jak to jest byc mama dwojki

Jestem podwójną mamą. Mam dwie wspaniałe córeczki. Niesamowite! Kiedyś w życiu nie pomyślałabym, że tak odnajdę się w macierzyństwie i że moje życie będzie kręcić się wokół dzieci, i to jeszcze przed trzydziestką. Tak się jednak stało! Jeszcze w ciąży pisałam o swoich obawach i ciekawości związanej z byciem mamą dwójki dzieci. Co z nimi? Jak wygląda nasza rzeczywistość?

Jeszcze nie udało mi się osiągnąć wymarzonego rytmu dnia i równowagi, wciąż się miotam i w swoich działaniach jestem bardzo chaotyczna, choć staram się jak najbardziej zorganizować. Jesteśmy jednak w czwórkę dopiero niecałe dwa tygodnie i wiem, że organizacja przy dwójce maluchów wymaga nieco więcej wprawy i w końcu to ogarnę.

Co z obawami, o których pisałam tutaj?

Bałam się porodu

Miałam co prawda planowane cesarskie cięcie, ale bałam się go strasznie. I wcale nie bałam się bólu po, a znieczulenia i tego, że pojawią się komplikacje. Sama operacja była rzeczywiście dość straszna tak ‘na zimno’ (pierwszy raz rodziłam naturalnie, dopiero na koniec miałam cesarkę, wymęczona skurczami i otumaniona lekami operację pamiętam jak przez mgłę), w trakcie myślałam ‘Nigdy więcej’, ale już kilka godzin po stwierdziłam, że wszystko da się przeżyć. A lęk przed znieczuleniem w kręgosłup był absurdalny (nie boli nic!), choć chwilę przed trzęsłam się jak galareta 🙂

Bałam się rozłąki z Mają

Zupełnie niepotrzebnie, bo starsza córeczka dwie doby bez mamy przeżyła już niejeden raz i jak zwykle bawiła się świetnie z babcią.

Bałam się początkowych problemów

Takich jak ulewanie, kolki… Jesteśmy na początku tej drogi, jeszcze wszystko może się zdarzyć. Mogę jednak z całą pewnością powiedzieć, że te ‘problemy’ nie urastają do aż takiej rangi przy drugim dziecku. Wszystko biorę na klatę, jestem znacznie spokojniejsza i mniej panikująca, niż przy Mai.

Bałam się zazdrości Mai

Póki co niepotrzebnie! Maja od początku pokochała młodszą siostrę i jest w stosunku do niej naprawdę cudowna, a ich pierwsze spotkanie to jedna z najpiękniejszych chwil w moim życiu!

Bałam się, że sobie nie poradzę, bałam się zderzenia z rzeczywistością

Wciąż się boję 😉 Przez pierwszych kilka tygodni mamy do pomocy babcie, a później… Niech się dzieje wola nieba 😉

…jak będzie wyglądała?

Mała Sara jest klonem swojej starszej siostry (i taty, oczywiście). Na zdjęciach z okresu noworodkowego Mai i aktualnych zdjęciach Sary ciężko je odróżnić. Cieszę się, bo marzyłam o tym, żeby dziewczynki były do siebie podobne.

…pierwsze spotkanie/relacje sióstr

Jak pisałam wcześniej… było niesamowite. Do domu przyjechaliśmy dość późnym wieczorem, ale Maja wystrojona i przejęta czekała na młodszą siostrę. Jej pierwsze gesty w jej kierunku, wyraz jej twarzyczki, nieznane dotąd emocje na jej buzi… nigdy tego nie zapomnę! ‘Muszę ją przytulić!’, ‘Muszę dać jej buziaczka!’, ‘To moja siostra?’ – moja wspaniała, mądra i wrażliwa córeczka właśnie takimi słowami przywitała siostrzyczkę.

…charakter i upodobania Sary

To oczywiście jeszcze się okaże. Na razie, jak to noworodek, z całą pewnością mogę stwierdzić, że lubi jeść i spać. I oby jak najdłużej!

…czy będzie spała…

Będzie… w końcu musi 😉 A czy da nam spać w nocy, to jeszcze się okaże. Przez te kilkanaście dni jest w porządku, po ciążowej bezsenności i szkole życia, jaką zafundowała nam Maja radzę sobie całkiem nieźle z deficytem snu. Mam nadzieję, że i moje nastawienie do tego tematu się nie zmieni i jakoś przebrniemy przez te najtrudniejsze pod tym względem miesiące.

…jak to jest???

Jak to jest być mamą dwójki? Wspaniale! I trochę strasznie! W końcu wychowanie jednego dziecka to wielkie wyzwanie, przy dwójce to już masterklasa. Rodzice trójki dzieci to już dla mnie synonim heroizmu 😉 Wciąż się siebie uczymy i redefiniujemy naszą rzeczywistość i rodzinę. Mam nadzieję, że pojawienie się na świecie naszej drugiej księżniczki tylko nas wzmocni i sprawi, że BĘDZIEMY bardziej. Serio, jeszcze dwa tygodnie temu jej z nami nie było? Niemożliwe!
jak to jest miec dwojke dzieci
jak to jest miec dwojke dzieci
jak to jest byc mama dwojki
jak to jest miec dwojke dzieci
jak to jest byc mama dwojki
jak to jest byc mama dwojki

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ