Matka też kobieta (wyrzuć legginsy do wora!)

Bycie mamą to niełatwe zadanie. Czasem wręcz nie lada wyczyn. Rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na to, żeby zrobić cokolwiek na spokojnie, od A do Z za jednym zamachem. Naszym światem rządzi dziecko i nie ma w tym nic dziwnego. Często jednak zapominamy, że matka to też kobieta. Nie dbamy o siebie tak jak wcześniej, makijaż robimy w 3 minuty albo wcale, a naszym ulubionym strojem są legginsy i sprany T-shirt.

Matka też kobieta!

 
I to będzie najważniejszy punkt dzisiejszego programu! Porównując swoje życie sprzed macierzyństwa, i teraz mając dziecko, dzieci – zastanów się – ile mniej robisz dla siebie? Ile procent czasu, który wcześniej przeznaczałaś na własne przyjemności zostaje przekierowane na inne, ważniejsze rzeczy? Bo to, że zmieniły się Twoje priorytety, jest oczywiste! Chyba tak ma być, właśnie tak. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zaszaleć. Ubrać się pięknie, ułożyć fryzurę, zrobić makijaż, założyć szpilki i poczuć się jak milion dolarów! 
 

Czasem dopiero będąc Kopciuszkiem doceniamy to, jak wspaniale jest stać się królową balu!

 
To, że jesteśmy mamami nie oznacza, że mamy rezygnować z siebie. To, że poświęcamy się dziecku nie wyklucza tego, żebyśmy raz na jakiś czas były egoistkami. Bo zdrowy egoizm jest dobry, nie tylko dla nas, ale dla całej naszej rodziny! W końcu nie bez powodu mówi się, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, prawda?
 
Obiecaj więc, sobie przede wszystkim, ale mnie też – że znajdziesz dzień, znajdziesz okazję, wygrzebiesz z szafy najpiękniejszą kieckę, jaką masz, najmodniejsze, niekoniecznie wygodne szpilki, zrobisz się na bóstwo i poczujesz się królową swojego życia. Piękną, zadbaną kobietą, która ma nie tylko obowiązki, ale też chwilę dla siebie. Wyrzuć te legginsy do wora, choć na chwilę. Jeśli dasz radę, załatw opiekę nad dziećmi i wyjdź z mężem na randkę. On na pewno też doceni to, że mimo codziennego natłoku spraw miałaś czas i chęć, by zorganizować wspólny czas, i to w tak pięknym wydaniu. Przypomnij sobie czasy, gdy to Ty czułaś się najważniejsza. Było wspaniale, prawda?
 
Dobra, każda matka pewnie mi to przyzna, teraz jest dużo lepiej! I nie da się czasu sprzed macierzyństwa porównać do tego teraz. Nie da się wyobrazić sobie świata bez swoich dzieci. To byłoby najsmutniejsze, co by mogło nas spotkać. Więc ciesz się tym macierzyństwem, natłokiem spraw i tym, że to Ty trzymasz ten cały rodzinny majdan w ryzach. Ale nie zapomnij cieszyć się tym wszystkim też w sukience. Nie tylko w legginsach. Umowa stoi?
 
Ja też pozwalam sobie na taki wygląd tylko od święta. Na co dzień nietrudno spotkać mnie w Biedronce bez makijażu, w rozczłapanych butach. W legginsach oczywiście. Ale gdy już mogę, jest okazja i chęć, nie waham się sięgać po bardziej kobiece stylizacje. Szpilki (póki jeszcze mogę, a uwielbiam je od zawsze!), sukienkę i makijaż. Ta ciążowa sukienka to moje ostatnie odkrycie ze sklepu www.pieknamama.pl. Gdy tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że musi być moja! Nigdy wcześniej nie kupowałam specjalnie ciążowej, wyjściowej garderoby, tym razem jednak postanowiłam zrobić wyjątek. 
 
Wiesz, to niełatwe, pokazywać się tak nie nosząc obowiązkowego w dzisiejszych czasach rozmiaru S. Ale chyba dorosłam już do tego, żeby zaakceptować swoją sylwetkę, bo zmienić jej póki co nie mogę. W ciąży jest to trochę łatwiejsze, przyznaję. Choć z drugiej strony trochę trudniejsze, w końcu zaokrąglamy się, najczęściej nie tylko na brzuchu. Więc proszę Cię o wyrozumiałość. Bo staram się polubić siebie, w każdym wydaniu. A to jedna z najtrudniejszych rzeczy!
 
Mamom w ciąży z całego serca polecam sklep internetowy z odzieżą ciążową www.pieknamama.pl. Zresztą zobaczcie same, mają taki piękny i szeroki asortyment, że trudno przejść wobec niego obojętnie. A, i jeszcze udało mi się uzyskać rabat dla moich czytelniczek – wpisując w koszyku kod MAGDAM2017 masz minus 10 % na cały asortyment.

 

 
 
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta
Matka też kobieta

Cieszę się, że tu jesteś i że interesują Cię moje treści! Bądź na bieżąco i:

- polub moją stronę na Facebooku TUTAJ
- dołącz do mojej grupy Zadbane i zaradne mamy :)
- śledź kadry z naszego życia i moje kulinarne poczynania na Instagramie TUTAJ
- inspiruj się ze mną na Pinterest TUTAJ
- A jeśli jesteś lub chcesz zostać użytkownikiem Thermomixa, koniecznie śledź mój Thermomixowy profil Magda M. i TM TUTAJ