wyjdę na spacer, pobawię się z nim – poczucie bezpieczeństwa i uczucie radości – to właśnie to mała wyniesie z tego okresu. Nie pozwolę małym niedogodnościom na zachwianie tych najważniejszych rzeczy. Czysto w domu będę mieć na emeryturze 🙂
Life flies. Everybody is short of time and being well-organised is one of the best and the most difficult things, for me at least. I will not punish myself for not always being perfect, not always being good. Unhappy, tired mom is an anxiety for a child. I will smile, I will keep my head high, I will hug my baby strongly and devote her even more time – she will be such a little girl for a while only. I will go for a walk, play with my baby girl – sense of security and feeling of joy – these are the things she will remember from this time. I will not let small inconveniences ruin them. I will have a clean house when I’m retired 🙂
Maja
Dres / tracksuit: Coccodrillo
Magda
Koszula / shirt: Reserved

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-92187595-1’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ