7 września 2017

A gdyby tak zatrzymać czas...

A gdyby tak zatrzymać czas...

A gdyby tak zatrzymać czas... Na pewno pamiętasz moment, gdy Twoje maleństwo leżało Ci na brzuchu skulone, bezbronne i potrzebujące Cię jak nigdy. Na pewno pamiętasz, jak podtrzymywałaś jedną ręką jego pupę, drugą głaskałaś po pleckach, całowałaś czubek głowy i wdychałaś ten odurzający zapach noworodka. Czas płynie tak szybko!

Mam wrażenie, że zdecydowanie za szybko. Moja malutka Sara ma już dwa miesiące i WCALE nie jest taka malutka. Nie mam już w domu tego kurczaczka, którego przywieźliśmy ze szpitala. Ciągle jest najwspanialsza, najcudowniejsza i taka najmojsza ;) Ale rośnie. Bardzo szybko rośnie i nabywa nowych umiejętności. Patrzy już całkiem rozumnie i wiem, że nim się obejrzę pomaszeruje do przedszkola, jak jej starsza siostra. Nim się obejrzę będę miała w domu dwie uczennice. Nim się obejrzę - będą zdawały maturę. Nim się obejrzę - będą wychodziły za mąż i rodziły własne dzieci.

Czy ten czas nie może trochę wyluzować? Pozwolić nam odrobinę dłużej pocieszyć się tymi najpiękniejszymi chwilami, gdy mamy maleństwo w domu?

Coraz częściej dopada mnie nostalgia, że tak szybko wszystko przemija. Że my przemijamy. Ale nie o tym dziś... Dziś po prostu chciałabym tulić moje maleństwo jak najdłużej.

Czy kiedykolwiek będę chciała zmienić taki stan rzeczy? Czy w końcu zapragnę,  żeby urosła? Czy takie słodkie, pachnące maleństwo może się znudzić?

A gdyby tak zatrzymać czas...
A gdyby tak zatrzymać czas...
A gdyby tak zatrzymać czas...
A gdyby tak zatrzymać czas...
A gdyby tak zatrzymać czas...
A gdyby tak zatrzymać czas...

24 komentarze:

 1. Tak to jest z dobrymi rzeczami i chwilami, że mijają błyskawicznie :). Jednak na pewno nadejdą inne, równie cudowne :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam mam dwumiesięcznego Bombla w domu. I po mimo tego że uwielbiam Go tulić i pieścić. Za żadne skarby nie zatrzymał bym czasu w miejscu. Bo cudownie jest obserwować, jak ta mała istota przepotworza się w samodzielnego, ciekawego świata odkrywcę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne zdjecia, widac, ze jestescie bardzo szczesliwe :) Czasu nie da sie zatrzymac, ale mamy zdjecia, zeby moc wrocic do tych pieknych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 4. Iwona Siekierska7 września 2017 11:17

  Mnie to też przeraża. Że
  Kiedyś moje dziecko będzie chciało mieszkać samo. Straszne. Dlatego korzystam, ile wlezie ze wspólnych chwil, spędzonych razem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Melisa i Mięta7 września 2017 11:25

  Niestety dzieci jeszcze nie mam i narazie nie planuję ;) ale widzę po dzieciach kuzynek jak strasznie szybko rosną, miesiąc ich nie widzisz a masz wrażenie jakby całe lata minęły. Tak szybko się zmieniają ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, te nasze skarby zdecydowanie za szybko rosną. I dorośleją.

  OdpowiedzUsuń
 7. jakie wspaniałe zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewelina Gry w Bibliotece7 września 2017 14:33

  Dzieci nie mam, więc dylematy na razie są mi obce (chociaż trochę nam przykro, że kot nam tak szybko dorósł ;)), ale muszę powiedzieć, że cudne imię córce wybrałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super dzieciaczki7 września 2017 15:16

  Ja ciągle mojej 8 letniej córce mówię, żeby się skurczyła, bo tęsknię za nią taką malutką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia, a każdy etap rozwojowy niesie za sobą tę samą myśl "niech ten czas się zatrzyma"

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam to samo... mój najmłodszy kurczak właśnie skończył miesiąc. Wtulam twarz w jego główkę i staram się zapamiętać ten wyjątkowy zapach. Bo przecież ani się obejrzę, a on zniknie.

  OdpowiedzUsuń
 12. To właśnie po Maleństwach najbardziej widać, jak czas ucieka...:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się, że to chyba najpiękniejszy wiek dziecka :) <3 Ostatnio nawet koleżance mówiłam, że gdyby dzieci nie rosły, to bym chciała jedno, bo noworodki są najfajniejsze :)
  I też mnie dobija to, że czas za szybko leci. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Masz świadomość, że te chwile, które były piękne nie wrócą. Że osoby, które odeszły - nie wrócą. Czas stanowczo powinien zwolnić!

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudna jest twoja Sara, moja Izabela skończyła 2 miesiace 3 dni temu i tak samo nie moge sie nia nacieszyc, caly czas chcialoby sie ja tulic a te niemowlaczki tak szybko rosna! Macierzyństwo to wspaniała rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kulinarna Strona Mocy8 września 2017 09:44

  A do tego przyszła jesień więc takie nostalgiczne myśli pewnie będą nas częściej dopadać. Jedyna rada chyba- przytulać się ile sił starczy:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ależ Sara jest śliczna. Mam to samo. Kocham przytulać i całować Miśka i Karolinę, ale wiem że wkrótce przyjdzie taki dzień kiedy powiedzą mi "mamo przestań, bo to siara!"

  OdpowiedzUsuń
 17. Czas szybko płynie. I niestety, albo stety tego procesu nie da się powstrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam to samo! Juz tesknie za noimi synami z wczoraj i z przed roku

  OdpowiedzUsuń
 19. Czas za szybko leci. Zanim się nie obejrzysz będzie miała dwa lata! Zupełnie jak u mnie, mała zaraz kończy dwa lata a ja tak tęsknie za czasami, kiedy była taka drobna :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Karolina Jarosz Bąbel14 września 2017 22:34

  O tak, mam to uczucie codziennie. Czas płynie zdecydowanie za szybko

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja już w domu mam roczniaka i tęsknię za tymi chwilami, gdy cały dzień wisiał na moich piersiach, a ja tuląc go oglądałam seriale ;-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Blondynki Kreatywnie16 września 2017 22:06

  Wspaniale że umiesz cieszyć się z tych chwil ja już zapomniałam jak to jest z takim bobasekiem :(

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdybyśmy mogli nad nim panować to mogłoby się zrobić nieciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń

TOP